Prikazujem Rezultate 1 do 28 od 28

Prispevek: Poena vzmet

Novinec schubi's Avatar
    Pridruen
    Oct 2005
    Starost
    38
    Prispevki
    33

Poena vzmet

Zdravo.
    Pred kratkim se normalno odpravim iz slube, se vsedem v svoj avto in ob speljevanju sliim uden zvok pri sprednjem levem kolesu. Grem ven in opazim, da je avto nekam nije spuen.
    Skratka izkazalo se je, da je dejansko en del vzmeti odlomilo, in pri tem se je pokodovala e roka, ki dri amortizer.
    Vse skupaj je e zamenjano. Strokovno: cca 200 pri nepooblaenem servisu. (v ceni je tudi avtovleka)

Zanima me pa predvsem to, kako je lahko na parkiriu poila vzmet? Brez premikanja. Verjetno je bila poena e prej, ampak vseeno...samodestrukcija.
    Ampak, e dobro, da mi ni odtrgalo na avtocesti...
    Kje sem? Kaj delam? Kdo sem?

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Mar 2008
    Prispevki
    4

Re: Poena vzmet

Enako zgodbo sem doivela jaz danes zjutraj. Diagnoza bo postavljena popoldne, ko pridem iz slube. e srea, da imamo dobrega mehanika kar v ulici (nepooblaen, sicer - nad tistimi sem e obupala).
    e srea, res, da se zadeva zgodi na mestu!!!

Lp - in im niji krvni pritisk

Dolgoletni Citroenar neyc's Avatar
    Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

e rabi fedre... no so -3cm Eicbah,...
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
    www.citroen-tuning-slo.com

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Danes sem bil pri firmi Amortizer iz Dola pri Ljubljani, kjer mi je efe povedal, da se pogosto dogajajo take stvari pri C3 in da je pametno fedre zamenjat tam do 100.000 km, ker drugae je dosti tveganja da gre k hudiu.
    Sem se pa pozanimo tudi za ceno, Eibach vzmeti za C3 portne -3 do -5 cm so 191 , delo 67 , z vzmetmi baje rei problem kaknega loma. Glede na to, da je Shubi dal 200 pri nekem domaem umarju, se mi ne zdi preve drago, pa e vso potrebno dokumentacijo dobi zraven, poleg tega pa je e izgled bistveno bolji.
    e ne bo kakne ceneje zadeve se bom odloo, kar za to.

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

no rabljene so cca en mesec so pa za c2 in c3, pa tud tuv je poleg, oz se ga sname iz neta iz eibach-ove strani..
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Novinec gt001's Avatar
    Pridruen
    May 2006
    Starost
    42
    Prispevki
    27

To ni res!
    Zdaj vidim, da je to kar standarden pojav.
    Danes zjutraj na C3 (140000km) opazim, da sloni prakticno na prednjem levem kolesu.

Najbrz se rabljenih vzmeti niti ne splaca gor dajat (da se ne bo cez kak mesec spet ponovilo)?

Koliko prideta prednji originalni dve vzmeti (menjal bi prednji par) ker avta ne bi nizal.

Hvala za info

Novinec schubi's Avatar
    Pridruen
    Oct 2005
    Starost
    38
    Prispevki
    33

Cena: 100 za par.

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Probi poklicat firmo amortizer, kjer so vse 4 nove Eibachove portne vzmeti 191 , tako da bo po moje za prednji 2 dal tam okoli 90-100 . Za navadne pa e manj.

Novinec gt001's Avatar
    Pridruen
    May 2006
    Starost
    42
    Prispevki
    27

Evo, dobil nove vzmeti v GMT. Med vikendom bom razdrl in zamenjal.
    Upam le, da so leaji vzmeti v amortizer kapi ok.

Kako je z optiko, bi jo bilo priporoljivo naredit po menjavi?

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

jap...
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Mar 2008
    Prispevki
    4

Po dolgem asu nadaljujem. Vzmet + maneta zamenjani, optika nerejena. Vse za 180 . No, ker pa je danes lep dan je la e druga vzmet. Sem sicer priakovala, ker se je ob kaknem "hribku" kot npr. leei policaj slialo nekakno pritajeno krtanje. Seveda pa ni crknil v mestu - bi bilo prelepo in prepoceni.

Torej, ko zrihtamo prodamo - e bo kdo, ki zna sam raufat, imel eljo po C3 1,4 HDI dieslu, na javi.
    Men bo pa poasi zmanjkalo avtov, po katerih bi imela eljo- pa so na alost nujno zlo.

Novinec gt001's Avatar
    Pridruen
    May 2006
    Starost
    42
    Prispevki
    27

AJM, a ti nisi menjal obeh vzmeti? To se ja menja v paru?

No v glavnem, moj avto je sedaj ok... menjani obe vzmeti, ter oba lezaja vzmeti, pa se leva manseta na polosi, pa optika in vleka iz CE v Zalec => 110, aja pa vzmeti sem sam kupil v GMT za 70 par (SPIDAN).

Dodajam: Ker sem menjal vzmeti v paru, mi je ena ostala. Ce bi komu prisla prav, jo dam zastonj.
    Zadnji popravek od gt001 : 01-04-2008 at 09:55

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Evo akal sem tako dolgo z nabavo portnih vzmeti, da se je dones e meni zgodil lom vzmeti, zdej samo akam kolko bo to vse skupi stalo. Baje da je zraven vzmeti la e maneta na polosovini, leaj, cevka od bremze...
    Srea da ni blo velke hitrosti, sigurn karambol. Zdele iem okol portne vzmeti -35 mm bom zamenju kr vse 4 ker jim ne zaupam ve, pa je treba pri vseh firmah akat od 7 do 14 dni, pa naj gre v p.m. kdo bo pa tak dolgo brez avta, je treba na iht.
    Sem neki hvalo tega C3, pa vidim da je kr roba po treh letih in 70.000 km, e lom- joj, joj, joj.

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Danes sem v A3M nabavu H and R vzmeti -35 mm, ni blo druge, bom raje dal gor malo bolj kvalitetno zadevo, kot pa kako kopijo original vzmeti. Saj veste bolje dat enkat malo ve, kot dati dvakrat. lp
    Attached Images Attached Images

Novinec XTR's Avatar
    Pridruen
    Nov 2004
    Prispevki
    13

Ve kdo mogoe e ima XTR enake vzmeti kot navaden 1,4 Hdi 16v? Ker tole kar berem mi ni ni kaj preve ve. Avto ima trenutno 105.000 Km, pa ne bi rad kje zletel s ceste zaradi tega.

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Pozanimaj se pri kaki trgovini, ki ima v programu prodajo vzmeti. Vem, da 1,4 Hdi 8V nima enakih kot 1.4 Hdi 16V, za XTR mislim da je ist druga varianta. Pokli pa vpra, ne kota velik, kveem koristi...

Novinec schubi's Avatar
    Pridruen
    Oct 2005
    Starost
    38
    Prispevki
    33

Citat Poslano od C3sar Nov odgovor na sporoilo
    Evo akal sem tako dolgo z nabavo portnih vzmeti, da se je dones e meni zgodil lom vzmeti, zdej samo akam kolko bo to vse skupi stalo. Baje da je zraven vzmeti la e maneta na polosovini, leaj, cevka od bremze...
    Srea da ni blo velke hitrosti, sigurn karambol. Zdele iem okol portne vzmeti -35 mm bom zamenju kr vse 4 ker jim ne zaupam ve, pa je treba pri vseh firmah akat od 7 do 14 dni, pa naj gre v p.m. kdo bo pa tak dolgo brez avta, je treba na iht.
    Sem neki hvalo tega C3, pa vidim da je kr roba po treh letih in 70.000 km, e lom- joj, joj, joj.
    S kakno hitrostjo se je to nardilo? Si zapeljal e zaken kucl?
    Mislim, ker zadeva je lahko zlo delikatna. Recimo, da se to zgodi sred ovinka... To bi res moralo bit potimano mal bolj ziherako.

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

Citat Poslano od C3sar Nov odgovor na sporoilo
    Danes sem v A3M nabavu H and R vzmeti -35 mm, ni blo druge, bom raje dal gor malo bolj kvalitetno zadevo, kot pa kako kopijo original vzmeti. Saj veste bolje dat enkat malo ve, kot dati dvakrat. lp
    in kolk si dal za njih?
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Srea da se je to zgodilo pri hitrosti 30-40 km/h ravno se je zaela delati kolona, zgodilo se je pri Otocu kjer je malo kuclasta cesta, samo zaradi tega vseeno nesme priti do loma.
    Za nove H and R vzmeti sem dal pri A3m 160 . Vgradil sem jih pri enem domaem mehankaru, kjer je bil e 70 material (maneta, cevka za bremze, oba prednja leaja, nosilec amortizera) in pa delo 40 .
    Vse skupi je kr naneslo, ampak zdej vsaj vem kaj imam, pa e avto se neverjetno dri ceste, isto druga pesem.

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

e bi pogledal oglas na bolhi bi vido da jih prodajam 1 mesec stare za 100 avkcijsko ceno..

da se pa dri ceste je pa tak logino,... kdaj pa je H&R naredo slabo fedro..
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

Jp, vido tvoj oglas ampak sem se zaradi ziherancije raje odloo za nove. Kot sem e napiso bolje dat enkat malo ve kot dati dvakrat, sej ve novo je novo... lp

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

se sem e nekje zapisal, da sem dal pol -5 not, kr -3 blo premalo za vts-ko, ki je e serisjko spuena... druga pa pravi moja, da je eicbach bil bolji kot sedaj h&R -5..
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Novinec
    Pridruen
    Mar 2004
    Starost
    47
    Prispevki
    146

Evo, tudi meni je pocila prednja leva vzmet na C2-ju. In to ko je bil avto parkiran pred hiso. Kar tako, iz ljubega miru. Jutri pogleda mehanik - upam, da ni vzmet prebila se cesa.
    Berem tole in me je kar strah, da bo treba vse zamenjat. Pa ne stekam, kako to ni serijska napaka? Saj ce se zgodi med voznjo lahko ogroza varnost voznje madonca! Sej, ajde, ce stane 100 EUR me ne bo konc, ma zakaj hudica niti ne omenijo da se to lahko zgodi?! Pa so mi neka tesnila pri koncnikih menjal 3 mesce nazaj, pa ne da bi me opozoril. Doh!

Pridruen
    Jan 2003
    Starost
    34
    Prispevki
    735

e vedno imam fedre na razpolago..
    The Only Way Is Up!!!!

CTS Team

Novinec
    Pridruen
    Mar 2004
    Starost
    47
    Prispevki
    146

Neyc, hvala, a verjetno se bom odlocil kar za nove originalne.
    Serviser je namrec povedal, da je to znana napaka iz proizvodnje (kjer je pri galvaniziranju fedr drzal robot je sibka tocka, ker tam ni uredu zgalvanizirano al nekako tako je reku - pri novih avtih so to napako odpravili). Zdaj se mora pozanimat, ali je moj avto iz tiste serije, za katero priznavajo napako (v tem primeru mi zamenjajo zastonj - razen avtovleke).
    Pa se to je povedal, da je treba zamenjat par - torej oba sprednja! Ce bo se kdo imel tak problem naj se torej pozanima, ali mu lahko zamenjajo zaradi serijske napake in naj zahteva menjavo celotnega para.

Novinec schubi's Avatar
    Pridruen
    Oct 2005
    Starost
    38
    Prispevki
    33

mtX hvala za informacije.
    No koda pri meni, da tega nism vedel takrat ko se mi je zgodilo. Sem menjal na nepooblaenem servisu.
    Sporoi kako se je reilo.

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Feb 2009
    Prispevki
    3

[quote=mtX;60800]Neyc, hvala, a verjetno se bom odlocil kar za nove originalne.
    Serviser je namrec povedal, da je to znana napaka iz proizvodnje (kjer je pri galvaniziranju fedr drzal robot je sibka tocka, ker tam ni uredu zgalvanizirano al nekako tako je reku - pri novih avtih so to napako odpravili). Zdaj se mora pozanimat, ali je moj avto iz tiste serije, za katero priznavajo napako (v tem primeru mi zamenjajo zastonj - razen avtovleke).
    Pa se to je povedal, da je treba zamenjat par - torej oba sprednja! Ce bo se kdo imel tak problem naj se torej pozanima, ali mu lahko zamenjajo zaradi serijske napake in naj zahteva menjavo celotnega para.[/quo

Samo Prijavljen
    Pridruen
    Feb 2009
    Prispevki
    3

Imam isti problem.Pri 62000km mi je na parkirnem prostoru poila vzmet.Avto je letnik 2002 pa me zanima kje se izve za katero serijo priznajo napako.

Podobne Teme

1. Poena cevka pri kolesu
    By Xsarar in forum Citron C5 I- II - III
    Odg.: 6
    Zadnje Sporoilo: 02-10-2011, 15:36
  2. POENA BLAZINA ZA VZMETENJE ZADNJA C4GP
    By klemil in forum Citron C4 - C4 Picasso
    Odg.: 1
    Zadnje Sporoilo: 12-02-2011, 21:21

Dovoljenja