Announcement

Collapse
No announcement yet.

C2 čip tuning

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• C2 čip tuning

Evo imam Citroen C2 1.4 HDI (68KM). Zanima me ali se splača dati čip v tak motor? Ali je lahko kakšno tveganje?
    LP

Re: C2 čip tuning

Ja.
    Ja.
    sigpic

Comment

Kok pa kaj pride čipanje? in kolko se dobi na moči?

Comment

Poglej si na spletni strani RSR-ja. Jaz jih priporočam (osebne izkušnje).

Lp Čojko
        sigpic

Comment

Gledam te tunerje da eni čipajo na 85KM (RSR), drugi na 90, tretji na 95....navora od 180 do 200.

torej, kolko dejansko je še zdravo načipat ta 1.4 da ne kadi in da ne začne nagajat sklopka?

Comment

RSR je zako in ne glej par konjev gor ali dol

Comment

he... da malo obudim dve leti star thread :P...

bi postavil isto vprašanje... a ma kdo kakšno izkušnjo z remapiranjem bencinske antikvitete, namontirane v C2 VTR... tiste tanajhujše, predpotopne, osemventilske 1.4i s 75 konji?!

moje črno prase ma glih to pod haubo... sicer mi gre to žalostno dejstvo vsak dan blago na k**ac, vendar se zavedam, da bi blo iluzorno pričakovat kakšno hudo poskočnost avta, težkega eno tono, ki ga poganja ta švohotni metuzalem...
              ampak tisto kar me res izjemno nervira je, da res žre ko svinja! v povprečju tankam na 330-350km pa ga ne žgem glih kej hudo... mesto pač! rekord, ob hudo penzionistični vožnji in veliko odprte ceste, pa je slabih 500 km z enim tankom in 7,8l "povprečja" po bord kompu... v glavnem, hudo deprimirajoče :(.

pa sem si nekak začel mislit, da bi mu kakšnih 7-10 dodatnih konjev in ene 10-15Nm plusa pri premikanju teh kil prej koristlo, kot pa škodlo :)... in to tako v poskočnost kot tudi v porabo...

torej, vsakršna kvanta, kot tudi konkretn predlog, ideja/izkušnja bi bla dobrodošla...

Comment

Predelaj ga na plin , ali pa zamenjaj.
                sigpic

Comment

Originally posted by Čojko New post replay
                  Predelaj ga na plin , ali pa zamenjaj.
                  :lol: ...sej ni da mi ni padlo na pamet...
                  ampak nekak mam filing, da bi me koštalo več kot pa kakšen remap ECUja... pa še podzemno garažo brez prisilnega zračenja mamo... sicer nimam pojma, če je to še problem, spomnem pa se, da so včasih LPGjevcem zarad tega težili na uvozih...

remap, ki bi prinesel par konjev (mogoče 10, če bi bla huda sreča) in par Nm navora, za par sto evrov (več kot 200-300 itak nebi dal), da lažje preživim še to leto-dve, preden ga upam da zamenjam za kaj DSkonkretnejšega ;), bi bil čist zadost.
                  ker pa o tem nimam blage veze in ker se mi je pred časom, ko je to ratalo popularno, zdela zadeva prej sumljiva, kot pa kej drugega, se kljub vsakodnevni "slabi volji" sploh nisem spomnil na to... zdaj sem pa dobil link na video enega frenda iz sosednje države, ki je orenk "popeglal" svojega VTR-a... tistega pravega, s 110 konjsko mašino...

http://www.youtube.com/watch?v=mEmHMxMI9ZY

meni seveda na kraj pameti ne hodi kaj takega, ker je dečko predelal vse... čip, auspuh, kompletne filtre, prestavu blokado na 7 jurjev, zamenjal in spustil vzmetenje, orenk popeglal sensodrive če sem ga prav razumel...

mi je pa vendarle dalo mislit... mislim, da je danes softversko remapiranje že dovolj razvito (vsaj pri nekomu, ki ve kaj dela in vsaj približno razume pojem odgovornost), moj avto je pa defacto pretežek za tovarniško nastavljene sposobnosti svojega mlinčka...
                  nisem nek divjak in ne palijo me ekstremi. tudi popolnoma srečen bi bil s svojim avtkom, če citroenovci nebi bli taki zahojeni cepci in bi v C2 dali isti motor s 16 ventili... njegovih 92 konjev mi bi blo ravno prav... ker pa niso, bi mojemu treba "pomagat" s kakimi 7-10 konji dodatka ;)... pa bi bil čist srečen.

druga opcija bi bla, da bi fejst shujšal... sej sem probal, pa ni šlo :lol:

Comment

Working...
                  X