Announcement

Collapse
No announcement yet.

C4 VTi120 1.6 (l.2009) - Hladilna tekočina in ostali mumbo jumbo

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• C4 VTi120 1.6 (l.2009) - Hladilna tekočina in ostali mumbo jumbo

Pozdrav

Imam en problemček... In sicer, na moji omenjeni c4ki nekaj ne štima. Izginja mi hladilna tekočina. Avto ima cc. 13000 prevoženih, je še v garanciji. drugače 1.6 bencinc
    Najprej je nekje v prvem mesecu in pol začel piskat za "antipolution fault" in sem ga pelal na servis.
    Avto je nekak zgubil na moči takrat, nakar so mi tam na novo naložli program ker "baje" naj ne bi bil nameščen. Fora je, da sem jaz ta avto odpeljal iz 250km oddaljenega salona domov, nato sem se še normalno vozil en čas predno se mi je to zgodilo. Po moji logiki, če ne bi bil program nameščen oz. nekaj v zvezi z tem VTi in krmiljenjem ventilov - avto ne bi sploh šou nikamor. Mojster pa mi je na servisu takrat prbil da ga baje tovarniško sploh niso namestil in da se to ne bi več smelo zgoditi zdaj po servisu.

En čas mir, nakar je po recimo 3h,4ih mesecih kar naenkrat začel še piskat "check oil", katerega sem še isti dan nato dolil. Enkrat v tem času sem tudi dolival hladilno tekočino. cca 1 liter mogoče manj

Zdaj po še 6ih mesecih sem na dopustu ko je avto bolj kot ne miroval opazil da mu spet manjka hladilne tekočine, kaže da je malo nad min. - pri hladnem motorju. Nevem ali je res kaj narobe ali ne, meni se avto odkar je bil na servisu ne zdi več čisto isti. Gas se mi zdi da lag-a ko prtisneš - imam občutek da ni več tako poskočen kot je bil.

Imam še tole vprašanje za lastnike c4 vti 120 1.6 benc. ... Koliko je normalen štandgas pri tem avtu?? 1000 al malo pod ali malo nad??? Meni recimo to od dneva do dneva nekako variira

Prosim če ima kdo kakšno konkretno idejo, da se malo razpiše
    TNX vnaprej

LP

Re: C4 VTi120 1.6 (l.2009) - Hladilna tekočina in ostali mumbo jumbo

Pozdravljen!

Sam vozim enako vozilo in moram reči, da še teh problemov nimam, je pa res, d aima samo 6000 km prevoženih.
    Glede prostega teka motorja, meni kaže od 700 do 800 obratov. Mislim , da je 1000 preveč in je možno, da se problemi na " gasu " pojavljajo prav zaradi tega.

Comment

Working...
    X