Prikazujem Rezultate 1 do 8 od 8

Prispevek: BX 1.9 Diesel

Novinec UFOSIM's Avatar
    Starost
    44
    Prispevki
    46

BX 1.9 Diesel

Pozdrav!

Mene pa zanima,na kaj moram biti najbolj pozoren pri nakupu bx diesla.
    Imam ga namreč namen kupiti,a o dieslih ne vem praktično nič.
    Do zdaj sem imel bx-a 1.6 trs.
    Že vnaprej hvala za informacije!
    CITROEN - The only car I love!
    CITROEN - My way of life!

Re: BX 1.9 Diesel

1 - ko deluje avto, odpri pokrov od hladilne tekocine in poglej ce ne dela mehurckov, ali da hlad.tekocina ne zmanjkuje( vzrok slabo tesnilo ali glava motorja),
    2 - da ni mokro okrog dizel črpalke ( servis crpalke pride okrog 500 e z delom )

Novinec UFOSIM's Avatar
    Starost
    44
    Prispevki
    46

No tako je:Kupil sem tega bx diesla,model je bx trd turbo z že zamenjanim motorjem navadni diesel, 1769 ccm. Je še kar dobro ohranjen,letnik 1992.
    Imam pa že prve težave z njim in bi vas prosil za nasvete.
    Ne deluje ventilator v kabini,ne sveti lučka v spodnjem predalu in v prtljažnem prostoru,prav tako se ne prižgejo stranske luči na stebrih v kabini,potem nehala je tudi svetiti kontrolna lučka na armaturi za predgretje.Naj povem da so žarnice vse cele,a sem jih kljub temu še tudi raje zamenjal in tudi varovalke so vse cele a kljub temu nič ne deluje.
    No,pa še če se peljem v kakšen hrib,se iz izpuha zelo kadi,po ravnini pa ne.Ja pa še centralna bunka je zanič,ker pumpa pogosto vklaplja,a to že grem jutri zamenjat k g.Nemcu v Šentilj.
    Bil bi zelo vesel kakšnih nasvetov,kje se naj lotim teh težav.
    Hvala že vnaprej!
    LP

Dober Član salatöl's Avatar
    Starost
    38
    Prispevki
    309

Imam še nekaj delov od bxa.
    Preveri, če je motorček ventilatorja zanič. Mislim da ga še imam.
    Enkrat v začetku naslednjega tedna pa grem popoldne v Maribor.
    Če črno kadi:
    1. nekdo je "tuning" izvajal in preveč odprl pumpo
    2. šobe imaš hin.
    Bela Xantia Break X2 1.9TD Exclusive Automatique Hydractive, 1998
    Srebrna Xantia Berline X1 1.9TD SX Hydractive, 1996
    Rdeča Xantia Berline X2 3.0i V6 Activa, 1998 (na čakanju)

Citat Poslano od UFOSIM Nov odgovor na sporočilo
    No tako je:Kupil sem tega bx diesla,model je bx trd turbo z že zamenjanim motorjem navadni diesel, 1769 ccm. Je še kar dobro ohranjen,letnik 1992.
    Imam pa že prve težave z njim in bi vas prosil za nasvete.
    Ne deluje ventilator v kabini,ne sveti lučka v spodnjem predalu in v prtljažnem prostoru,prav tako se ne prižgejo stranske luči na stebrih v kabini,potem nehala je tudi svetiti kontrolna lučka na armaturi za predgretje.Naj povem da so žarnice vse cele,a sem jih kljub temu še tudi raje zamenjal in tudi varovalke so vse cele a kljub temu nič ne deluje.
    No,pa še če se peljem v kakšen hrib,se iz izpuha zelo kadi,po ravnini pa ne.Ja pa še centralna bunka je zanič,ker pumpa pogosto vklaplja,a to že grem jutri zamenjat k g.Nemcu v Šentilj.
    Bil bi zelo vesel kakšnih nasvetov,kje se naj lotim teh težav.
    Hvala že vnaprej!
    LP
    Najprej čestitke!

17D motor je za BXa sicer rahlo "švoh" - predvsem z vidika, da ga ljudje zato malo bolj priganjajo, potem pa rad podleže kakemu pregretju - skratka - dobro olje in vedno dovolj hladilne tekočine pa ne pretiravaj z obremenitivijo in bo delal ko urca

- ventilator sploh ne dela ali dela samo na MAX s polno brzino? če je drugo - ti je šel regulatorček, ki je v zračnem kanalu - se pravi moraš demontirat spredaj pred požarno steno sistem zajemanja zraka z ventilatorjem - noter v kanalu bo ploščica. Druga opcija je tudi, da imaš slab kontakt na drsni plošči pod okroglim gumbom. Seveda, lahko je pa tudi ventilator hin.

- no za lučki - najprej preveri, če sta žarnici OK. Drugače za prtljažnik rado izgubi kontakt stikalo - mislim da je na levi strani nekje ... malo ga "premigaj" pa povej, če se bo zbudil. Čakaj za predal je pa stikalo ... ja, predal se ven vzame - najprej moraš odvijačit zg predal (po spominu so vijaki zgolj na dnu predala) - potem še spodnjega ...
    Btw - preveri vse konektorje tam zadaj za pepelnikom, shemo avtomobila, ipd - tudi zato ti mogoče niti ventilator, niti lučka ne delata ...

- ko boš pogruntal,zakaj ne gorita kabinski lučki - še meni javi, prosim ... meni je tudi crknilo to pri BX - sam sumim na zakasnilni člen (saj imaš daljisnko centralno?) ki je ugasnil luči po ene 15sec - samo pojma nimam kje se nahaja
    OK

LP

Citroënovc

Novinec UFOSIM's Avatar
    Starost
    44
    Prispevki
    46

Najprej hvala za nasvete.Ja,pri ventilatorju mi je šel regulator,lučka v predalu mi ne gori,ker sploh ni povezana s kabli in jih tudi nikjer ne najdem,prav tako mi lučki v kabini ne gorita zato,ker pri stikalih ki so pri vratih ko jih odpreš tudi ni žic,lučka v prtljažniku pa ne gori,ker sploh ne dobi elektrike.Sumim da je nekdo nekaj poskušal ali menjaval in je vse zjebal.Videl sem tudi v prostoru pri motorju kar nekaj kablov,ki niso nikamor povezani,nekateri pa so tudi odrezani.Ne vem,počasi mi postaja žal,da sem ga kupil.Nekateri so res prasci,da tako zjebejo avto!

Član pehorunkl's Avatar
    Starost
    40
    Prispevki
    199

A je ta BX iz Dupleka?

Novinec UFOSIM's Avatar
    Starost
    44