Prikazujem Rezultate 1 do 3 od 3

Prispevek: Zobati jermen in tuljava - 1.1 motor

Novinec
    Starost
    31
    Prispevki
    11

Zobati jermen in tuljava - 1.1 motor

Simptomi motorja so, da trokira. V prostem teku lavfa dokaj normalno, ko pa ga obremeniš pa trokira oz. ne lavfa na vse cilindre, najverjetneje na tri. Sumil sem tuljavo, spotoma, ko sem gledal svečke katera je mokra sem pogledal še zobati jermen in ugotovil da je popolnoma odpuščen na prednji strani. Prstu se sploh ne upira. Izgleda da je popustil vijak napenjalca. Avto ima 110.000km oz tri leta. Zanima me kje so cahni, da vidim, če je res motor iz faze. Na zvonu menjalnika ne najdem nobene odprtine, na zgorni jermenici je udolbina, a ne vem s čim naj jo primerjam.

Zdaj sem sicer prišel na idejo da vzamem ven prvo svečko, vtaknem v cilinder kos žice in vrtim motor dokler ne bo v žica v najvišji legi.

Tuljavo se da doma stestirat na usmerniku, ali ima kakšno elektroniko noter, da je ne skurim brez potrebe?

Lp

Novinec
    Starost
    31
    Prispevki
    11

Re: Zobati jermen in tuljava - 1.1 motor

No s pomočjo haynesa od AX-a sem ugotovil da je zobati vredu, me je pač zmotil avtomatski šponer in če avto malo naprej pa nazaj porivaš se šponer stisne, na drugi strani pa zato visi v prazno.

Avto sem po detajlnem pregledu zložil nazaj skupaj in po nekem čudežu zdaj dela čisto normalno. Ko ga bo spet začel srat bom našprical tuljavo in vse kar paše zraven z WD-jem. Izgleda da je to problem. Ne vem zakaj so citroeni tako občutljivi na vlago. Poznam nekoga, ki mu ob vsakem deževju xara povzroča podobne težave.

Novinec
    Starost
    31
    Prispevki
    11

Re: Zobati jermen in tuljava - 1.1 motor

Zanima me še glede menjave zobatega jermena, ker ga bom najverjetneje spomladi sam zamenjal. Zanima me, če je menjava kaj posebnega, špona se torej avtomatsko, tako da ga ni treba šponat po občutku al kako?

Kaj je pameno menjat zraven razen napenjalca in šponerja? Vodna pumpa je gnana z zobatim ali mikro jermenom? Je potrebno kakšno posebno orodje razen torxov?

Kako pa se štelajo ventili? So morda hidravlični ali se štelajo z vijaki oz s podlaganjem ploščic?

Hvala in lep pozdrav

Lp

Podobne Teme

1. zobati jermen
    By mujaga in forum Citroën C4 - C4 Picasso
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 10-06-2013, 18:19
  2. zobati jermen, km
    By norec in forum Citroën C5 I- II - III
    Odg.: 26
    Zadnje Sporočilo: 09-02-2009, 09:32
  3. xsara 1.4i zobati jermen in dolocitev vziga