Announcement

Collapse
No announcement yet.

ČIP - menjava - povečanje moči

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ČIP - menjava - povečanje moči

Pozdravljeni.

Ali je smiselno, ali se sme, ali ima kdo izkušjne, kako je potem s porabo, če se menja ČIP in poveča kW?

Kje je kakšen, ki to ima/dela... specializiran za Citroene? Blizu MB?

LP
    DS

PS: 2.0 HDi l.2002
    Z lepimi pozdravi.

:lol83: D.S.

Re: ČIP - menjava - povečanje moči

v LJ sta dva:

- Senica (dol pri lj)
    - RSR (brnčičeva)

mislim pa da je en pooblaščeni od rsr-a v šentilju,...
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
    www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Forum ima tudi funkcijo ISCI. Predlagam, da jo uporabis, pa za mojimi prispevki poglej. RSR naj bo favorit, ce zelis kakovost. Je nekaj drazji od ostalih, a na koncu se pokaze zakaj.

Comment

Originally posted by dvorjan
        Forum ima tudi funkcijo ISCI. Predlagam, da jo uporabis, pa za mojimi prispevki poglej. RSR naj bo favorit, ce zelis kakovost. Je nekaj drazji od ostalih, a na koncu se pokaze zakaj.
        Zgleda da je RSR-jev več. Kateremu - blizu MB ali LJU je po izkušnjah dobro iti?

Ali je še možno dobiti popust?

LP
        DS
        Z lepimi pozdravi.

:lol83: D.S.

Comment

Pozdravljen dstjepan

Jaz imam chipano xsaro pri RSR . Do zdaj vse OK. Dolgo sem se za to odločal ter želel izbrati najboljšega po mojem mnenju je to RSR . So malo dražji , ampak zanesljivi . Chipajo samo v LJ in v petrovčah pri Celju kjer je zastopnik .Jaz sem šel v Petrovče avtohiša Drev .
          Poišči malo po forumu .....
          Meni v glavnem ni žal , saj avto zdaj vleče že od 1600ob. prej je bil skoraj do 1900ob malo len .
          Jaz sem dobil 25% popusta zaradi sejma v Celju ........

Lep dan 4momo

Comment

Živjo,

mene pa zanimajo lastne izkušnje za C5 2.2 hdi...do zdej sem zasledil samo komentarje za 2.0 mašinco....
            pa sej ne rečem da je len....najbolj me moti mrtvilo do 2000 obratov...ne samo da ne potegne, prou nikamor ne gre, kot bi ga nekaj nazaj vleklo...gggrrrrr
            no ja, tud kakšnega dodatnega konjička, za isti denar, se nebi branil :)

zanima me kaj pridobim in kaj lahko zgubim:( če sem iskren, me najbolj ovira strah...
            C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik

Comment

Bi si avte kupli ne pa traktorje... ;) Jaz ne vem kaj pričakujete. Gre kolko gre. Prodaj, kupi močnejši avto in to je to... Nič ni več to to če spreminjaš stvari. Toto čipanje pa nevemkajvse... Brezveze... Hočeš poceni se vozit pa da bi letelo ko satan pa plačaš vse manj nakar si greš avto čipat potem pa jokajo antropolišn foult pa turbine nevemkajvse... Pa še original ni in valjda so motorji bili testirani na takih varijantah do onemoglosti... Za kar so jih spoznali za vzdržljive in jih dali v serijsko proizvodnjo...

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

se pravi nix se zajebavat:(

thx, Andrej

P.S. Andrej, reklamiraš tuning ob enem pa odsvetuješ.....zajebana ta kombinacija :)

Comment

Jaz sem vedno bil bolj za styling, tile športni filtri pa zajebancije na motorju niso nikoli ble meni... Že orignal crkuje vsepovsod, kaj če ga preženeš še dalje od njegovih zmožnostih...

Nisem niti za neko menjavanje motorjev sem pa tja pa nevemkajvse.... Original kaj se motorja in parametov tiče... Drugo je styling pa te stvari da pač na pogled spremeniš pač stvari ki so ti dostopne pa všeč, muzika, detajli..Meni rec. že same felne spremenijo avto 100%...

Ti se pa odloči sam. ;)

Comment

Originally posted by dragan
                    P.S. Andrej, reklamiraš tuning ob enem pa odsvetuješ.....zajebana ta kombinacija :)
                    zato si pa je kupo V6 ;) pa prej imel VTS, pa 2.0 16v,.. je imel dovolj konjev...

eni pa si kupijo dizla (dražji od bencinca), nafta stane skor isto kot 100-ka,... da bi prišparali,.. sam tu se ne vid da bi, ki kdo prišparal... pol pa bi še radi turbince odpirali....

se turbina še ma nekaj rezerve in čipanje ne preseže max meje,.. sam treba z glavo uporabljat to... ne pa skoz v podn tišat... pol itak da more neki iz v 3pm... pa tud odvisno če človek ve kaj o turbini... da se more prvo lepo segret, pa preden ugasneš avto ohladit,... se so na trgu turbo timer-i, ki to preprečujejo, sam vseen...
                    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
                    www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Jaz sem imel čipanega 2.2 avt. - in o čipanju (izvajalec RSR) vse najboljše. Ta motor je tako ali tako v kombinaciji z tem menjalnikom relativno zamorjen (posebej na nizkih obratih) - poraba se je zmanjšala avto je pa kot da bi dobil drugi motor.
                      Sedaj sem čipal BMW-ja 525d iz 162 na 190KM in ni tako velike razlike kot pri C5 - se je pa končna hitrost bistveno zvečala in avto je v visokih obratih neprimerno bolj odziven. Poraba je pa tu zaenkrat zelo podobna kot prej.
                      LP
                      Xsara Picasso 2.0 Hdi 2002

Comment

Tma hvala za odgovor....
                        pri meni je ročni menjalnik, kakšno imaš mišljenje o tem? misliš, da bo izboljšava kot pri tvojem automatiku?

andrej in neyc, v večini se strinjam z vama...če hočeš imet več kupi temu primerno več...
                        žal se pri meni že na začetku pri tem kupi, ornk zatakne...:( in tak kot sem, mi žal preostane to kar mi - HDI(TDI) + čip:-) verjamem da je tudi velika večina, ki čipa dizle, na istem...
                        tako, da vajina primerjava cen ne drži vode.....še vedno dizel price-performance krepko vodi pred bencinarji:-) še posebej, če plačuješ manjšo registracijo:-)
                        ko bom velik in imel dovolj dinarčkov, si bom pa omislil tazga tavelzga, brez čipa:-)

Comment

Še enkrat če ne delaš letno vsaj 60 000 kilometrov se dizel NE splača...
                          Med C5 mencinarjem z 143 konji in dizlom je 400 000 jurjev razlike... Vprašaj se kdaj ta denar noter dobiš...

Comment

Ja, sam z dizlom, posebej če si čipan, si dvakrat hitrejši kot z bencinarjem z istimi konji

Zato ker tisti, ki vozijo za tabo nič ne vidijo od dima, pa morajo zmanjšat hitrost
                            Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Originally posted by alex
                              Ja, sam z dizlom, posebej če si čipan, si dvakrat hitrejši kot z bencinarjem z istimi konji

Zato ker tisti, ki vozijo za tabo nič ne vidijo od dima, pa morajo zmanjšat hitrost

:) :) :) :) :)

Mislim, da komaj čakate dan ko si bova z alexom dizle kupla... Andrej pa Alex z dizlom... Pa baje tct pa Jolbe tudi razmišljajo... Peter tudi... Hi Hi :) to bo smeha..

Malo heca pa more bit... ;)

Comment

Working...
                              X