Announcement

Collapse
No announcement yet.

NOVI C5 uradno

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: NOVI C5 uradno

Ma se mi zdi, da so zadeli žebljico na glavico. Toliko je pomislekov glede hidravlike (ne pri meni), da bodo pridobili nekaj več kupcev, ker bodo lahko sedaj izbirali. Enako bi naredil BMW, ali MB, če bi ponudil isti avto s sprednjim ali zadnjim pogonom.

PS: Zaradi izgleda in ker so krajši so mi bolj všeč peta vrata. Ker le redkokdaj rabim karavana je to prima možnost, ki jo je uvedel R16 in sem tudi zaradi tega ljubil XM (z njegovo fantastično 6. šipo za petimi vrati). (no moj XM (in še od koga) je imel vsega skupaj 12 šip in še dve v ogledalih )
    Nulla tenaci invia est via!

Comment

Avto je kratkomalo krasen. Jo nima konkurence !
      Definitivno pa prisegam na break varianto.

Comment

Originally posted by alex New post replay
        Karavana v moji garaži vsekakor ne bo, 4V mi pa tudi nekako ne paše.

Brez hidravlike bi pa še nekako preživel. Sicer iz teksta v Delu ni jasno, a gre za variante klasično podvozje (s fedri) / hidravlično podvozje HA3+, ali pa za varianto klasično hidravlično podvozje (HA3) / hidravlično podvozje HA3+

gre za fedri/HA3+ opcije.... oziroma natančneje, dvojna prečna vodila spredaj in multilink zadaj, enkrat opremljeno s klasičnim vzmetenjm z amotizerji, ki imajo električno kontrolo viskoznosti (pežojev AMVAR iz 407ce in 607ce), enkrat pa z AMVAR in HA3+ hidraktivnim vzmetenjem (enako kot C6)!

kakorkoli obrneš, že zarad "wishbone&multilinka" in dimenzij oziroma mase bi znalo bit zanimivo za vozit..... HA3+&AMVAR C6 je pri tistih, ki se res spoznajo na vožnjo in razumejo njegov namen bil zelo pohvaljen! recimo Clarkson je reku "this thing corners rather well!"... jolbeti, ki so ga šli primerjat z BMW M5 in z S6 so pa nekej nos vihali in jamrali, da je neodziven in prepočasen čez hitre ovinke.... C5 ne bo taka težka in velka "krava" kot je C6 in bo mogoče že zarad tega bolj dinamičen čez ovinke....

no, vsekakor bo zanimivo... za primerjat obe verziji med sabo in s konkurenco! že vidim kolko bodo novinarji meli posla :) in čeprav si rahlo mislim kaj bodo rekli, bo zanimivo opazovat kdo bo prepisoval od koga....

Comment

nate še ene par jebačkih fotk:

Comment

in po zicih, ročnem menjalniku in manjkajočem farbovitem LCD displeju sodeč, ena bolj plešasta verzija, posikana na predstavitvi:

Comment

in po zicih, ročnem menjalniku in manjkajočem farbovitem LCD displeju sodeč, ena bolj plešasta verzija, posikana na predstavitvi:

plešasta verzija tudi v usnju, ker tile zici zgledajo veliko bolj buhtlasto, kot pa tista zategnjena in profilirana perfekcija na zgornjih slikah:

bolj buhtlasti zici tudi v verziji z displejem????

"le"proizvodnja:

Comment

Skoraj bi že rekel, da je karavan videti lepši ( z boka vsekakor), pa me je malo zmotil zadnji del. Ko stara Xantia karavan. Bo treba počakat v živo, pa se potem zgražat ali pa tudi ne. Vsekakor kar lep izdelek, ki pa mu manjka izvirnosti. Je pač treba avte tudi prodajat!!
                Velikost JE pomembna!!

Comment

Laguno bo potolkel na celi črti
                  sigpic

ремонт зонтов

Comment

edin za vse šter uklopt bo treba sovoznika prost, pa zračnike ma tud kr ornk (FAP like)
                    Drugače so pa dobr skupi zmešal enih par avtov.(beri: nič posebnega)
                    2 krat Xsara Picasso:tosem:

Comment

Jao pa glih je Audi tisto klimo spremenu pa jo ti not dajo dolgcajt. Glede oblike je pa eden lepših novih Citroenov. Mora biti tudi brez hidravlike jih bo več prodanih ker potencijal ima.Aja stikala stekle so pa nerodno postavili je t obolje v Xantii rešeno.
                      Xantia 2.0i 16v VSX Activa pač NI !!!

Comment

No ja ...

Armaturka se mi je na prvih fotkah zdela boljša kot je v resnici. Profi fotografi znajo naredit čuda ... Zračnik pred sovoznikom je pa dvakrat večji kot sem mislil, torej ca 6x3 cm. Še vedno premajhno, a kaj ko je treba gor natlačit vse tiste navigacije in sto gumbov od klime (ki so še vedno nekam drobni) in drugo kramo. Pa uno stikalo za 4 žmigavce res ni priročno

V bistvu mi armaturka zgleda kot malo nafriziran C4

Kje pa so tista stikala za šipe ?

Streha zadaj pa tudi ni bogvekako visoka, vsaj po fotkah tako zgleda

Vglavnem tisti ki majo denar bodo še naprej Audije pa Bemflne kupovali, v skrajnjem primeru Passate, čeprav zdaj lahko dobijo Citroena na fedre
                        Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Lušna zadeva. Kaj pa cena, a ve kdo?
                          Glede stikala tistih štirih žmigavcev pa je lahko tam kjer je, saj kolikokrat jih pa sploh rabiš (ob nenadnem zaviranju se itak sami vklopijo).
                          Velik preskok navzgor v pogled k BMW, AUDI in PASSAT svetu. Renault z LAguno in še nakateri niso tako pogumni. Me prav zanima če bo Citroenu uspelo. Če ne bodo tudi cene navijali k BMW in ostalim kakor pri C6 jim prav gotovo bo.

Lp, Čojko
                          sigpic

Comment

Ja res, tole o avtomatskem vklopu 4 žmigavcev pri aktiviranju ABS-a sem pozabil. No ja, načeloma ga rabiš če pelješ rikverc, kar jih verjetno malo zares počne, pa občasno tudi v drugih primerih

Ampak, če bi Citroenu bilo usojeno uspeti, bi se to že zdavnaj zgodilo ...
                            Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Sicer verjamem, da je citroen s tem avtom naredil korak naprej kar se tiče kvalitete, ampak da kupiš citroena in izgleda kot audi... Zunanja izgled je še kar, ampak citroen je vedno bil vsaj malenkost drugačen. Sedaj se mi zdi, da je vseeno, ali bi imel tega citroena, audija, bmw-ja ali kaj četrtega. Ni več kakšne bistvene razlike. Še hidravliko ukinejo, pa ne vem kaj še ostaneod citroena?

LP

Comment

Mislm ta članek dnas mi je ne vem kako ratal to poskenirat, članek iz sobotnega dela mislm da je omenjen v tem post pa prilagam še en članek o C5.
                                Attached Files
                                Citroen Bilten Forum
                                https://www.citroenbilten.com/
                                Gostovanje Domene Internet
                                https://www.bilten.net/
                                Mobing v Sloveniji
                                https://www.mobbing.si/
                                Družinski portal
                                https://www.drobnic.com/
                                https://www.drobnic.info/

Comment

Working...