Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fap filter

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Fap filter

Hello:hhh: . sem nov na tem forumu in me neki zanima. Sem se odloču de bom hmal menju avto in sem se odloču ca C5 22 hdi l.03 al l.04.

Zanima me glede tega FAP filtra. Zasledu sem da se menja pri 80000 (do l. 03 maj) in pri 120000 (od l. 03 maj) al neki tazga.

V čem je sploh poanta tega filtra in a se ga da vidt ko kupujem avto al velja sam beseda prodajalca če reče da ga je zamenju.

A majo 20 hdi tud ta filter?

Hvala za vsako informacijobbb:
    Last edited by aljo221; 13th February 2007, 21:57.

Re: Fap filter

1.Poanta filtra je, da se ne kadi za tabo.
    2.Če ga je zamenjal naj ti pokaže račun.
    3.C5 HDI 2.0 nimajo FAP filtra.

Lp Čojko
    sigpic

Comment

pa ne menja se na 80 000 ampak na 160 000....
      na 80 000 se samo dolije tekočina....
      original pride stat okrog 800 euro, neoriginal okrog 600 euro, samo tekočina blizu 200 euro...

jest sem dolival lani novembra...
      C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik

Comment

zdravo

jaz mam zdaj 118000 km avto je letnik 04/11 - kaj me pol caka na 120000, dolivanje ali menjava - avto je 2.2HDI

Comment

Zdravo

meni zdaj na servisu pri 120.000 km niso ne dolili kaj še le menjali - na moje vprašanje kdaj bodo to storili, so mi odgovorili da šele ko mi bo avto javil napako??!!!

lepo prosim naj nekdo malce več o tem pove - jaz ne vem točno, zdi se mi pa da na servisu tudi ne vejo kako in kaj ( nič novega )

lp gap

Comment

pomoje dokler ne napise napake ni frke.

po koliko km je verjetno odvisno kako si ga vozil in ce je bil tunan...
            C5 2.2 HDi FAP Automatique

Comment

Zdravo

Avto ni bil tunan, vožen je pa tudi samo na dolge relacije - cca 2leti in 120.000km

Potem takem ni panike dokler ne javi?

lp gap

Comment

Pozdravljeni!
                Imamo C5 2.2 hdi, ki ima prevoženih 93.000 km. Pojavil se nam je napis ''diesel aditive minimum level''. Na lokalnem servisu je takoj rekel menjavo filtra, dolivanja pa sploh ne počnejo, ker je to kao ''šlamparija''. Zato me zanima mnenje tistih, ki so se že srečali s tem. Ali je dolivanje aditiva priporočljivo ali ne, ker so na omenjenem servisu rekli, da sčasoma mašina peša. Pozanimali smo se tudi na nekaj drugih servisih, kjer menjavo aditiva priporočajo, nekje bolj nekje manj - kar je tudi bistveno ceneje. Le-to pa nima smisla, če bo potrebno filter vseeno kmalu menjati.
                Zanima me še tudi, če že samo doliješ aditiv, kolikokrat lahko to narediš preden je res potrebno zamnjati filter in za koliko kilometrov približno to dolivanje zadostuje.
                Prosim za hiter odgovor saj moramo situacijo čimprej rešiti.

Hvala in LP.

Comment

Živjo!
                  A ni nikogar, ki bi podal svoje mnenje oz. pomagal pri odločitvi??

LP.

Comment

FANTJE, DOLIVANJE JE NORMALEN SERVISNI POSTOPEK. TUT PO 160KKM NI TREBA MENAT FILTRA ČE ŠE DOBR DELA. CITROEN PREDVIDEVA PRI NORMALNI VOŽNJI MENJAVO NA 160KKM.

MOJ PREJŠNJI 2.2 MA ŽE ČES KM PA ŠE ZMERI DOBR DELA, ODVISNO KDO GA TIŠČI.

MOJ NOV JE C5 II 2.0 IN MA FAP.
                    LP ->

Bertl - for ever.
                    C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik (ni več)

Comment

Malo sem gledal navodila,ki ste jih objavili oz.dali link na tej strani in sem videl pod rubriko splošni podatki za dizel motorje kjer je več vrst motorjev 2.0HDI:
                      -2.0 90KM
                      -2.0 109KM Fab(ta bi naj imel filter sajastih delcev)
                      -2.0 110KM
                      -2,0 110 BVA (avtomatski menjalnik)
                      -2.0 110 FAB,BVA(obojno)

Torej?

Comment

Moj je 2.0 136km BVA FAP.
                        LP ->

Bertl - for ever.
                        C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik (ni več)

Comment

a mi lahko kdo pove kje se dajo kupit tile adetivi in kje se lahko nalijejo?
                          http://www.citroenbilten.com/forum/v...o=view&id=1408

Comment

ko sm tole vidu sm kr mal zatrokeru....... mislm kr paradajz se mi je zataknu.......

....hm.... sej se mi je kr zdel, da sm se vseen premal pozanimu o tem avtu.....pa kako to da sm spregledu tale prispevek, katastrofa!!!!

Ja zdaj ni več poti nazaj. Bomo preživel, samo to je servis pa ne na pooblaščenem servisu cca 1kEUR, KRIZAAA!!!!!

Comment

Mene pa neki zanima, .... a avto lahko dela brez tega filtra, a ta deluje kot katalizator al kako, kje se sploh nahaja?

Cel kup vprašanj.......

Comment

Working...
                              X