Prikazujem Rezultate 1 do 8 od 8

Prispevek: Moje tezave z C3

Novinec BabyLove's Avatar
    Starost
    35
    Prispevki
    24

Wii Moje tezave z C3

Zivjo!

Imam modrega Citroena C3 1.4, 2003, prevozenih okoli 60.000km.

Tezave? Do sedaj je bilo vse lepo (trkam na les), ampak pocasi pocasi odpovedujejo stvari.

1) Na pedalu za sklopko se je odlomil en plasticen koscek. Pedal je za silo "obliman" in zasraufan, da se lahko se vozi (ceprav sem danes ostala na cesti).

2) Menjati bo treba pumpo - crpalko za gorivo. Okoli avta smrdi po bencinu, poraba se je povecala. Veckrat sem se vozila z rezervo, nekaj mesecev tankam samo na OMV.

3) Avto cuka, ko dam v 2, ko je se hladen. Torej zjutraj ko se mi mudi v sluzbo, revez kasla. (Pumpa?)

4) Avto se zjutraj ne prizge v prvo, moram malo pocakati da se zbudi in se lepo prizge. (Pumpa?)

5) Menjalnik: Ne salta se vec lepo, ampak zatika. Je tudi trsi premik, ni vec gladek kot na zacetku. Je treba podmazat ali je to zaradi unicenega pedala, k se tud zatika pri pritiskanju? Se bojim, da bom unicila menjalnik, ce cimprej ne zamenjam pedala.

6) Bremze: Vcasih imam obcutek kot da bremzam v prazno, vcasih takoj prime. Verjetno nagaja sklopka in spet to smotano pedalo? Na kolk je treba menjat bremze?

7) 3 redni servis? Na monitorju mi pise se 400km do servisa. Kam, komu in kolko bo to dnarja?

Sigurno bi se se kj spomnila, ampak bo dovolj.
    Torej kaj sploh zelim povedat? Iscem rabljene dele. Pedalo za sklopko, crpalko za bencin. Pa dober servis, kjer punc ne nategujejo!

HVALA fantje za kakrsnekoli informacije :)

Lp,
    Lana

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693

Re: Moje tezave z C3

Predvsem rabiš dobro redno servisiranje avtomobila in ne šparanje na vzdrževanju. Osebno priporočam Merlaka na Vrhniki.

Lp Čojko

Starost
    35
    Prispevki
    24

Avto vozim Novaku. Pri njemu sem delala redni servis ter imela tudi 2 menjavi, enkrat bremze, drugic levi sprednji koncnik.

Sedaj me caka 3 redni servis. Ne sparam, grem ko sumim da je kaj narobe.

Novinec
    Prispevki
    14

Jaz pa imam problem, ko mi napiše da je napaka na desni zadnji luči. Užge se tud servisna lučka (SERV) in potem, čez nekaj minut ugasne. Zadeva se ponavlja vsakih nekaj dni, čeprav je z lučmi vse v najlepšem redu.

Novinec schubi's Avatar
    Starost
    38
    Prispevki
    33

Kar se tiče pumpe. Opcija je edino nova, ker ne želiš da ti avto kje obstane.
    Cena na uradnem servisu cca 280€.
    Meni je sicer crknila enostavno tako, da je avto crknil in ni več užgal. Brez kakršnega koli smrada po bencinu.
    Kje sem? Kaj delam? Kdo sem?

Na Boschu v vaši bližini vprašajte za pumpo.

Če mi date podatke o avtu, št. šasije,... lahko vprašam na Ptuju Bosch Uzanca, vsaj 15% ceneje bo.

Starost
    35
    Prispevki
    24

Zivjo

No na konc smo le menjal pumpo, pri mehankarju, ki ga je predlagal bratranec. Cena? 400€ z delom vred ...
    Pa se 2x smo hodil nazaj, ker tesnilo ni tesnilo in smo se bencin zgubljali, smrdelo je, itd ... skoda zgubljat besed, grozno je blo ... no zdej je reseno in to vec ni tezava. Razlog pa naj bi bil preslab bencin.

Zamenjala sva tud sklopko ... En drug mehankar, ki ga tukaj zelo hvalite, ni imel casa in ni zelel menjat, nam je preprosto sklopko prodal v vrecki in sva s fantom mogla sama to zamenjat. Mislila sva, da bo cist enostavno, ampak ni bilo. No to je zdej zgodovina.

Res nevem kaj je s temi mehankarji. Vsakic grem drugemu, noben ni OK !

Nato sva sla k Jerovsku, ker je avto se vedno prevec pil in se cudno obnasal (se zjutri ni prizigal, ugasal v mirovanju, presegreval motor in prizigal opozorilno lucko). In pri Jerovsku so pogruntal kaj ga matra. Sla je namrec lambda sonda. Zadeva je bila resena za cca 39€ + nekaj za delo. Vglavnem super zadovoljna, takoj je vec kot ocitno leps delal.

Kaj pa nas zdaj matja?
    Hmm sla je zadnja leva zavorna luc. Fant jo je zamenjal in od takrat naprej je avto delal tud ce si dal kljuc ven :) . Res smesno. Ugasnil se je sele ko si nogo spustil z bremze. No zdej je sla pa desna zavorna luc in avto spet normalno ugasne tko k more, ko das kljuc ven, nimamo pa ene zadnje luci. Kaj je boljs?
    Zadnji popravek od BabyLove : 21-01-2010 at 09:51

Novinec schubi's Avatar
    Starost
    38
    Prispevki
    33

Citat Poslano od BabyLove Nov odgovor na sporočilo
    Zivjo

No na konc smo le menjal pumpo, pri mehankarju, ki ga je predlagal bratranec. Cena? 400€ z delom vred ...
    Pa se 2x smo hodil nazaj, ker tesnilo ni tesnilo in smo se bencin zgubljali, smrdelo je, itd ... skoda zgubljat besed, grozno je blo ... no zdej je reseno in to vec ni tezava. Razlog pa naj bi bil preslab bencin.
    Zanimivo. Js sm dal samo 280€ na uradnem servisu.
    Kje sem? Kaj delam? Kdo sem?

Podobne Teme

1. prvo leto moje XP
    By mukotrpni in forum Citroën Xsara Picasso
    Odg.: 2
    Zadnje Sporočilo: 30-10-2009, 14:39
  2. tezave z vrati
    By icemiro in forum Citroën Xsara Picasso
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 11-04-2009, 00:49
  3. Moje izkušnje z acetonom
    By xzoom in forum Citroën Xsara