Prikazujem Rezultate 1 do 3 od 3

Prispevek: Ax 1.1 Allure ve problemov

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Dec 2011
    Prispevki
    3

Ax 1.1 Allure ve problemov

Pozdravljeni!

4 mesece mineva odkar sem kupil prvega "axlna". Dobil sem ga za 200 kar je bila ekstra dobra kupija. Prej sem se e peljal z nekaj Ax-i in ko sem se usedel v tega zagledam: Elektrini pomik stekel, obratomer, centralno zaklepanje. Najbr nisem omenil, da je letnik 1992 in da nima niti pikice rje.

Imam pa nekaj manjih problemov: Potrebujem nova stimala za pomik stekel, ker nekaj zajebavajo
    Prevelika poraba (dobrih 8l) Zanima me, na kaknih obratih vozite ostali lastnikih teh axov na relacijskih vonjah, in kakna je vaa poraba.
    Blazno slabe bremze.

Prosil bi, e lahko te tri probleme malce pokomentirate

Re: Ax 1.1 Allure ve problemov

Odloil si se dobro. AX je zelo OK vozilo. Stikala za el. ipe imam na zalogi. Poraba dobrih 8 litrov/100km me ne presenea in sama po sebi ne pove niesar. e bi elel mojo oceno bi moral najprej videti, kako ti vozi. Moje dosedanje mnenje je, da vsaj 80% mokih ne zna voziti avta in vsakemu, ki ga peljem na "uno vonjo" tudi povem, kje so napake. e vozi primerno, pa je vzrokov za vejo porabo vsaj nekaj in bi moral imeti avto pri sebi. Kakni obrati so primerni na relacijah? Jaz stremim za tem, da bi bil obratomer na 0 in bi se hkrati peljal 200km/h. Bolj ko se bo priblial temu stanju, bolj bo zadel. Zavore bo potrebno urediti, dokler delajo so odline, ko zanejo slabeti pa so potrebne obnove, ni novega nisem povedal. Razdreti in popraviti.

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Dec 2011
    Prispevki
    3

Re: Ax 1.1 Allure ve problemov

Hmmm, za stikala bi se lahko kaj zmenila, kar za vse tri, ker noben ne deluje dobro. Glede svoje vonje si neupam ni trditi, vendar pri prejnjih avtomobilih sem si ustvaril najnijo porabo tako, da sem vozil s kostantnimi obrati oz. hitrosjo na zaetku avtomobilovega navornega obmoja (oz. pa tam kjer ima najve moi). Pri mojem Ax-u je to med 2500 - 2750 rpm, lahko pa, da se motim. Moram pa omeniti, da ima ta mainca e roni "zaug", zato ne dvomim da kuri malce ve. Pozimi naj bi avto kuril malce ve, vendar mu je poraba PADLA za pol litra, ker sem zael voziti tako, kot sem prej omenil. Prej sem zamenjal tudi zrani filter, ker je bil stari tak, kot bi pogledal v dimnik, nedavno sem zamenjal tudi olje in oljni fitler (servise delam sam, ker mehanikom ne zaupam).

Pojavil se je pa e en problem: Opazil sem, da imam pregan "konus" med zaetkom izpune cevi in motorjem. Ta konus sem si enostavno elel zamenjati a sem opazil, da imam nekako "razpokan" zaetek izpune cevi (po domae flana). Celotne cevi se menjati ne splaa, me pa zanima, kje bi lahko dobil ta del.

Se priporoam za nasvete.

Lp

Podobne Teme

1. Ax 1.1 Allure ve problemov
    By HohnerBoy in forum Citron AX
    Odg.: 0
    Zadnje Sporoilo: 13-12-2011, 19:57
  2. AX 11 Allure
    By GoX in forum Predstavite se nam ...
    Odg.: 21
    Zadnje Sporoilo: 16-03-2005, 01:32

Dovoljenja