Prikazujem Rezultate 1 do 11 od 11

Prispevek: Teave s klimo?

Novinec AlchiC3's Avatar
    Pridruen
    Mar 2006
    Starost
    37
    Prispevki
    31

Fail Teave s klimo?

Pozdravljeni

Mislim, da imam teave z mojim c3-jem(2003,1.1). in sicer sem danes opazil med vonjo iz ljubljane v nm, da mi v cca. 5sekundnih intervalih pri vklopljeni klimi avto "zacuka"...zelo podobno, e ne identino kot, da bi vklapljal in izklapljal klimo, vendaar luka na stikalu gori! To cukanje je toliko bolj opazno ker je avto "voh" in se uti ko se klima prige. Je to normalno?dogaja se tako med vonjo pod visokimi obrati kot v mirovanju. Je lo kako stikalo?ma kdo podobne izkunje?kaj naj naredim?takoj na servis?koliko me bo to stalo?

lep pozdrav in najhvala....

alchi

Novinec gt001's Avatar
    Pridruen
    May 2006
    Starost
    42
    Prispevki
    27

Re: Teave s klimo?

Zdravo,
    kdaj si imel klimo nazadnje pregledano?
    Simptomi so identini, kot da bi imel prenizek nivo plina, pa se ti kompresor izklaplja - ni zdravo.

Priporoam kpl pregled klime.

Novinec goldi's Avatar
    Pridruen
    Jun 2007
    Prispevki
    42

Pred kratkim sem tudi jaz imel probleme na Xsari s klimo. Pri 25C je e delala, ko pa je zunaj bilo 30 in ve pa ni hladila. Opravil sem zamenjavo plina, starega ven z vakumirko, novega noter ( ca. 720g ) in sedaj dela kot bomba ( na zraniku med 2 in 3C izpihovanja ). Stroek: plin 40, pa filter 6.

Novinec goldi's Avatar
    Pridruen
    Jun 2007
    Prispevki
    42

pa e nekaj....ta ki mi je menjaval plin mi je rekel da pri Break izvedbi Xsare naseda eno koleno klima sistema na motor in prekuri to koleno, ki ga je potrebno zamenjati. Tovarnika napaka, ki je bedasta ampak marsikdaj usodna.

Novinec AlchiC3's Avatar
    Pridruen
    Mar 2006
    Starost
    37
    Prispevki
    31

hja sem bil tudi jaz pri mehaniku....definitivno premalo plina...bo treba servis naredit! je pa zanimivo da mi isklaplja ko je zunaj hladneje.

hvala vsem

Novinec pantikan's Avatar
    Pridruen
    Aug 2006
    Starost
    41
    Prispevki
    86

Citat Poslano od goldi Nov odgovor na sporoilo
    Pred kratkim sem tudi jaz imel probleme na Xsari s klimo. Pri 25C je e delala, ko pa je zunaj bilo 30 in ve pa ni hladila. Opravil sem zamenjavo plina, starega ven z vakumirko, novega noter ( ca. 720g ) in sedaj dela kot bomba ( na zraniku med 2 in 3C izpihovanja ). Stroek: plin 40, pa filter 6.
    KJE si pa bil za plin, kdo kje je to opravil, in kak filter si zamenjal, za ienje zraka ki se menja vsako leto verjetno ste tega mislu, ali kak drugi na klimi skozi katerega tee pretok plina, ti je dal samo plin al vse (plin olje barvilo v tej ceni)

cene so zelo dobre za tole opravljeno kar navajate in e dela kakor piete med 2-3 celzija brez izklapljanja je to amerika, ker sam sem bil lani junija pri NOVAK rnue brnieva, tip servisira klime in sem sluajno tam bil in sem dal plin preverit oziroma polnit e je treba, ker mi je ravno zaela
    izklapljat in vklapljat klima, ampak tip (ef je bil in delal meni) pravi ja ja plin je treba, bom naredu, gledam kaj dela (ni bilo ve nikogar, samo medva) in pravi ko je verjetno ven potegnu plin z strojem in premalo je plina, sem rekel kolk ga pa je premalo, nevem, koliko ga pa mora bit notri, koliko bo zdaj nafilal plina, pa tudira, pa z tistim strojem in raunalnikom kombinira, pa tudira pa ugotavlja da moj model nima notri xantia L96 2.0 16V (menda je treba tono dat plina, zato jim tam tono tudi pie v raunalniku) pravim kaj zdaj in pravi saj priblino dobrih 600g gre ponavadi pa bo vse ok pravi da ni tolk pomembno sam da ga je (a jerovek grosuplje mi je po tel. rekel da mora bit tono in sicer za mojo 865gramov sem ta teden govoril z njim), in to napolni in zmeri kolk hladi 10 do 12 c na izhodu ree na armaturi v garai v senci, pravi je je to normalno, pa se mi glih po logiki ni zdelo to vredu, sem rekel da ni to premalo plina zdaj notri, ne ne saj tudi klime ko napolni ez as nimajo ve veliko plina kot kadar napolni na novo pa vseeno delajo mi trdi in da je ok, jaz odpeljem in ugotavljam da mi to slabo hladi in izkljapljala se mi na vsako minuto klima kakor tudi preden je on ta plin napolnil in tako je e zdaj, drugi dan grem nazaj in je bil en mlaji ki tam dela, ne ef, povem da to ni narjeno kot treba bit, in trdi tip ja seveda se vam izklaplja e pa ni dovolj plina, pravim saj je bil veraj tukaj napolnjen, ja pa e vam itak pua, zato ga je prej manjkalo in zdaj ga spet manjka, vzame tisto lu in gleda kje mi bo najdu da pua (not je bil dan plin olje barvilo) in se trudi na vse mogoe poteze 15 minut in ne najde, in izjavi da pua ne, plin je in mora delat in dela vredu kakor dela AMPAK PLAAL SEM POLNENJE PLINA Z BARVILOM IN OLJEM 18000SIT PO NIJI CENI (sma bla sama in pravi bom naredu kar brez rauna pa ceneje) saj ni nebi rekel e bi to delalo, kolk stane pa stane, ampak sploh ne dela ok, e ne bi imel prej drugo xantijo ki je delalo to brez problema bi mu e verjel da je tako prav kot je bilo narejeno,

zato me zanima kje ste bil, cena odlina, dela menda super...

hvala za informacijo, mejte se fuull hladnooo
    opazujem pregledujem

Zasvojenec z Citroeni tct's Avatar
    Pridruen
    Mar 2004
    Prispevki
    1,077

Obiajna cena polnjenja (praznenje, vakumiranje in svee olje ter plin na vago) je 40, izpih zraka je potem cca 8-12, s preve plina doseejo tudi nijo pa lahko zmrzuje, je glasneje in mee obasno ven. Ob polnjenju z reagentom je naslednje polnjenje zastonj, to so ti verjetno povedali. Seveda pa so vmes stroki odprave puanja, ponavadi je to na Xantiah hladilnik za 110, redkeje semeringi na Sanden kompresorju.

Novinec pantikan's Avatar
    Pridruen
    Aug 2006
    Starost
    41
    Prispevki
    86

Citat Poslano od tct Nov odgovor na sporoilo
    Obiajna cena polnjenja (praznenje, vakumiranje in svee olje ter plin na vago) je 40, izpih zraka je potem cca 8-12, s preve plina doseejo tudi nijo pa lahko zmrzuje, je glasneje in mee obasno ven. Ob polnjenju z reagentom je naslednje polnjenje zastonj, to so ti verjetno povedali. Seveda pa so vmes stroki odprave puanja, ponavadi je to na Xantiah hladilnik za 110, redkeje semeringi na Sanden kompresorju.

ja to je vse lapo napisano, ampak to ni ne pomaga, ker to sem e prebral kar si napisal, ampak kje kdo bo napolnil za 40eu, koga priporoate ki zna kolk plina mora dat notri in zrihtat to napako zakaj se potem ko napolni plin in takoj proba klima ne dela kot treba amapak se vkljuuje in izkljuuje in plin ne kroi skoz neprekinjeno in zato tudi za polovico slabe hladi zrak v potniki prostor, ker hladilna rebra niso enako konstantno hladna ker se kroenje plina ustavlja ker se kompresor ustavlja in tudi takoj ko se zaene kompresor ni uinka v 5 sekundah, potem pa se kmalu spet izklopi (na 30 sekund) kompresor in ni pravega efekta niti priblino

kaj ti je to reagent, mi ni nikoli nihe ni v 7 letih o tem povedal ali govoril???
    opazujem pregledujem

Zasvojenec z Citroeni tct's Avatar
    Pridruen
    Mar 2004
    Prispevki
    1,077

Jaz sem dal polniti Zaloniku na Traki (Dolgi most). Reagent je barvilo, ki ga potem gledajo z UV lampo, da vidijo kje pua. Zalonik je zares mojster za Citroen. Na ta stari Xantii so mi menjali hladilnik pri Avtotehnika Domale, servis za klime.

Novinec C3sar's Avatar
    Pridruen
    Apr 2007
    Prispevki
    37

jp, tut pr men je blo za slabo delovanje klime krivo to, da mi je spustil plin. Zadevo smo rel tako, da smo avtek peljal na citroenov servis, da so klimico ponovno nafilal s plinom. Je pa res, da mam po enem letu spet obutek, da klima slabo deluje-mogoe spet plin? ja bo kr super, e bo treba vsak let filat to zadevo!!!

Dolgoletni Citroenar zz214's Avatar
    Pridruen
    Mar 2003
    Prispevki
    797

Verjetno ne,te stvari teijo od slabega proti slabem.........ez nekaj dni poglej spoj na kondenzatorju,spredaj pod tablico (desno),e se bo pojavil masten "flek" bo verjetno potrebno kmalu bolj pogosto polnjenje...!

Podobne Teme

1. Problem s klimo
    By OMICRON in forum Citron C4 - C4 Picasso
    Odg.: 1
    Zadnje Sporoilo: 21-10-2011, 11:15
  2. Teave s klimo C3 1.1 SX
    By tomaz12 in forum C3
    Odg.: 3
    Zadnje Sporoilo: 12-05-2008, 18:41
  3. Teava s klimo
    By yovo in forum Citron Xsara Picasso
    Odg.: 14