Prikazujem Rezultate 1 do 3 od 3

Prispevek: čuden zvok v prostoru motorja

Novinec
    Starost
    31
    Prispevki
    16

čuden zvok v prostoru motorja

Lep pozdrav.
    Lastim si C-2 HDI, letnik 2007. Kot je razvidno iz naslova teme, mi v pri motorju nekam čudno brni, oz. je čuden zvok. Preko rač. je sicer težko povedat kakšen, vendar mislim, da gre za kompresor klime, saj ko pospešujem, se prične "dreti" v desnem predelu motorja, skoraj 100% pa to ni nekaj v motorju. Zvok je bolj kot ne kovinski in je od nečesa, ki se vrti.Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Zraven tega opazujem, da mi tesnila na glavi ali kako se temu reče spuščajo olje, da teče po motorju, ko sem pa odstranil zaščitno masko pod motorjem, pa sem še opazil, da mi pušča olje še pri enem delu. Ne vem kako se tistem delu reče. Je pa zraven "karterja". Pa še to, je to normalno, da mi canka voda iz predela, tam ko gresta ven dve žici izpod ročne zavore? Pod avtom iz gumice? Je to kondens al kaj?
    Hvala lepa za odgovore in lep sončen pozdrav.

Novinec
    Prispevki
    54

Re: čuden zvok v prostoru motorja

Se tisti zvok pojavlja tudi, ko je klima izključena ?
    Ali -zajamra-, če v prostem teku nahitro dodaš nekaj gasa ?
    .. če je to, je najverjetneje jermen alternatorja.

Če ni, je lahko veriga ali preveč zategnjen zobari jermen, ali vodna črpalka (jo menjaš skupaj z zobatim jermenom).
    Če so tesnila močno poškodovana (pregretje mašine ali nepravilno nameščen pokrov, staro ali preščipnjeno tesnilo) zna teči olje ven. Novo tesnilo je relativno poceni, in malo v primerjavi s stroški, kateri so, ko olje pride na jermene ali kam drugam ..
    Zraven karterja je načeloma tudi pumpa za olje.

Za kondenz nebi vedel, če pa je iz klime speljan tam, je najbrž speljan po gumjasti cevki, in vsaj nekoliko stran od zajl za zadnje bremze.

Še opomba, če gledaš tako, da avto dvigneš z dvigalko, obvezno položi cokle (tisto, kar pride, da se kolesa ne premaknejo naprej), ter zraven dvigalke še podloži avto, tako, da avto ne bo padel nate, če se dvigalka zvije, spodmakne ali kako drugače okvari.

Novinec
    Starost
    31
    Prispevki
    16

Re: čuden zvok v prostoru motorja

Lep pozdrav in hvala za odgovor, hkrati pa se opravičujem, za zamudo. Ja, zadeva je takšna, da mi to ruži ko pospešujem in sicer najbolj nekje med 2300 in 2600 obrati, potem pa malo neha. Če je klima vklopljena, potem mi to bolj ruži, ko pa ni, pa malo manj. Ruži pa vedno. Olje na tesnilu glave mi ravno ne teče ven, se pa vidijo sledi olja, kako je teklo ven,. Tisto , ko pa mi teče olje ven pod motorjem, pa še vedno ne vem kako se reče tistemu delu. Sem naročen za servis. Zanima me še samo to, če kdo ve, kje ima ta avto napeljan odvod klime. Cevka pa to.....
    Hvala za opozorilo za dvigovanje avta. Tudi sam pazim na take stvari. Klocni pa to, pa da je podloženo....
    Hvala za bilo kakšne odgovore na to temo in lep pozdrav.

p.s. pardon... avto ne ruži v prostem teku,tudi če dodam gas, ko ruži jermen alternatorja vem kako je to, zvok je bolj kovinski in se stopnjuje do nekje 2500 obratov, ko je zelo glasno...

Podobne Teme

1. Čuden zvok ob zagonu in ugašanju motorja
    By mikixsara in forum Citroën Xsara
    Odg.: 1
    Zadnje Sporočilo: 10-01-2014, 20:16
  2. čuden zvok v motorju c5 2.0
    By djsamo in forum Citroën C5 I- II - III
    Odg.: 4
    Zadnje Sporočilo: 12-07-2009, 19:31
  3. Hdi 110 čuden zvok
    By xr650 in forum Citroën Xsara
    Odg.: 3