Announcement

Collapse
No announcement yet.

Akustika v C5

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Akustika v C5

Živjo!

Mene pa malo zanima kako je z akustiko v C5. Kako veliki zvočniki so originalni, kje so, kakšen je avtoradio?
    Sama kabina je menda zelo tiha. Ima kdo kak podatek z enoto v dB?

lp

Re: Akustika v C5

Zdravo,

moj C5 ima sistem RT3, ki ima Clarionovo akustiko, tudi zvočniki so Clarion.

2 visokotonca sta na armaturni plošči pod steklom, 2 kombinirana sta v prednjih in zadnjih vratih. Spredaj fi180 zadaj fi 150. Izhodna moč je precej šibka tako da ojačevalnik zabije že povprečen bas. Po moje je izhodna stopnja dvojni H bridge cca 40W. Drgače je pri sistemih, ki imajo JBL zvočnike in ojačevalnik. Tega še nisem videl v živo.

Drugače je za povprečnega smrtnika avdio sistem nadpovprečen, ampak daleč od odličen.
    LP ->

Bertl - for ever.
    C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik (ni več)

Comment

No v mojem (zadnja serija C5 II in brez navigacije) je radio bojda Blaupunktov.

Zvočniki pojma nimam znamke - sem pa ugotovil, da jim blazno lepo sede npr J.M.Jarre. Se da poslušat dovolj glasno brez popačenj. Pa na Pop-Rock prednastavitev.

Na splošno pa sistem ni za dol past. V prejšnjem avti je bil kljub 15 let starosti serijski hi-fi čisto druga pesem. Je pa res, da je takrat stal prek 4k DEM doplačila ...
      OK

LP

Citroënovc

Comment

se pravi audio sistem v citroenih je zanič, podobno kot v renojih. Še huje, zvočniki so nestandardnih velikosti in težko dobiš zamenjavo.
        Kaj pa, če imaš navigacijo, kako se upravlja z njo, prek avtoradijskih tipk? V tem primeru, ga niti zamenjat ne moreš.

lp

Comment

No eno leto sem vozil Renoja - njegov original audio sistem je bil odličen. Pelje scat veliko "strokovno dodelanih" - to sem prepričan.

Kot rečeno - zdaj ko malo probavam razne nastavitve - niti ni tako slab serijski sistem. OK, ni ultimativno dober - ampak slišal sem (od serijske robe) že marsikaj občutno slabšega ...
          OK

LP

Citroënovc

Comment

Če maš navigacijo so tipke super skombinirane na levi volanski ročki. Tudi telefon je tam. Ima tudi voice komande in začuda kar dobro delajo. Sam radio ima še 6CD stack pod zicom in vzame tut MP3 CD v glavno režo.
            Moram rečt, da MP3 in CDje zelo dobro predvaja medtem ko bituner radio mal zaostaja. Fajn je tut, da je glasnost nastavljiva za vsak vir posebej kar je super.
            LP ->

Bertl - for ever.
            C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik (ni več)

Comment

18cm zvočniki ?! sigurno?

Koliko gre pa globine v vrata, ker plastika okolici zvočnika spredaj se mi zdi identična Xsarini, kjer gre komaj noter konkretna 16tka...

Lp
              Citroen Xsara 1.6 16v Exclusive

Comment

kontaktiraj uporabika Xandrej... je državni prvak v klasi do 1000€ s C5-ko...
                The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
                www.citroen-tuning-slo.com

Comment

On vem da ima 16tke, zato mi je čudno kake 18tke. Kolikor vem to sploh ne obstaja, vsaj aftermarket ne...
                  Citroen Xsara 1.6 16v Exclusive

Comment

16.5 standard.....

U C5 II zvočniki su plastični kak v Picassu I, ma su boljši od Picassa 5 put..

Na Picassu ih menjaju vsi, C5 ne baš..

Comment

Originally posted by Hrvoje Marin New post replay
                      16.5 standard.....

U C5 II zvočniki su plastični kak v Picassu I, ma su boljši od Picassa 5 put..

Na Picassu ih menjaju vsi, C5 ne baš..

Imel Picasso z original zvočniki,s časom sem zamenjal avtoradio za Pioneerjev mp3...bla velika razlika z vsemi nastavitvami,ki jih radio premore.Drugače že imel doma Infiity 16-ke za jih zamenjat,sam ni blo časa..

Zdaj v C5 bil enak radio od Clariona,sej delalo še kar,sam se je pokvaril mehanizem za cd-je...dal not starega dobrega Pioneerja-dela ko bomba...ampak tudi veliko boljše kot v Pikassoju...
                      Ob priliki moram podret plastike pa pogledat kakšni so zvočniki...v pikasoju je blo bog pomagaj,z nekimi plastičnimi magneti...revščina...

Comment

da nadaljujem temo........

sprednji desni zvočnik mi rahlo hrešči.
                        Kakšne nadomestne zvočnike naj vgradim v sprednja vrata?
                        Ali so lahko dvo-sistemski glede na to da ima visokotonce v armaturi??

Comment

@Ali so lahko dvo-sistemski glede na to da ima visokotonce v armaturi?? @

načeloma da,čeprav meni zvok z preveč visokimi toni ni všeč......."mehki"srednjetonci premera 165mm.....

Comment

zgleda da bom kr tole not zmontiru
                            http://www.bigbang.si/avtomedia/avto...s-avtozvocniki

Comment

Working...
                            X