Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parkirni senzorji

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Parkirni senzorji

Ali je kdo ze nadkadno vgrajeval v C4 parkirne senzorje in ali mi lahko kdo koga osebno priporoca. Ne bi pa rad nekih displejev z razdaljo na armaturki...mi je dovolj samo zvocni signal.
    Na citroenu imajo dve opciji.Ena je neke vrste cev, ki ti jo vgradijo pod odbijač in se s tem izogneš vrtanju lukenj vanj,ampak se baje ne obnese ravno dobro?! Cena:240EUR (brez dela)
    Druga varianta je pa potem tista, kjer ti izvrtajo luknje in pobarvajo sonde v barvo odbijača pa je seveda dražja 310 EUR brez dela.

Mnenja dobrodošla!

Re: Parkirni senzorji

Originalna mesta senzorjev na C4 so za dodatno vgradnjo previsoko postavljena tako, da moraš pri parkiranju vseeno paziti na do 30 cm visoke ovire. Tudi, če jih maximalno podložiš s podložkami tako, da so usmerjena navzdol to ni dovolj. Prej preden jih daš zmontirat naj ti jih pobarvajo, ker bo po vsej verjetnosti barvanje že zmontiranih senzorjev nekvalitetno.

Jaz sem jih kupil kot original dodatno opremo za citroen in dal zmontirat pri Jerovšku. Kar mogoče ni najboljša izbira. Naknadno vgrajeni senzorji niso enaki tovarniški vgradnji, čeprav so od iste firme "meta". Tovarniška vgradnja ima posebej zato narejeno letvico odbijača v katero se samo vstavijo senzorji, ki niso pobarvani. Mislim da original letvica stane cca 300 EUR.

Jaz sigurno, ne bi več vzel original dodatnih senzorjev, ker so preveliki glede na to kaj trg zdaj ponuja. Pozanimaj se pri kakšnih specializirani avtoelektriki, ki prodaja in vgrajuje te zadeve.

Comment

Hvala za nasvet. Ce sem cisto odkrit sploh nisem pomislil,da bi lahko bila višina problema, ampak ko sem prebral tvoje sporočilo je tudi nekako logično. Sem pa našel na internetu enega izmed mnogih ponudnikov, ki vgrajujejo senzorje v avtomobile.
      Npr.Stal elektronik iz Ljubljane
      http://www.stal-el.si/?module=Catalog&cat=39
      Ampak sem bom prej pozanimal kako je pri njih in z višino,ker kaj ti koristijo senzorji, če ti piska samo za predmete večje od 30cm...tiste ponavadi tudi prej opaziš
      Ali je še kdo mogoče dodatno vgrajeval parkirne senzorj v C4?

Comment

Hja jaz sem bil kar razočaran, ker sem prešel iz Xsare karavan, ki jih je že original imela vgrajene. Drugače pa je še ena možnost, naj ti jih vgradijo v črno letvico med meglenko in rikverc lampo. Tako jih ima vgrajene 3 vratni C4. Rabiš samo dva senzorja in še barvat ti jih ni treba.

Drugač pa je original postavitev dobra za bočno parkiranje v mestu med avti.
        Last edited by gargamel; 12th March 2007, 19:48.

Comment

http://www.citroenbilten.com/forum/showthread.php?t=799
          Dajte si zgornjo povezavo pogledat in izmerit, kolikšna je višina zadnjega odbijača od tal. Jaz sem z njimi zadovoljen in ne vem zakaj ne bi šli tudi na C4.

Lp Čojko
          sigpic

Comment

Originally posted by Wit New post replay
            Ampak sem bom prej pozanimal kako je pri njih in z višino,ker kaj ti koristijo senzorji, če ti piska samo za predmete večje od 30cm...tiste ponavadi tudi prej opaziš
            Ali je še kdo mogoče dodatno vgrajeval parkirne senzorj v C4?
            Če imaš v navodilih določeno kje naj bi bili senzorji,ti verjetno ne bo nihče experimentiral.Praviloma velja v višini okoli 50cm so senzorji v "O",nižje so obrnjeni gor, nad 50cm pa navzdol.Citroenovi senzorji za naknadno vgradnjo,naj bi prepoznali oviro visoko 20cm na razdalji 100cm,preprosto rečeno,na razdalji 1m mora zaznati škatlo v katiri so bili senzorji.Problem je ponavadi preobčutljivost.Je pa na centrali možnost nastavitve.......

Comment

Hja v navodil vse lepo piše, drugače pa je v praksi. Jaz sem bil zaradi senzorjev trikrat pri Jerovšku. Na koncu sem ugotovil, da se jih žal ne da nastaviti tako kot so bili na Xsari karavan.
              Last edited by gargamel; 13th March 2007, 10:43.

Comment

Pa še to: citroenovi senzorji za dodatno opremo (http://www.metasystem.co.uk/index.ph...ds/activepark4) niso enaki tovarniškim senzorjem, ker ne pašejo v tovarniške luknje v odbijaču.

Comment

Originally posted by Čojko New post replay
                  http://www.citroenbilten.com/forum/showthread.php?t=799
                  Dajte si zgornjo povezavo pogledat in izmerit, kolikšna je višina zadnjega odbijača od tal. Jaz sem z njimi zadovoljen in ne vem zakaj ne bi šli tudi na C4.

Lp Čojko
                  Zgornja višina odbijača je 67cm. Sredina letve (kjer so v originalu senzorji) je tam cca.64cm.
                  Pogledal sem si tvoj link in moram rečt,da je zadeva zelo solidna (seveda po dodatnem tvojem delu).Jaz sicer ne rabim displejev oz.diod. Mi je dovolj zvok. Verjetno imajo tudi to opcijo. Kot drugo mi ni ravno, da bi sam potem lepil tapete od avta dol in preurejal kable ter namescal vseskupaj pod tapeto.
                  Ce bi bila se prejsni avto xsara ne recem, tako pa pri se skoraj deviskem avtu ze neki dol snemat...ne vem no.
                  Pa se to.Te senzorje si verjetno kupil pri Merlaku samem ali kje drugje.
                  Sicer pa cakam na odgovor od Stal elektronike kako oni resujejo ta problem z visino.

Comment

Originally posted by gargamel New post replay
                    Pa še to: citroenovi senzorji za dodatno opremo (http://www.metasystem.co.uk/index.ph...ds/activepark4)
                    http://www.digitalelektronik.si/ prodajajo Metin program.

http://www.waeco.com/de/ prodajal je Silco......http://www.silco.si/

Comment

Tudi sam se pravkar zanimam za nakup in so mi odgovorili na moje povptraševanje:

Sporočam vam, da naknadna vgradnja opozorilnika vzvratne vožnjo z vgradnjo in garancijo stane 258,58€ ( komplet vsebuje 2x opozorilnika ).

Kaj pomeni 2x opozorilnik? Dva senzorja?:scratchchin:

Comment

Originally posted by mbostjan New post replay
                        Tudi sam se pravkar zanimam za nakup in so mi odgovorili na moje povptraševanje:

Sporočam vam, da naknadna vgradnja opozorilnika vzvratne vožnjo z vgradnjo in garancijo stane 258,58€ ( komplet vsebuje 2x opozorilnika ).

Kaj pomeni 2x opozorilnik? Dva senzorja?:scratchchin:
                        Jaz bi rekel, da ja, ampak problem samo z dvema opozorilnikoma oz.senzorjema je ravno v tem,da te ne opozarja za ovire s kotov, kar je dobro pri bocnem parkiranju.
                        In kje si se to zanimal, ker pri Stalu so imeli ceno 270EUR z montazo (4 senzorji) + barvanje 4 senzorjev 24EUR.

Comment

Originally posted by Wit New post replay
                          Jaz bi rekel, da ja, ampak problem samo z dvema opozorilnikoma oz.senzorjema je ravno v tem,da te ne opozarja za ovire s kotov, kar je dobro pri bocnem parkiranju.
                          In kje si se to zanimal, ker pri Stalu so imeli ceno 270EUR z montazo (4 senzorji) + barvanje 4 senzorjev 24EUR.
                          In AvtoCity ter AvtoPlus (oba Maribor) sta mi podala identično ceno. Podatek o senzorjih je pa iz AvtoPlus, na AvtoCity sem kasneje samo preveril ceno.

Comment

Originally posted by mbostjan New post replay
                            In AvtoCity ter AvtoPlus (oba Maribor) sta mi podala identično ceno. Podatek o senzorjih je pa iz AvtoPlus, na AvtoCity sem kasneje samo preveril ceno.
                            Meni je žal Štajerski konec malo predaleč. Ko se bom potikal kje po Ljubjani se bom zategnil do tega Stala, da vidim kaj ponuja. Mika me namreč tudi opcija brezžični prenos zvoka do voznika, kar pomeni da odpadejo žice ipd, ampak so štiri sonde v letvi, za kar pa sem slišal, da se ne obnesejo preveč, ampak mi še nobeden znal iz prve roke povedati ali je to res ali ne.

Comment

Mbostjan jaz sem bil pri Stalu kjer sem dobil zanimivo informacijo. Da se Citroenov baje raje izogibajo. Pa ne zaradi tehnični problemov, ampak zato, ker potem na Citroenu servisu komplicirajo glede garancije, ker je bil poseg narejen na nepooblaščenem servisu. Toliko v opozorilo. Jaz sem bom pri mojem servisu pozanimal koliko so dovzetni za to, ker koliko sem razbral vgradnja originalnih senzorjev ni najboljša izbira zaradi neoriginalne letve in posledično kota senzorjev ,če sem prav razumel gargamela.

Comment

Working...
                              X