Prikazujem Rezultate 1 do 26 od 26

Prispevek: arnice crkujejo po tekoen traku!

Novinec Kalle's Avatar
    Pridruen
    Sep 2007
    Prispevki
    41

arnice crkujejo po tekoen traku!

Zanima me, e imate tudi vi teave z menjavo arnic. Na sprednjih arometih sem e menjal zagotovo ene 6 arnic v treh letih. Enkart na eni strani drugi na drugi Kupil sem novega picasso-ja. arnico potem kupim na bencinskem servisu. Ali je mono, da imam probleme z intalacijo in kje prebija ali bi moral kupiti kakne bolje arnice?

Nasvet prosim....hvala

Lp Rok

Dolgoletni Citroenar zz214's Avatar
    Pridruen
    Mar 2003
    Prispevki
    797

Re: arnice crkujejo po tekoen traku!

ene 6 arnic v treh letih.
    .............to je par na leto,ivljenska doba arnice je cca 700-1000 ur......

Novinec
    Pridruen
    Jul 2009
    Starost
    40
    Prispevki
    58

jaz jih menjam na cca 3 mesece, ko imam notri "ta bolj navite" od Osrama in Phillipsa
    Sama svetilnost ni ravno odlika teh arometov.

Super Administrator
    Pridruen
    Jan 2008
    Starost
    37
    Prispevki
    29
    Blog Entries
    2

Upam da se hecate
    jaz na spaku menjam vsakih nekaj let ko je res cist crna dam kako drugo not.
    Na avto od zene pa povprecno eno na leto tolk pregori

kupujem najcenjse na aski bencinski crpalki
    pa da na 3 mesece menjam pa sej avto prec na odpad odplejm

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Apr 2007
    Starost
    42
    Prispevki
    2

Ponavadi mi pozimi ob drugem hudem mrazu crkneta ena za drugo v roku tedna ali dveh. Kupim kar nov par in ga vozim s sabo do naslednjega leta. Hvala bogu vsaj ni zapletena menjava.

Na slubenih Cliotih se zafrkavam z menjavo 20 minut na arnico, crkujejo pa ravno tako v glavnem pozimi.

Novinec
    Pridruen
    Feb 2007
    Starost
    53
    Prispevki
    52

e ima spaka eno leto v garai ti verjemem da je to res.

Novinec Kalle's Avatar
    Pridruen
    Sep 2007
    Prispevki
    41

Citat Poslano od citroenar Nov odgovor na sporoilo
    Upam da se hecate
    jaz na spaku menjam vsakih nekaj let ko je res cist crna dam kako drugo not.
    Na avto od zene pa povprecno eno na leto tolk pregori

kupujem najcenjse na aski bencinski crpalki
    pa da na 3 mesece menjam pa sej avto prec na odpad odplejm

He,hehheee,heheh pje si me nasmeju!
    Pa jebemu mast ena crkne tam nekje novembra evo druga februarja. A res ni kakne arnice, da bi zdrala dlje asa? Doma e imam peoja 106 pa v 13 letih kolikor je danes star ne pomnem kdaj sem menjal arnice v prednjih arometih. Imam sicer problem z zadnjo levo lujo, ampak verjetno je tam ozadje drugano.

Lp Rok

BROJ JEDAN
    2cv's Avatar
    Pridruen
    Mar 2002
    Prispevki
    3,454
    Blog Entries
    12

Evo reitev, e hoe da na avtu gorijo arnice imej vsaj 15 let str avto. Jaz tud zarnice z odpadov dajem not..

Novinec Kalle's Avatar
    Pridruen
    Sep 2007
    Prispevki
    41

Modeli, ka res nimate nobenih problemov s temi arnicami. Vam res arnice dolgo sluijo????

Lp Rok

Dolgoletni Citroenar jolbe's Avatar
    Pridruen
    Mar 2003
    Starost
    42
    Prispevki
    957

C 4 max 3-6 mesecev. Ne glede na znamko.
    Ni ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Zasvojenec z Citroeni tct's Avatar
    Pridruen
    Mar 2004
    Prispevki
    1,077

V Conradu imajo prepreevalnik pregorevanja arnic in je poceni. V bistvu je Zener dioda, ki poje pice v napetosti.

Dolgoletni Citroenar jolbe's Avatar
    Pridruen
    Mar 2003
    Starost
    42
    Prispevki
    957

Vredno preizkusa. eprav pa mislim, da je razlog prej v funkciji dnevnih lui, ki povzroa priiganje in ugaanje v sekundnih intervalih pred/med/po vigu (odvisno od izvedbe). Kolega tudi na leto starem merc. c-klase menja na 3-4 mesece. Tudi dizelski tresljaji niso blagodejni.
    Poleg tega so arnice pomoje vedno bolj zani, zato da firme sluijo. Toyota ima denimo na servisih dva tipa enakih arnic. Njihove longlife-ke stanejo 5x ve, a tudi tolikokrat dlje drijo. Dajejo jih v prvo vgradnjo, in nato v garancijskem roku (vsaj 'po Evropi', pri nas je morda tudi drugae).
    Ni ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Novinec
    Pridruen
    Nov 2005
    Starost
    47
    Prispevki
    134

Sem veraj menjal arnico pri meglenkah. Brez strica in njegovega dvigala ne bi lo. Pa e tako je ni bilo lahko sneti.

LP

Jure

Novinec
    Pridruen
    Nov 2005
    Starost
    47
    Prispevki
    134

ena ima c3, tam je ele veselo menjati arnice. Predzadni sem jo menjal uro in 15 minut, zadnji pa le 30 minut. Brez ogledala mi ne bi uspelo, a mi je vseeno prva arnica padla iz rok nekam v motor oz. pod aromet, tako, da ne vem kje je. Potem pa na rpalko po novo. Pa e prijeti za steklo je ne sme.
    Glede tega je XP mala ala glede menjave arnic pri arometih.

LP

Jure

Zasvojenec z Citroeni tct's Avatar
    Pridruen
    Mar 2004
    Prispevki
    1,077

Na C3 je zamenjana arnica v 5 minutah. Ga imam doma.

Novinec
    Pridruen
    Nov 2005
    Starost
    47
    Prispevki
    134

Pripeljem k tebi in astim za pivo. V bistvu pa sem hotel povedati, da arnice res crkujejo kot za stavo. Nedavno sem jih menjal tudi v armaturki. Mi je pa bilo dobrodolo, da sem na forumu prebral, kako to narediti.

LP,

Jure

Novinec
    Pridruen
    Sep 2007
    Prispevki
    8

Tudi jaz se lahko podpiem pod vse zgoraj navedene tegobe uporabnikov te teme z neprestanimi menjavami pregorelih arnic na XP in Citroenih nasploh.

Letos (pa je ele julij) sem e zamenjal dva kompleta sprednjih H4 - torej tiri, poleg tega pa e eno za registrsko tablico in tri v armaturki.

Sem e enkrat ugotavljal, da grem na bencinsko rpalko skoraj vekrat po arnice, kakor pa tankati...

Na sreo je vsaj menjava kar preprosta...

Mogoe res ne bi bilo neumno preizkusiti tisto od Conrada kar priporoa TCT, sploh pri modelih, kjer se arnice teje menjavajo, ker pri Citroenu so pri tem precej oitno nekaj zaj...

Novinec tomko030's Avatar
    Pridruen
    Oct 2007
    Prispevki
    70

Robik,
    v zamenjaj navadno arnico v kabini (spredaj in zadaj) za LED-ice - po monosti z CAM-BUS uporom - lahko tudi brez, pa bo imel mir za nekaj asa.

Pridruen
    Mar 2003
    Prispevki
    797

Daj ,razloi kaj s tem dosee....?

Pridruen
    Oct 2007
    Prispevki
    70

zz2214,lej nisem tromar, po mojem je razlogov in dejavnikov ve - ampak nekje na enem forumu sem bral, da da je najveji problem pri zagonu motorja in vklopu arnic - takrat nastanejo "pice" - premoan tok in uniujejo oz. skrajujejo ivljensko dobo le-teh, ledice pa nekako poberejo oz. izenaijo te pice. Pri meni to deluje, ko sem zamenjal navadne arnice za ledice v kabini - od takrat imam mir z arnicami lui. Morda se motim????!!! Lahko pa sem kupil tako dobre H4 arnice.

Pridruen
    Mar 2003
    Prispevki
    797

Kabinske arnice ti pelje raunalnik v kabini BSI,glavne pa pomoni raunalnik v motornem prostoru BSM,dnevne lui se ti aktivirajo ele ko motor deluje in je napetost fiksna .Ne en niti drug sistem nimata pogojev za prepoznavanje okvarjene arnice,torej je vseeno ali je ledica can ali pa navadna,so pa kitajske ledice enako kvalitetne kot nizkocenovne arnice v raznih trgovskih centrih.....

Pridruen
    Oct 2007
    Prispevki
    70

Hih,potem, je bil vse skupaj en navaden nateg ( pa ne od tebe, zz214, si mi dal dovolj pametno razlago)... OK, samo v em je potem fora crkovanja arnic pri XP-jih?

Pridruen
    Mar 2003
    Prispevki
    797

Nikoli nisem imel obutka,da na picassoju crkujejo bolj kot na drugih,sploh v primeru z vozili ki uporabljajo naprimer H7 arnice....poglej prvi post
    Na sprednjih arometih sem e menjal zagotovo ene 6 arnic v treh letih.
    to je par na sezono,e upoteva ivljensko dobo arnice je to tam nekje,pa e vsak ree nekaj zraven.Netetokrat se mi zgodi,da tip odnese arnico,ker jo rabi za vzorec,naslednji ti jo ponudi za zamenjavo in ker je zani je jok kako so te arnice zani,ali pa celo obtoba,da so mu jo na servisu zamenjali.Vglavnem kupi arnico z podaljano ivljensko dobo,to niso arnice na katerih pie +30%,to naj bi toliko ve svetilo,ampak na raun ivljenske dobe.................
    Attached Images Attached Images

Novinec
    Pridruen
    Sep 2007
    Prispevki
    8

e pred kakne pol leta sem zamenjal arnice na stropu v kabini in v prtljaniku z LED-icami. To sem storil predvsem zato, ker lui v kabini gorijo e dolgo asa potem, ko zapre vrata, ali jih bog ne daj, pusti odprta in ti potem preklopi na "ECONOMY MODE" (paranje z elekriko). No v zvezi s tem sem hotel povedati, da mi je le kaken mesec po tem crknila ena H4, ki sem jo zamenjal le kakna dva ali tri mesece prej. Na alost najbr potem Tomkova teorija glede tega ne zdri.

In e to, ne glede na to, koliko eni hvalijo/hvalite citroene, (eprav jih na splono jaz tudi) je moje mnenje, da je crkovanje arnic enostavno prepogosto... Pri hii imam dva avtomobila s H4 arnicami, z obema delamo letno primerljivo tevilo kilometrov, poraba arnic v enem letu je pri Citroenu 8 kom (od tega 4 H4), pri Chevroletu pa 2 kom (1 H4). To lahko nekaj pove... e od nekdaj pa vsak cigan svojega konja hvali, he he he.

Zasvojenec z Citroeni
    Pridruen
    Sep 2002
    Prispevki
    1,380

Hm, udno ... na Xantii sem od 2003 do danes zamenjal 2x levo in 2x desno H1 arnico, pa eno zadaj nad tablico. Resda delam samo okrog 15.000 km na leto ...
    Xantia - edini po nemko narejeni Citroen

Zna biti, da je nekaj na kvaliteti arnic... Prej sem imel Lanosa, mi je pregorela leva H4 arnica. Grem na bencinsko, seveda kupim nekaj cenejega. ez 14 dni spet pregori leva. Kupim na bencinski. Tako mi je ene petkrat pregorela. Potem pa niso imeli ve ''mojih'' poceni in sem kupil malo drajo, ne vem tono firme. Mi je drala osem let, potem sem pa avto prodal. Desna je pa bila e prva noter....

Podobne Teme

1. Barva za arnice
    By 2cv in forum Citron Tuning, Syling, Akustika, itd...
    Odg.: 0
    Zadnje Sporoilo: 01-01-2012, 15:28
  2. zamenjava arnice pri B2
    By bingo76 in forum Citron Berlingo
    Odg.: 11
    Zadnje Sporoilo: 06-03-2009, 09:44
  3. Xenon arnice
    By UFOSIM in forum Citron Tuning, Syling, Akustika, itd...
    Odg.: 0
    Zadnje Sporoilo: 04-01-2009, 11:59
  4. arnice mk1
    By Robyx in forum Citron Xsara
    Odg.: 6
    Zadnje Sporoilo: 04-07-2008, 15:17
  5. halogenske arnice
    By mihaba in forum Citron Xsara Picasso
    Odg.: 6
    Zadnje Sporoilo: 03-07-2008, 21:50

Dovoljenja