Prikazujem Rezultate 1 do 6 od 6

Prispevek: Lastniki DS4

Novinec
    Starost
    39
    Prispevki
    8

Lastniki DS4

Pozdravljeni.
    Ker tudi sam kupujem nov DS4, me zanima glede na to, da je ta avto naletel na zelo različne kritike v medijih, kako ste lastniki le teh zadovoljni?
    Moj bo 1.6 HDI So Chic.
    LP.

Samo Prijavljen
    Starost
    31
    Prispevki
    3

Re: Lastniki DS4

Sem lastnik 1.6 THP200 in morm rečt za samskega človeka je to 1A avto, vendar ker sem višji od 185 moram imeti sedež do dna in pomaknjen čisto nazaj kar pomeni da potniki vzadaj nimajo NIČ prostora za noge (razlaga: sedeži so praktično čisto do dna, potnik ki sedi zadaj ne more dati nog pod sedež, mogoče v patikah ali bos). Torej potnik za voznikom bo zelo trpel že na krajši vožnji, kar se tiče sovoznika spredaj in zadaj pa ni nobenega problema. Torej za 3 osebe je super za 4 na daljše vožnje pe že kar kriza. Kar se tiče vožnje, udobja, notranjosti, zunanjosti pa ga lahko pa samo hvalim. Priporočam da vzameš tudi navigacijo ker se spremeni tudi voznikov prikazovalnik (sredinski mini računalnik). Se kar ne čudim da je dobil nagrado za najlepši avto za notranjost in zunanjost.
    Greti sedeži so to zimo izredno pomagali ker usnje je hladen ko pes in če nočeš kvariti ledvic jih toplo priporočam. Prtljažnik je za moje potrebe zelo velik. Nuja so zadnji in sprednji senzorji, čeprav sem navajen pri vožnji nazaj gledati samo v ogledala mi senzorji včasih zelo prav pridejo ker si z sredinskim vzvratnim ogledalom ne moraš kaj dosti pomagati pri parkiranju. Pomagalo pri speljevanu v klanec je nekaj kar bi moral imeti vsak :) in seveda elektronska parkirna je še dodatni bonus saj vsakič ko parkiraš avto se avtomatsko zategne (ne zategne se vedno do konca odvisno od več faktorjev). Kseon žarometi so pa pač kseon saj jih preprosto obožujem ker ogromno pripomorejo pri boljši vidljivosti na cesti.

Moje mnenje glede kritik se mi zdi da so čisto utemeljeni ker če kupiš ta avto ga NE kupiš kot družinski avto ampak kot mini SUV/Kupe za užitek v vožnji z impresivno opremo in izgedom. Suv pravim zato ker je zelo dvignjen od tal kar je kompenzirano z zelo nizko streho (če si visko okoli 2m nujno sprobaj če je to sploh avto zate glede višine, sam sem visok 185 in imam nad glavo samo par centimetrov prostora, na najvišji stopnji sedeža se pa seveda dotikam z glavo v strop. Kar se tiče "skrite kljuke" v zadnih vratih ki jo vsi grajajo pa kako se lohka napičiš na vrata se mi zdi to po domač povedan "oslarija". Sem že 100x odprl vrata in prijatelji in še noben se ni pritožil na bi se nenadno zabodel v vrata. Kar se je ponavadi zgodilo nobeden ni vedel kje je kljuka zadnjih vrat je preprosto tako skrita za če nisi navajen takih kjuk je ne boš najdel :). Kar se tiče porabe nebi vedu kako se dizel odnese glede bencinarja moram pa reč da ima kar vredu porabo cca 7,3 po avtocesti pri zmerni vožnji do 130km/h. Pri bolj agresivni vožni pa ne pričakuj povprečne porabe pod 10L.

Hitri pregled:
    Slabosti:
    - zaradi oblik sedežev potnik za voznikom ne bo ravno navdušen
    - visoki vozniki bodo imeli problem z višino strehe
    - malo težji izstop za zadnje potnike (če pelješ mlado damo priporočam pomoč pri izstopu)
    - gume so homoligirane samo na najmanj 17 premera torej ne moreš dati gor zimski gum premera 16 (mogoče je možna naknadna homologacija-nisem še probal)
    - vklop dolgih luči je možno (če imaš avtomatski prižig lulči) samo v nastavitvi za zasenčene oz. dolge luči. Torej če imaš nastavljeno na avtomatski preklop lući se ti pri večjih hitrostih ponočni dolge luči ne bodo avtomatsko prižgale.
    Prednosti:
    - zelo kvalitetni motorji (sem testiral 1.6 dizla in sem bil zelo navdušen)
    - notranjost je preprosto prelepa in seveda kvalitetna (nima ravno marmorja ali lesa v armaturi vendar je vsa platika,sintetika in usnje zelo kvalitetno izdelana)
    - dokaj nizka poraba bencinarja glede na to da ima 200KM
    - udobje vožnje je za tak avto izredno dobra
    - vsa elektronika zaenkrat odlično opravlja svoje delo
    - ročni menjalnik je odličen

Novinec
    Starost
    39
    Prispevki
    8

Pri mojem DS4 so dovoljene pnevmatike tudi 16 coll. 215/60_16.

Samo Prijavljen
    Starost
    31
    Prispevki
    3

Da malo oživim temo. Sem lastnik zdaj že 5 mesecev DS4 THP200 (prevoženih 5800km) in sem vsak dan bolj zadovoljen nad vozilom. Vsak dan mam relacijo avtocesto s povprečno 7,5 kar ni slabo glede na to da je THP200. Kadar mi je dolgcajt mi postane noga malo težja in se kar ne moram navdušiti kako lepo začne že pri 1800 obratih vlečti po naših razgibanih avtocestah. Ne morm verjet da je neki review na youtubu označil avto kot nestabilen in slabo vozen v zavojih. Sem šel nekaj časa malo na izlet da vidim kako se odnese na ovinkih in se je odnesel naravnost odlično. Se mi še ni zgodilo da bi ga odnašalo (samo pri leclercu tam ga že pri 20km/h odnaša zaradi rondoja ki je pomoje najslabše asfaltiran v ljubljani).

Težave :
    1.)Mogoče kar me moti je občasno škripanje zadnjih vrat pri vožnji .Se še nism poglabljal da bi odkril vzrok ker se sliši samo občasno. Sumim plastični del ki je zaključek špice vrat. Še poročam če odkrijem vzrok.
    2.)Navigacija deluje odlično se mi je pa že 2x zgodilo da enostavno ko sem avto prižgal in se začel voziti je resetiral display/radio. Pomagalo je da ko se je prižgal sem ga nato ročno ugasnil (levi vrteči gumb) nato pa spet prižgal in je naprej delalo normalno. Škoda da ni softwer 100% delujoč glede na ceno vozila. Mogoče odpravijo bug z naslednjo verzijo softwerja (naložena je 2.2).

Pa še vprašanje za lastnike DS4. V navodilih piše da lahko z levim vrtečim gumbom na volanu spreminjaš svetlost armature. Nažalost mi to nikakor ne uspe. Če bereš navodila piše da ko imaš luči v nočnem načinu lahko z vrtečim gumbom spreminjaš jakost, meni se pa samo sprehaja med potovalnim računalnikom, prikaz hitrosti, itd (to je tudi funkcija tega gumba ki je opisana v navodilih). Torej ker vidim da narobe berem navodil sprašujem če to komu dejansko deluje in kakšen je postopek ? Aja če pred tem kliknem lunco da se mi zatemni armatura in nato zavrtim gumb navzgor se mi osvetli na max svetlost ne pa po stopnjah. Če pa najprej kliknem lunco in nato zavrtim navzdol se mi pa v zatemnenem stanju sprehaja med potovalnim rač., hitrostjo, itd.

Samo Prijavljen
    Starost
    46
    Prispevki
    4

Dobro leto že imam DS4 2,0 hdi So Chic +5000€ opreme. Zadovoljen!! Lega, zmogljivosti, poraba (6,1/100km na 10000km, potem se resetira :) ), sicer pa od 4,8-6,9...

Odgovor AirDevil-u: vrtljiv gumb spreminja osvetljenost armaturke v verziji, ki nima navigacije. Pri verziji z navigacijo pa tako kot si omenil omogoče sprehajanje med podatki potovalnega računalnika.

ps: srečen, ker nisem izbral kombinacije belega in črnega usnja. Ker belo se prehitro umaže...

Samo Prijavljen
    Starost
    68
    Prispevki
    2

Jaz sem aprila 2012 kupil DS4 SO Chic e-HDI 110 Airdream BMP6. Do sedaj sem prevozil preko 13000 km. Na začetku sem imel nekaj težav z robotiziranim menjalnikom. Po nekajkratnih nastavitvah računalnika v prvem mesecu, sedaj deluje brezhibno.Povprečna poraba do sedaj je 5,5 l/100 km. V zadnjem času se je začel zaslon (navigacija, radio) počasneje zaganjati. Tudi do1 minute po tem, ko sem vključil kontakt. So naročili cel komplet nov in ga bodo zamenjali.
    Z avtom sem zelo zelo zadovoljen. če bi kupoval novega, bi ga zagotovo spet kupil.
    Meni so tudi zadnja naslonjala sedežev škripala. Mehanik je s plastičnim kladivom udaril po ušesih na karoseriji, kamor se naslonjala zapnejo. Od tedaj je v redu.

JZ

- - - Updated - - -

Jaz sem aprila 2012 kupil DS4 SO Chic e-HDI 110 Airdream BMP6. Do sedaj sem prevozil preko 13000 km. Na začetku sem imel nekaj težav z robotiziranim menjalnikom. Po nekajkratnih nastavitvah računalnika v prvem mesecu, sedaj deluje brezhibno.Povprečna poraba do sedaj je 5,5 l/100 km. V zadnjem času se je začel zaslon (navigacija, radio) počasneje zaganjati. Tudi do1 minute po tem, ko sem vključil kontakt. So naročili cel komplet nov in ga bodo zamenjali.
    Z avtom sem zelo zelo zadovoljen. če bi kupoval novega, bi ga zagotovo spet kupil.
    Meni so tudi zadnja naslonjala sedežev škripala. Mehanik je s plastičnim kladivom udaril po ušesih na karoseriji, kamor se naslonjala zapnejo. Od tedaj je v redu.

JZ

Podobne Teme

1. Lastniki Meharijev preberite
    By 2cv in forum Citroën Serija A (2CV, Dyana, Mehari, Ami itd..)
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 01-05-2002, 20:51

Tags for this Thread

Dovoljenja