Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko točk od 1-5 bi dali C4?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Koliko točk od 1-5 bi dali C4?

Sprašujem namreč zato, ker si moja dama v prihodnje želi kupiti nov oz. drug avto, pa sva zaradi mojega mehankarja (tudi jaz imam citroena) na strani citroena. Vendar za damo ni C5 ampak C4. Seveda bo avto malce rabljen, le nimam še izkušenj s tem modelom. Zato tudi sprašujem vas, ki imate in ali pa ste imeli izkušnje. Avto je oblikovno lep in sedaj malce brskam kako in kaj okoli tega modela.

LP in hvala.
    Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Re: Koliko točk od 1-5 bi dali C4?

Verjetno ni več aktualno, ampak vseeno:

Za ženski/mestni/drugi avto je stvar solidna, ne bo pa nobene škode, če se ozreš po katerikoli drugi znamki. Ali pa po kakšni lepo ohranjeni Xsari. Avto je konfekcija, v ničemer ne izstopa (edino volan je nekaj posebnega). Izdelava ni ravno najboljša (kmalu se pojavijo črički, plastika je šlampasto pričvrščena, nekateri materiali so ceneni, menjalnik je -še vedno- zatikajoč, nekateri sklopi so nekvalitetni (spone volana, diski, termalne zaščite podvozja, cvileči ventilatorji kabine, notranje obloge, el.pomik stekel...). Nabor motorjev je slab, če kupuješ rabljenega je verjetno še najbolj smiselen nakup 90konjskega dizla, ki je dokaj varčen in neproblematičen. Udobje in lega na cesti sta odvisna od kombinacije motorja/opreme/gum/letnika, v nobeni pa prav posebej posrečena (vzmetenje je ali premehko, ali pa pretrdo in živčno). Večurna vožnja je utrujajoča. Redni servisi so dokaj poceni, in dokler imaš garancijo ni nekih udarcev po žepu. Dolgoročno pa zna biti zadeva rizkantna.
    Če povzamem: čisto solidno, a nič več od tega. Predlagam dolgo testno vožnjo, z obveznim preizkusom na slabši cesti ter daljše opazovanje vrednosti porabe na BC (da ne bo potem neprijetnih presenečenj).

Aja, še ocena od 1 do 5: 3
    Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Všeč mi je, da ga nisi "navidezno" hvalil, ker si pač citroenar. Sama znanjost in oblika je všečna, predvsem za nežnejši spol, vendar kar si naštel, ne bi posegal po njemu. Moja draga ima Xsaro karava, letnik 98 in samo točimo bencin in sem ter tja malce olja. Očitno bo še nekaj časa ostala na njej.

Vseeno hvala za lepo razlago.

LP, Sebastjan
      Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

...In ti si se odločil na podlagi enega mnenja in še to mnenje je podal džolbe t.j. jolbe...hmmm , res te cenim malo je še takih, ki padejo na prvo žogo in so zelo zaupljive narave.
        Pri hiši imam dve (2) C-4-ke z njima sem prevozil 180000km in mi je jolbetovo naštevanje kar tuje, pravzaprav je zadel 10% (mislim da vozi in prodaja golfe, pod pretvezo zaljubljenca v Citroene)
        Jaz bi C-4ko ocenil s 4-ico.Če ga pa nisi preizkusil in si sledil le priporočilom je pa škoda. Prepričan sem, da je c-4 še vedno par stopenj višje od Xare.
        Originally posted by Xsarar New post replay
        Všeč mi je, da ga nisi "navidezno" hvalil, ker si pač citroenar. Sama znanjost in oblika je všečna, predvsem za nežnejši spol, vendar kar si naštel, ne bi posegal po njemu. Moja draga ima Xsaro karava, letnik 98 in samo točimo bencin in sem ter tja malce olja. Očitno bo še nekaj časa ostala na njej.

Vseeno hvala za lepo razlago.

LP, Sebastjan
        ce štiri...

Comment

Glej mladič, verjamem da te moti, da moje mnenje tu gor nekaj šteje. Preberi si stotine mojih postov, potem pa ocenjuj mojo strokovnost, objektivnost, poklic in podobno. Če bi spremljal forum, bi lahko opazil, da imam tudi sam doma dva kosa C4. Ti imaš pač srečo, da imaš senzo, ki je edina pametna kombinacija v C4. Ne vem pa katerega bencinca imaš, da si lahko z njim zadovoljen v primerjavi z motorji, ki jih dobiš pri dugih znamkah. Tega, da ti niso menjali volanskih spon, da ti ventilatorji občasno ne cvilijo, da pri tebi plastični spoji niso ceneni, da ti sprednje luči ne crkujejo..., ti pač ne verjamem. Verjetno imaš nizke standarde. In zanič mehanika. Sicer pa, zakaj si mu dal samo oceno 4?

Comment

1 točko in to samo zato, ker ima volan in kolesa
            Defnitivno moraš imeti mentaliteto golfa da kupiš tak avto.
            Sej nima niti hidravlike sicer a ni to naslednik zx -sa ke je tko al tko bil golf look like in sploh večine ni vedla da je to citroen oz francoski avto
            Citroen Bilten Forum
            https://www.citroenbilten.com/
            Gostovanje Domene Internet
            https://www.bilten.net/
            Mobing v Sloveniji
            https://www.mobbing.si/
            Družinski portal
            https://www.drobnic.com/
            https://www.drobnic.info/

Comment

Je naslednik Zx-a. Njegov vnuk. A nevreden Zx-ovega imena!

Comment

Originally posted by jolbe New post replay
                Verjetno ni več aktualno, ampak vseeno:

Za ženski/mestni/drugi avto je stvar solidna, ne bo pa nobene škode, če se ozreš po katerikoli drugi znamki. Ali pa po kakšni lepo ohranjeni Xsari. Avto je konfekcija, v ničemer ne izstopa (edino volan je nekaj posebnega). Izdelava ni ravno najboljša (kmalu se pojavijo črički, plastika je šlampasto pričvrščena, nekateri materiali so ceneni, menjalnik je -še vedno- zatikajoč, nekateri sklopi so nekvalitetni (spone volana, diski, termalne zaščite podvozja, cvileči ventilatorji kabine, notranje obloge, el.pomik stekel...). Nabor motorjev je slab, če kupuješ rabljenega je verjetno še najbolj smiselen nakup 90konjskega dizla, ki je dokaj varčen in neproblematičen. Udobje in lega na cesti sta odvisna od kombinacije motorja/opreme/gum/letnika, v nobeni pa prav posebej posrečena (vzmetenje je ali premehko, ali pa pretrdo in živčno). Večurna vožnja je utrujajoča. Redni servisi so dokaj poceni, in dokler imaš garancijo ni nekih udarcev po žepu. Dolgoročno pa zna biti zadeva rizkantna.
                Če povzamem: čisto solidno, a nič več od tega. Predlagam dolgo testno vožnjo, z obveznim preizkusom na slabši cesti ter daljše opazovanje vrednosti porabe na BC (da ne bo potem neprijetnih presenečenj).

Aja, še ocena od 1 do 5: 3
                +1, se popolnoma strinjam z jolbetom. Moj ima vse od naštetega (pa še kako "malenkost" poleg) :)

ocena: -3

Comment

Evo sto ljudi sto čudi bi rekli naši bivši. Moj C4 gre v šesto leto (a že za boga svetega) pa moram reči, da imam pripombe na cvileč ventilator, ki mimogrede ni tako hudo moteč (na glas zarolaš Rapsodyje, pa gre), ter na zavore, ki vztrajno škripljejo. Čričkov ni, včasih me res malo jeza netočen pomik stekel, ampak drugače nisem imel niti enega problema. Verjetno je pomembna tudi izbira serviserja - Avtohiša Jenko v Praprotni polici je zakon ni kaj.
                  Moja ocena - 4,5.

Comment

Originally posted by Robas New post replay
                    Evo sto ljudi sto čudi bi rekli naši bivši. Moj C4 gre v šesto leto (a že za boga svetega) pa moram reči, da imam pripombe na cvileč ventilator, ki mimogrede ni tako hudo moteč (na glas zarolaš Rapsodyje, pa gre), ter na zavore, ki vztrajno škripljejo. Čričkov ni, včasih me res malo jeza netočen pomik stekel, ampak drugače nisem imel niti enega problema. Verjetno je pomembna tudi izbira serviserja - Avtohiša Jenko v Praprotni polici je zakon ni kaj.
                    Moja ocena - 4,5.
                    Da malo obnovim - vseeno če že spada v rubriko zgodovina. Moj C4 je brezhiben, zaključujeva pa 8 leto. Izbira serviserja je pomembna ravno tako kot ravnanje z avtomobilom in sam način vožnje. Kar daš, to dobiš. In ja, če bi se lahko še enkrat odločil, bi se enako. Še vedno mi je v veselje, ko se vsedem v avto in grem na vožnjo.

Comment

Originally posted by Robas New post replay
                      Da malo obnovim - vseeno če že spada v rubriko zgodovina. Moj C4 je brezhiben, zaključujeva pa 8 leto. Izbira serviserja je pomembna ravno tako kot ravnanje z avtomobilom in sam način vožnje. Kar daš, to dobiš. In ja, če bi se lahko še enkrat odločil, bi se enako. Še vedno mi je v veselje, ko se vsedem v avto in grem na vožnjo.
                      Evo po dolgem času moj zadnji vpis za seda že bivši C4 - letnik 2006. Avto je bil še kako vreden nakupa in do konca brez problemov. Zamenjal pa sem ga za DS4.

Comment

Working...
                      X