Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fap filter

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: Fap filter

Res so C5-ke zelo lene. In prav v tem območju kot si napisal se ne dogaja kaj dosti (penzjonarski pospeški). Meni osebno za FAP filter ni nikdar nič izpisalo (le enkrat "clean diesel filter as soon as possible", kar po mojem naj ne bi bil FAP), sem ga pa sam snel dol in sam sčistil na način, kot je že bilo ničkolikokrat omenjeno. Avto se mi je zdel poskočnejši (ampak ne misli da te bo limalo na sedež), veliko svinjarije je šlo ven iz FAP filtra, če ne drugega, sem ga prepucal.

Tok od mene.
    Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

Pozdravljen,

moj C5 2.2HDi Excl. Avt. letnik 2004 ima pri 280.000km originalen FAP filter, na 170.000km je bil dolit diesel aditiv.

Če je vse v redu avto lepo vleče, v tvojem primeru pa je glede na moje izkušnje lahko sledeče:
      - debimeter oz. senzor pretoka zraka ni OK in postane avto len in tudi ne gre več kot 170km/h. Normalno mora avto potegnt preko 200km/h

- zlomljena plastična ročica, ki povezuje vakuumski senzor na turbini in lopute v glavi motorja in se vklopi nad 2000 obratov. Če je plastična ročica zlomljena, kar se pri 2.2 motorjih rado dogaja, se lopute pri višjih obratih ne odprejo, izgorevanje ni več čisto in ti lahko izpiše alarm "Unblock FAP filter" oziroma nekaj takega. V tem primeru tudi turbina bistveno bolj "žvižga".

Meni se je ta plastična ročica že dvakrat odlomila. Prvič so mi na servisu menjali celoten senzor, nazadnje pa sem zadevo uredil sam in zadevo povezal z jekleno žičko in malo plastike, da lepo drsi po zglobu.

Debimeter sem menjal pri cca 180.000km.

LP Tentus

Comment

Senzor pretok zraka sem že zamenjal (bil je čisto zelen) pa ni boljše. Za lopute sem pa tudi že slišal, da so težave. Ali lahko sam vidim če je zlomljeno? V kateri konec mašine moram gledat (mogoče fotko?)

Še to...pri pospeševanju je čutiti kar nekaj vibracij, je to običajno? Zvok mašine in pa vibracije pa so ob večjih hitrostih slišati, kot da motor dela v valovih, ne se smejat, se mi še ne meša ampak slišat je tkole ---- (wrum___wrum___wrum___wrum :)).

Comment

Pozdravljen,

bom skušal naložiti dve fotki s plastično ročico vakuumskega senzorja, ki se pri mašini 2.2HDi lomi, kakor izgleda sedaj, ko sem jo sam popravil.

Zadeva dela.

LP Tentus
          Attached Files

Comment

Originally posted by tentus New post replay
            Pozdravljen,

moj C5 2.2HDi Excl. Avt. letnik 2004 ima pri 280.000km originalen FAP filter, na 170.000km je bil dolit diesel aditiv.

Če je vse v redu avto lepo vleče, v tvojem primeru pa je glede na moje izkušnje lahko sledeče:
            - debimeter oz. senzor pretoka zraka ni OK in postane avto len in tudi ne gre več kot 170km/h. Normalno mora avto potegnt preko 200km/h

Predvidevam, da je to pri meni, kajti s težavo gre čez 170km/h (že zmanjka avtoceste). Tisto polomljeno palčko sem že davno saniral in menim, da ta nima velike vloge pri pospeševanju, ker ni bilo nič bolje. To mi je potrdil tudi serviser, ko je omenil, da bolj sumi omenjeni senzor.

LP
            Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

Kateri senzor je bolj kriv, če avto ne vleče (debimeter ali odlomljena plastična palčka, ki odpira lopute v glavi motorja) nisem čisto siguren, ker so mi takrat menjali oba hkrati.

Sem pa 100% siguren, da je razlog, da se zabije FAP filter in posledično po nekem času javi napako "unblock diesel filter" ko je plastična palčka odlomljena in se lopute nepravilno obnašajo.

Ko sem zadevo povezal je bil zvok motorja lepši, turbina tišja in ne joče več "unblock diesel filter. :)

LP Tentus

Comment

Hvala za slike.

Ročica je cela in se premika. Bom pa premaknil svoje vprašanje na splošni del foruma saj vidim da ne gre za fap...

Comment

Pozdravljeni!

Vidim da imate veliko izkušenj, glede čiščenja FAP filtra. Zdaj me pa zanima, če bi mi lahko kdo od vas pomagal, ki je to že počel. Ker mi avto že pošteno nagaja.
                  Nimam pa garaže niti orodja niti znanja. Lepo prosim, če bi se kateri javil. Ker grem konec tedna v tujino.
                  Sem pa iz Ljubljane!
                  Prooosim...

LP Sebastjan

Comment

Working...
                  X