Announcement

Collapse
No announcement yet.

Berlingo - menjava olja

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Berlingo - menjava olja

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in se vnaprej opravičujem če je tema že bila.

Torej rad bi zamenjal olje v Berlingotu 1.4 letnik 99. Ali bo tole olje v redu?
    http://www.enaa.com/oddelki/mojAvto/..._7000_10W40_5L

Kje se zamenja olje? Spodaj pod motorjem bi moral biti nek šrauf ki ga samo odvijem? Torej ogrejem motor, vzamem dve dvigalki za gume zamenjat, dam en kanister spodaj in odšraufam? Kje se ta šrauf točno nahaja, pa s čim ga odvijem? Potem gre noter 5L olja? več, manj?

Hvala za vse odgovore.

Re: Berlingo - menjava olja

Ne 5 l , 3,5 l je dovolj za 1.4i. Imaš pa pravo olje total. Ne pozabi še na filter olja. Avto malo ogrej ampak ne na mestu, pelji se nekam. Spodaj imaš en poseben šrauf, ki ga sam odtegnem s kljuko vrat ([ ] tako zgleda), ker nimam takega nastavka ali ključa. Samo ne vem, če si to splača doma, servisi imajo akcije menjava olja in čistilec mislim, da od 7.900 sit naprej. (avto city mb)

Comment

Avto smo peljali na servis in je tam zamenjal olje in filter. Notri ga je bilo še 1 liter. Preverjat je šel tudi hladilno tekočino in izkazalo se je da je notri umazano olje. Torej verjetno teče olje iz motorja v hladilno tekočino. Kaj narediti?

Comment

zamenjati tesnilo glava, pa čim prej! pa to za 14 ni neki strošek, je pa značilno za te motorje

Comment

bil pri mehaniku in bo zamenjal jermene, to tesnilo in nekaj pobrusil. rekel je 200k sit. zdi se mi veliko. a je res takšna cena?

Comment

a je ta mehanik slučajno zlatar?
            Pa na uradnem servisu bi bilo ceneje

Comment

Ta motor ni neko čudo tehnike in je prastar, zato ti to lahko porihta vsak fušar. Več kot 80 jurjev te ne bi smel opalit.
              Mislim (tako po spominu) da so cene nekje okrog: (naj me kdo popravi):
              -oba jermena skupaj cca 15 jurjev
              -(po potrebi) vodna črpalka cca 10 jurjev
              -brušenje glave cca 20 jurjev
              -set tesnil nekje do 20 jurjev
              Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Jolbe vodna črpalka se menja, ker v primeru da spusti je veliko več škode kot koristi. Vsaj jaz sem prepričan v to.
                Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

vodna črpalka je okrog 6 jurjev, pa recimo 8 material bi moral prit skozi pod 30 jurjev pa če rečemo 2 uri dela (pri vaškem) je to 36 jurjev!
                  Kje je tvoj zlatar dobil 200 pa ne vem?

Comment

OK, kje bi mi potem to uredili za ceno, ki jo navajate. Poznate kakšnega, ki je v Ljubljani ali okolici?

200k je hotel pri onem velikem citroen servisu na Samovi (pri stadionu)

Comment

Originally posted by Imperator New post replay
                      OK, kje bi mi potem to uredili za ceno, ki jo navajate. Poznate kakšnega, ki je v Ljubljani ali okolici?

200k je hotel pri onem velikem citroen servisu na Samovi (pri stadionu)
                      Pa Avtomerkur na Samovi je po mojih izkusnjah se celo najcenejsi uradni Citroen servis v LJ. Z morebitno izjemo AC Cosmosa - tja pac se nikoli nisem peljal svoje C5, tako da za njih ne morem reci.

Comment

Working...
                      X