Announcement

Collapse
No announcement yet.

Platišča za C4

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Platišča za C4

Lep pozdrav,

Sem nov na forumu, in tudi novopečeni lastnik C4-ke l.2008. Glede tega kar me zanima sem 99,9% ampak vseeno hočem vaše mnenje, da bom 100%.Zanima me pa sledeče: ali na C4-ko pašejo platišča od P307. Kolikor vem imajo enako mero po diagonali, tako da nebi smelo biti problema glede tega. Namreč, ostala so mi platišča od prejšnjega avta, na katerih so gume enakih dimenzij, kot jih imam original sedaj na avtu. Nisem utegnil poskusiti, zato sprašujem vas.

Hvala za odg. in mnenja.

lp,
    Simon

Re: Platišča za C4

Poglej samo ET, za C4 mora biti od 25 do 15.
    C4 2.0 HDi - Golf TDI killer

Comment

na platišču piše,ali?

Comment

piše na notranji strani platišča

Comment

15" platišča za P307 imajo ET 27. Sem ravno danes kupoval rabljena za zim. gume in mi je vulkanizer razlagal, da po drug komplet, ki ga prodaja, pride en, ki ima C4. Na mojih se ET vidi na zunanjem robu platišča skupaj s podatkom o dimenzijah. Po podatkih na spletu naj bi imel C4 ET 27. Morda imajo novejši letniki drugače.

LP

Comment

Original platišča na avtu so sedaj 16¨colna. Tudi ta, ki jih nameravam dat sedaj na avto od P307 SW so enakih dimenzij, tako da mislim da nebi smelo biti problema. Bom preveril kaj piše na platiščih.

Comment

Pozdravljeni!

Včeraj sem preveril dejanske dimenzije platišč, ki so original na C4-ki in tiste, katere nameravam zmontirati pozimi (od P307 SW). Dimenzije gum so popolnoma enake, loči se edino ET. Originalna platišča imajo ET 26, tista za zimo pa imajo ET 31. Kaj to pomeni, ali jih lahko zmontiram, ali ne? Kaj dejansko pomeni oz. pove ta ET?

Hvala za odgovore
              Lp,
              Simon

Comment

ET je odmik sredine platišča od pesta v mm. Torej večji kot je ET bolj je platišče pomaknjeno v blatnik in obratno manjši kot je bolj gleda guma ven iz blatnika.

V tvojem primeru je razlike 5mm na os kar lahko rešiš z distančniki. Probaj brez in če kaj drgne ob obremenitvi boš moral dat distančnik.

Comment

Aha, sem malo pobrskal po netu in sem se informiral glede tega. Zdaj pa da ne bi poskušal, pa imam vprašanje za lastnike C4-k, ali ima kateri od forumcev na svojem avtu gor platišča z ET 31?

Lp,

Comment

Moje 17" so ET25.
                    Študiram, da bi se jih rešil. Saj ceste se drži super, ampak jaz imam raje udobno vožnjo.
                    Kako bi zgledale 15" na C4?

lp

Comment

Jaz prodajam originalne lite feltne 15 col vezuve od Xsare - 250 EUR za vse štiri komade. Za izgled malo pobrskaj po forumu - so slike.

Lp Čojko
                      sigpic

Comment

Working...
                      X