Prikazujem Rezultate 1 do 15 od 15

Prispevek: zimske gume

zimske gume

Pozdrav!

zanime me, katere (fima, model) zimske gume-pneumatike priporočate za c3 - 175/65/R14 ?
    kriterij naj bo izkljucno kvaliteta. (ne cena)

hvala!

lp

Novinec ceštiri's Avatar
    Prispevki
    140

Re: zimske gume

Konec meseca bo že znano kako so se izkazale zimske gume na testu 2007.

aha.. torje konec septembra..
    ampak glede na to da ce vzames model ki zmaga na 06 testu je tud ok ane?:)
    sem malo gledal teste (adac 06 - 185/60-R14) in se sedaj odlocam med Bridgstone LM20 in Michelin Alpin A3, ceprav je leto poprej na gumah 175/65-R14 (kar ustreza c3u) tem testu zmagala Goodyear ultragrip 7 pred Bridstone LM20. sedaj pa je Ultragip sele na 5.mestu ?

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693

Ja, gume stalno izboljšujejo in kdaj pa kdaj določen model prehiti onega drugega in obratno. Razlike so res minimalne in vse kar boš vzel z oznako zelo priporočljivo, do priporočljivo bo OK. Sicer pa malo podrobneje poglej pri kateri karakteristiki, je določena guma padla in izbiraj po tem kriteriju kaj od slabega najraje pogrešaš.

Jaz bi se poleg teh parametrov oziral še za čim novejši model določene pneumatike.

Lp Čojko

Dober Član ZarA's Avatar
    Prispevki
    270

Glede teh testov pnevmatik si ne morem kaj, da bi ne povdaril ene stvari: to so testi NOVIH pnevmatik. Ko se pnevmatika obrablja, ter z leti stara se lahko njene lastnosti ZELO spremenijo.

Primer obrabe(se opravičujem ker ne znam strokovno poimenovat elementov na profilu):
    Foter vozi Continental EcoContact3, DOTxx03. Guma je v letih 04-05-06-07 bila po večini med boljše ocenjenimi. Nova je imela cca 8mm profila. In po vsem profilu poleg širokih vzdolžnih in prečnih utorov tudi mnogo, mnogo tankih zarezic. Zdaj ima guma še stalno 5mm profila, ampak:
    - tistih mnogo tankih zarezic ni več,
    - na teh mestih (praktično povsod) je zdaj guma gladka kot slick, kot bi jo z likalnikokm zalikal,
    - ostali so samo še tisti veliki široki vzdolžni in prečni utori,
    - vendar posamezne "kocke" profila na obodu profila so med seboj ob vznožju kock povezane z gumo. In zdaj ko je obrabljena na 5mm, se tiste povezave dotikajo cestišča. Voda iz vzdolžnih žlebov tako ne more odtečt skozi prečne navzven,
    - ne rabim povedat da je guma na mokri cesti.... (Jih moram poslikat in gor dat.

P.S.
    Vse nove gume imajo na površini konzervirno plast, ki omogoča, da je pravilno skladiščena pnevmatika, dokler ni prvič vožena dejansko kot nova tudi do treh let. Torej ne stara. Pri Nokiankah sem opazil (pa verjetno je drugod enako) na tistem listu zraven gum napisano, da guma prvih 1000-1500km ne prime optimalno, dokler se ta plast ne izrabi, ter naj zato vozim previdneje. Torej ker mamo strokovnjake iz industrije pnevmatik med nami me zanima, a na teh testih poskrbijo, da se ta konzervirna plast obrabi?

Gume testirajo nove, to se pravi nerabljene.....ti testi so bolj iz trte zviti.
    Zelo zelo veliko je odvisno točno katero dimenzijo voziš (enak tip gume se pri različnih dimenzijah različno obnaša), kakšen je avto, kako voziš,....
    Skoraj vse gume (nove) so dobre, veliko ne moreš falit....Na nobenem testu se recimo Savska S3 ni dobro obnesla....jaz jih imam na picassotu že tretje leto in jih ne zamenjam za nobene drugo....tudi na C3 (15 col) bodo šle S3 gor.

Novinec mbostjan's Avatar
    Prispevki
    140

S3 je odlična guma se strinjam. Sem pa lani kupil Michelin Alpin in sem tudi zelo zadovoljen z njimi.

Novinec ceštiri's Avatar
    Prispevki
    140

S3 je zares dobra v snegu,na mokrem ob toplejšem vremenu pa je treba biti kar previden,je pa cenovno ugodna.

Sem nato izbral
    Bridgstone Blizak LM 20
    zaenkrat se lepo obnesejo.. ceprav se ni blo snega pravega.. da bi bolj stestiru.

lp

Samo Prijavljen
    Prispevki
    3

nova guma komaj po prvih 300 km najbolj prime oz. začenja delovati

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380

Toliko namreč rabiš, da se navadiš z letnih ki držijo na zimske ki ne

Letos sem ostal kar na letnih in prvič po štirih letih ne drsam pozimi po mokrih cestah kot z unimi zimskimi jetri. Snega pa itak ni
    Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Citroenar CitroX's Avatar
    Prispevki
    411

Poglejte teste gum malo podrobneje in ne zgolj končne ocene.
    Zanimivo je pogledati samo rezultate, ki neposredno vplivajo na vožnjo in lego na cesti (brez ekološke" ustreznosti - obraba in poraba goriva).
    Po teh rezultatih je sava eskimo s3 tako dobra kot bridgestone. Jaz sem z njo zadovoljen.
    - Ni težko biti svetovni prvak, če živiš v svojem svetu. -

Samo Prijavljen
    Starost
    44
    Prispevki
    3

Sam sem do sedaj uporabljel Sava S3 in imam z njimi samo dobre izkušnje glede voznih lasnosti, porabe goriva in udobja.

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693

Savine so sploh odlične za tiste, ki prevozijo nekaj manj kilometrov letno, saj imajo nekoliko večjo obrabo, držijo pa zelo dobro v vseh pogojih napram ostalim zimskim gumam. Nekoliko večjo porabo in hitrejšo obrabo gume pa prineseš noter z cenovno ugodnim nakupom savine gume.

Se pa popolnoma strinjam z Alexom glede zimskih gum in držanje na cesti. Na Xsari imam letne Bridgestone Potenza 720, na Partnerju pa zimske Debica ali nekaj podobnega, ki so bile na testu ocenjene zelo slabo - sploh pri vožnji na mokri podlagi.

Ko sedaj po mokrem vozim z enim in drugim avtom je kot, da bi imel na Partnerju montirane letne Tigar iz leta 1985. Res vozim kot po jajcih, pa še takrat me kje strah in gledam, da mi kdo kje ne skoči na cesto, da se bom lahko pravočasno in varno ustavil ali se izognil.

Saj morda si bom en dan vzel spet čas za it testirat zavorne poti.

Lp Čojko

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380

Savinih nisem vozil, upam da so boljše od teh Semperitk, ki jih bom po prevoženih niti 10.000 km vrgel v smeti. Mamo pa na službenih avtih nekaj drugih znamk (od Kormoran do Dunlop in Michelin) in vse bolj slabo primejo na mokrem. Tako da če bom še kupoval zimske gume, kar nisem glih prepričan, v poštev pridejo samo une na skrajnjem levem robu primerjalne tabele. Čeprav ne vem koliko bo bolje, ker so tele Semperitke na mokrem bile precej dobro ocenjene, v povprečju so pa bile nekje v sredini.

Mogoče se bom zmenil za test kakšnega avta pozimi, da sprobam še kakšne zimske gume na mokrem
    Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Podobne Teme

1. ZIMSKE GUME UGODNO
    By Butec in forum PRODAM Avtomobil, Rezervni deli, Dodatna oprema in Ostalo
    Odg.: 1
    Zadnje Sporočilo: 15-10-2012, 19:29
  2. Zimske gume
    By seba in forum Citroën Xsara Picasso
    Odg.: 10
    Zadnje Sporočilo: 16-10-2009, 15:59
  3. Katere zimske gume za XP
    By lalan in forum Citroën Xsara Picasso