Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poraba 1.6 Hdi

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Poraba 1.6 Hdi

Koliko vam to kaj žre?
    Imam tako 90-konjskega, kot 110-konjskega...pa nista ravno neka bisera.
    Švohnejši porabi 6, močnejši pa 7. Seveda v povprečju. Pol mesto, pol AC okrog 150km/h, klima nonstop.
    Če se res mučim spravim enega na 5,2 drugega pa na 6. Nižjih vrednosti ne dosežem, pa da me je-be-š!
    Eni pravijo da jim žre 4,5. Je to možno?
    Pri 180 na uro pa raje ne omenjam.....je V6 bencinar žrl pol manj!
    Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Re: Poraba 1.6 Hdi

Sem imel testnega P207 HDi 1.6 90 KM. Na relaciji Radomlje - Kr. gora - Vršič - Bovec - Predel - Trbiž - Rateče - Radomlje (klima, relativno dinamična vožnja) je bila poraba ca 4,2 lit/100 km. Avto je verjetno malo lažji od C4. Z zmerno vožnjo bi pa verjetno prišel celo pod 4 lit/100 km.

LP

Comment

S Hdi-jem čez Vršič dinamično?
      Predvidevam da v hrib v prvi in drugi prestavi?
      Si resetiral števec povprečne pred tem podvigom?

Comment

Jah, Jolbe... Težka noga. Očitno se boš res težko navadil na manjko 80 konjičev in dveh cilindrov.

@ales66: vprašanje pa je, kako točen je bil BC v dotičnem primerku. Verjetno bi ga res spravil pod 4 z nekaj oviranja prometa.

Comment

@jolbe,

dinamično je bilo mišljeno z bolj pohojeno nogo kot vozi poleti povprečen voznik (turist) na omenjeni relaciji. Na Vršič v glavnem v drugi, ampak Vršiča je samo ca 12 km, kar ni veliko glede na celotno relacijo ca 280 km. BC sem resetiral. Je pa res, da je bilo zelo malo mestne (okolica Mengša) in po AC ne več kot 140.

@chevron,

meni na bencinskem P307 BC kaže nekaj dcl (3-5) manj kot je potem izračunana poraba. Na recimo 3,9 po BC bi prišel brez klime in z lažjo nogo oziroma brez prehitevanj in po AC ne več kot 120, torej v glavnem po voznem pasu in manj kot 25% mestnih voženj.

Hotel sem povedat, da se po moji izkušnji s tem motorjem da dosečt porabo 4,5. Veliko mestnih in višje povprečje po AC pa porabo hitro dvignejo za 1 lit ali več.

P207 ni bistveno lažji od C4 ca 50 kg.

LP

Comment

Srečneži, mogoče pije komu samo 3l, ali še pa manj...sanje so dovoljene

Comment

Moj 110KM z BVMP žre od 5,2-6,5L po računalniku in cca. 0,5 litra več realno.

lp

Comment

Evo, povprečje zadnjih 8.000 km je 7,6.
                Zadnji tank pa 8,7 (200 km po AC - nad omejitvami, ostalo po mestu(glavnem))
                Ti nizkokubaturni dizli so brezveze!

Comment

Pomojem ti neki ne špila dobro.
                  Jaz 7 spredaj še nisem videl. Pa ga znam tud kar dobro stisnit in imam večinoma avtocestno vožnjo.
                  Recimo Višnjegorski klanec v smeri proti LJ, sam v avtu, s tempomatom na 150km/h je kazalec za trenutno porabo prilezel do 10,8l/100km. Če ti ta podatek kaj pomaga.
                  Se pa strinjam, pod 5 litrov s tem avtom ni šanse.

lp

Comment

Ja pri 150 v klanec bi bilo nekje okrog 11. Pri max. hitrosti je 12,5. Katere gume imaš? Šestnajstke eko ali 17 sport (po navedbah citroena je liter razlike na račun gum). Imaš faceliftan model?

Comment

Imam prefacelift model, 110KM, 17" gume in BMVP menjalnik.

lp

Comment

Aha, šele sedaj sem videl da je avtomatik. Ti žrejo pol litra manj.

Comment

merdzo,
                          kako si pa sicer zadovoljen z delovanjem sensodrive-a?

Comment

Originally posted by jolbe New post replay
                            Evo, povprečje zadnjih 8.000 km je 7,6.
                            Zadnji tank pa 8,7 (200 km po AC - nad omejitvami, ostalo po mestu(glavnem))
                            Ti nizkokubaturni dizli so brezveze!
                            4,8 primestne fure
                            5,4 AC (relacija Kranj - Zadar) Hitrost AC 130 - 160!

Niso brezveze - ti nosiš pretežke čevlje........

Comment

Fant, prestavi v višjo prestavo pri 2200, najkasneje pri 2400 vrtljajih. Ne pa ga tiščat na 3000 ali čez. Manjša poraba - uspeh zagotovljen.

Comment

Working...
                              X