Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fap filter

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: Fap filter

Aha, no ja glede na to da imam 20let in zivim v bloku, nimam nobene opreme niti znanja kako bi ta problem odpravil, cakati na pomlad pa ne morem

Kaj pa zdaj? :(

Comment

Če bi imel kanal frej, bi ti rekel pridi. Tako pa imam še svojo C5-ko na kanalu ker me zafrkavajo zavore. Že včeraj (prepozno) bi moral imeti kanal prost, tako da...
      Je pa zaje... pri teh stvareh, ker so marsikatee stvari tako zarustane, da se ne dajo več odvijačiti in jih je treba prevrtati, odrezati ipd. Zato dostikrat potrebuješ kakšen nadomestni vijak ali kakšno drugo stvar za zamenjati.

Če ne boš prej našel rešitev, ti sporočim, kdaj bom fertik.

LP
      Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

Okej hvala ti!

lp :)

Comment

Pozdrav!
          Kaj toti fap filter je možno dobit samo na Citroen servisi??
          Lp!

Comment

Originally posted by ŠPENE New post replay
            torej ni nobenega, ki bi mi lahko podal saj kaj nasvetov?

kaj pa ce ga prepiham na AV? vglavnem da se peljem vedno cez 3k obr./min ?
            Torej imaš zamešen FAP. Opis čiščenja poglej zgoraj. Ko ti nekajkrat javi odblokirati filter dizel, se ob priganjanju računalnik prestavi na rezervni program, ozklopi se ESP in še druga elektronska pomagala, avto je zelo trom in nekoliko nevaren za vožnjo, ker se zelo težko prehiteva. Ta program je namenjen le temu, da se privlečemo do servisa. Sicer pomaga, če se za nekaj časa ustavimo in zustavimo motor. Pri ponovnem zagonu ponovno deluje normalno, če FAP ni preveč zaštopan. Vožnjo je potrebno nadaljevati brez piganjanja, ker s bo motor v nasprotnem ponovno prestavil na rezervni program.
            Glede čiščenja se oglasi pri kakem splošnem mehaniku in mu daj moje navodilo za čiščenje, napisano zgoraj. V največ 1,5 ure bosta opravila s čiščenjem. Ni ga mogoče "spihati" na AV, de za mehanske delce, ki ne zgorijo.

Comment

Evo Špene, kanal je prost, samo še dogovoriti se morava kdaj bi imela oba čas, pa lahko mal pogledava, kaj bi lahko naredila. Sicer me malo skrbi zaradi vijakov, ki so izpostavljeni visokim temperaturam in hkrati vodi in ostalim vremenskim razmeram, kako jih bova odvijačila ker ravno brenarja nimam. No, kjer je volja je tudi pot ne.
              Skratka malo me spomni ker imam veliko stvari v glavi in se zmeniva.

LP, Sebastjan
              Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

ta mali brener na bombice dobis v bauhausu ali podobnih trgovinah(dela cudeze)

Comment

Super, samo da imam info, da je OK.

Comment

Pozdravljeni vsi ki imate težave z FAP ( particle filters)filtrom. Že dve letih in pol vozim citroena C5 1.6 HDI,letnik 2006. Že po dveh mesecih sem odstranil jedro filtra. Jedro filtra sem prevrtal da je sedaj v njem odprtina približno 7 cm.Avto mi do sedaj še ni prišel z porabo čez 6 litrov in tudi števec temperature je sedaj zmeraj lepo na sredini.Opazna je tudi večja moč motorja.Danes sem bil na tehničnem pregledu,kjer mi je mojster izmeril pline in pravi da takšne meritve pokaže pri merjenju novega avtomobila. Moj ima prevoženih že 200.000 km. Priporočam vam da brez strahu odstranite to sran.. in z tem zmanjšate strošek vašega avtomobila. Mehaniki na servisu vam odstranitve filtra ne bodo priporočali samo zaradi njihovega zasluška.Če pa imaš dobrega prijatelja ki se na te stvari spozna pa vam bo svetoval tako kot jaz.Denar je sveta vladar.

Comment

Nisem še snel FAP filtra, kot sem v enem izmed gornjih postov napisal, da čakam samo še na pomlad, vendar ko sem bil na tehničnem, je šel majstr 3x gledat zadaj, če je pravilno namestil napravo, ker je pokazala vrednost, ki jo le pri avtu iz trgovine. Kot je že omenil "Citroen 5". Imam pa nerealnih 180.000km, torej sigurno že čez 200k.

Comment

Pomoč potrebujem pr demontaži FAP filtra. Matice so tok zarustane, da lahko "utrgam" cel "auspuh". No, večinoma so se vdale, le ena mi dela sive lase. To pa je matica, ki drži neko cev privijačeno na zadnjem delu Fap filtra. Le ta se mi je zavrtela in sedaj imam možnost le z "rorcangami". Ker pa se ne bo in ne bo hotela kar tako odviti, bom verjetno potreboval še kakšen drug prijem. Če ima kdo od vas kakšno idejo, bi bil vesel če pride z njo na plano.
                        Kje je ta matica, se lepo vidi na 3. (tretji) fotografiji, kjer se tudi vidi majno cev, ki poteka zraven FAP filtra.

Hvala

Comment

Segrej z brenerjem, pa bo šlo.
                          LP

Comment

Bom tudi to probal. Tnx.

Comment

Ker je tema okoli FAP filtra in aditiva, sem našel zelo priročen filmček, kako DOTOČITI ADITIV v rezervoar za aditiv. Pa si poglejte:

http://www.youtube.com/watch?v=xbhfy..._order&list=UL

Predvidevam, da je potrebno le še zresetirati raćunalnik, da ne javlja več "low level aditiv", kar pa bi bilo potrebno poprositi kakšnega serviserja.
                              Bom pa javil, kako je meni to šlo, ker sem ravno nabavil 4.5L aditiva in se bom sam podstopil menjati. Pa da vidimo.

LP

Comment

Živjo,

pred mesecom sem kupil novga starga c5 2,2. Na testni vožnji, ko nisi dovolj izkušen se mi je zdel v redu.

V temu mesecu uporabe pa opažam da je avto zelo len do 2000---2300 obratov. Ali je to običajno za 2.2 mašino? Bi mogoče lahko bilo povezano s FAPom, tester ob nakupu sicer ni pokazal napake, se mi je pa enkrat pokazalo unblock diesel na ekranu (zunaj je bilo -14c).

Katerega serviserja mi priporočate da ga spuca-navrta na relaciji ljubljana - Jesenice ali Ljubljana - rogaška slatina, če bo potrebno?

Hvala

Comment

Working...
                                X