Announcement

Collapse
No announcement yet.

Audio oprema C4

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Audio oprema C4

Dobre pol leta sem voznik C4 in z avtom sem zadovoljen, prejšnji teden pa sem imel dva vpoklica. Hkrati pa sem ga pustil na servisu zaradi trde sklopke, hja bodo že menda zrihtali.
    Muči me pa nekaj drugega: dokupil sem MP3 radio (original), pa bi ga rad sklopil z ipodom. Zanima me, če je že kdo kaj poiskušal (razen prek radia, kar me ne zanima)? Audio oprema naj bi bila Clarionova (zvočniki so JBL), sam pa še nisem preverjal. Na xsarici sem imel probleme z changerjem, ker se mi je original zdel veliko predrag, pa sem ga priklopil na radio, pa so to sama jajca.

Re: Audio oprema C4

Kolkr jst vem, ne obstaja nobena direktna povezava za iPod-Citroen, sem tud jaz ze gledal ce bi blo kaj tacga. Razen pri tistih, ki pac imajo audio-in prikljucek, ampak to ni prava (digitalna) povezava z audio sistemom. Sicer pa uprasaj na EPL.
    Last edited by gigo; 15th April 2006, 15:44.

Comment

To tudi mene zanima... preden kupim C4...
      Da ne dajem noter avtoradia s kasetofonom:smiley:, kot ga imam sedaj v tastarem avtu in mi špila Ipod preko kasetnega vmesnika....
      :scratchchin:

Comment

Kaj je to iPod?

Comment

MP3 predvajanik z diski velikimi do 60GB
          Last edited by gigo; 15th April 2006, 15:44.

Comment

jah, bo treba v novi C4 kar kasetarja dati (nočem imeti gore CD-jev v avtu), ker zaenkrat v Sloveniji ne obstaja vmesnik za iPod... Predpriprava je samo v dolocenih znamkah avtomobilov, ja, ala BMW... Pa ok, bom pa kasneje menjala radio, če bo treba :)
            Last edited by ajatutaja; 29th March 2006, 14:49.

Comment

Sicer lahko kupite iTrip, ampak morate ponj na Hrvasko, ker ga v EU ne prodajajo (zaradi nekih zakonov). iTrip je kratkopodrocni radijski oddajnik, ki ga priklopite na iPod in potem po na avtoradiu lovite njegovo frekvenco. En par folka ga ima in enim dela ful vredu - je pa od frekvence odvisno in od tega kje se nahajate. Obstajajo pa iTripi za vse vrste iPodov.
              Se ena varianta je, da kupite avtoradio, ki ima audio-in jack (kot v C1). Ampak se vedno to ni to, ker je zgolj audio analogna povezava. Se mi zdi pa ful cudno, da pri PSA se niso naredil pogodbe z Applom, pa ze na en par citroenovih press fotkah sm vidu iPoda.

Comment

Jaz tudi nočem gore CDjev v avto, ampak zaenkrat ni pametnega načina razen radio veze. Z Blaupunkta so odpisali, da je radio sicer res sestavljen v njihovi tovarni, vendar po programskih (softwerskih) navodilih Citroena, tako da njihova dodatna oprema ni kompatibilna z radiji originalne vgradnje. Na citroenSI pa zaenkrat še nič ne vedo o tem (v stilu: Kaj pa je to?). Čakam na odgovor iz Francije. Zasilno sem si nabavil radio vezo (ala iTrip), vendar to ni to.

Comment

Jah bo treba pocakat, da se tudi Citroen zmeni z iPod-om....
                  Original kasetarja pa valjda nimajo sploh vec nikjer, hehe, so me prav cukasto gledali, ko sem to omenila ;) ko da sem z lune padla... Preko tega vmesnika namrec zelo dobro dela.
                  S to radijsko varianto se ne bom zezala... bom pac imela en blokec s CD-ji s sabo, itak doma nimam kaj z njimi delat, ker imam iPoda zdaj za vse variante...

Comment

Zadnji podatek... Noter v avtu je radio Clarion (vsaj v mojem C4) in naj bi obstajali neki vmesniki, ki grejo zadaj v hod za CD izmenjevalnik. Nimam sicer še preciznih podatkov, za kaj gre in kakšna je cena (če je to neki škatlasti adapter, je to cca 100 Eur, je pa tudi govora o konektorju...) - niti, če se to dobi v Slo...

Comment

Eto, živjo! Malo pozno ali grozno.

Pri meni je radio definitivno Blaupunkt (glej sliko). Možno da je tako zato, ker sem doplačal za MP3 radio in JBL-e. Šel sem na Blaupunkt servis (oz. original monter), pa so mi rekli, da je radio res sestavljen v Blaupunktovi tovarni, vendar po softwerskih zahtevah Citroena. Res so priključki fizično takšni kot na Blaupunktih (glej sliko), vendar ne fukcionirajo tako (preverjal je napajanje in ga sploh ni bilo tam, kjer bi moralo biti) in na servisu si niso upali priklopiti original Blaupunktovega vmesnika za iPod, da ne bi skurili ali radia ali vmesnika (vmesnik pri Blaupunktu stane 20k, res se priklopi na izhod za changer). Na žalost bo za konkretno povezavo potrebno počakati na Citroen, bom pa šel ta teden vprašati v Avstrijo, če kaj vedo o tem. Zaenkrat sem se priklopil na radio vezo, pa to ni to.
                      Attached Files

Comment

Avstrijci nimajo pojma - vsaj v Gradcu ne!

Comment

zraven avta si dobil samo eno knjigico z navodili al dve, od tega eno za radio?
                          ce je bila tudi za radio, a ni notri tud shema konektorjev? pri meni je bila (xsara & philips kasetar)

Comment

Sam sem se pozanimal glede ipod-a, ker cakam svojega novega C4 (ta torek, ce bo vse po sreci). Sam sem želel uporabljat funkcije na volanu, ki ti jih seveda omogoca. V Slo ga dobis, ce ga prednarocis. je pa to ta zadeva http://www.carplayer.com/

Comment

Originally posted by Noob
                              Sam sem se pozanimal glede ipod-a, ker cakam svojega novega C4 (ta torek, ce bo vse po sreci). Sam sem želel uporabljat funkcije na volanu, ki ti jih seveda omogoca. V Slo ga dobis, ce ga prednarocis. je pa to ta zadeva http://www.carplayer.com/
                              to zna bit tricky, glede na to, da je zadeva ameriska in podpira samo avte oz. radie ki se dobijo na ameriskem trgu (citroena ni na listi)

Comment

Working...
                              X