Prikazujem Rezultate 1 do 21 od 21

Prispevek: kaj je z Bx-i

Novinec dario-p's Avatar
    Prispevki
    95

kaj je z Bx-i

Evo me po dolgem času. Predvsem me zanima kaj je s članki o bx-ih. Predvidevam, da so vsi poštimani in se veselo vozijo. Žal ni tako. V Tržiču sta dva parkirana (precej lepa na zunaj), vendar z okvaro na hidravliki, Eden je z z goriškega konca (GO), temno grafitne barve, brez tablic, parkiran že pol leta. Drugi je pa ful lep, rdeč, trokrake lite feltne, zadnji spojler s tablicami (bom šel v akcijo,da zvem kdo je). A kdo ve, koliko nas še je z ispravnimi bx-i v Sloveniji. (a obstajajo podatki?) Dobil sem občutek, da počasi izginjamo.
    LP iz Tržiča

BROJ JEDAN
    2cv's Avatar
    Prispevki
    3,455
    Blog Entries
    12

Re: kaj je z Bx-i

BX še vozijo
    Samo lastniki čakajo,da bodo dobili kje kako žaltavo olje,da bodo imeli tudi polne rezervoarje--
    evo slikice
    Attached Images Attached Images

Citat Poslano od dario-p Nov odgovor na sporočilo
    Evo me po dolgem času. Predvsem me zanima kaj je s članki o bx-ih. Predvidevam, da so vsi poštimani in se veselo vozijo. Žal ni tako. V Tržiču sta dva parkirana (precej lepa na zunaj), vendar z okvaro na hidravliki, Eden je z z goriškega konca (GO), temno grafitne barve, brez tablic, parkiran že pol leta. Drugi je pa ful lep, rdeč, trokrake lite feltne, zadnji spojler s tablicami (bom šel v akcijo,da zvem kdo je). A kdo ve, koliko nas še je z ispravnimi bx-i v Sloveniji. (a obstajajo podatki?) Dobil sem občutek, da počasi izginjamo.
    Kakimi članki?

Upajmo, da so poštimani in da vozijo, jeste ...

Moj se pripravlja na malo bolj temeljiti refreshement, ki mu bo naklonil še veliko let prijaznega BiXanja po cestah (upam).

Podatki jasno obstajajo - ARDI, al kaj je že - samo če koga ponaš, da ti pogleda ...

Da pa BX izginja - pa velja že cca 7-8 let. Ono leto, ko so uvedli (zdaj že ukinjene) poletne tehnične - jih je izginilo cca 50%; od takrat dalje gre samo še dokaj navzdol ...
    OK

LP

Citroënovc

Dolgoletni Citroenar Tito's Avatar
    Prispevki
    521

Ja res je, sem bil ene 2 do 3 krat na tazličnih odpadih (ne Bine) in tam je bilo zelo veliko BX-ov II, enka pa je itak že rariteta. Sicer pa je prvi letnik BX-a, 1982, že veteran (25 let). Po navadi začnejo avtomobili, kakih 10-15 let po končani proizvodnji množično izginjati s cest.
    LP

Novinec MichoBX's Avatar
    Starost
    30
    Prispevki
    142

Ja meni še lavfa - upam da bo še dolgo. Je pa tako - če hočeš tak avto, ki je že precej v letih, obdržati na cesti moraš kar krepko vlagati vanj.

Poraba ni ravno sijajna - relacijska vožnja 8,2, kolkr je malo mesta +9. Sploh je avto bolj za relacijske vožnje in hitrosti tam do 130.

Vsekakor me BX razvaja z zelo udobno vožnjo in tako še vedno lahko prekaša marsikatero ganz novo vozilo njegove klase!

V teh poletnih dneh pogrešam le klimo, vendar jo zaradi že tako velike porabe ne bom vgrajeval.

Drugače pa že kr lep čas premišljujem o vgradnji plina - vendar me bremzajo s tem da nimam niti ene črpalke, ki ponuja LPG na dnevni relaciji.

Jaz ga pa lepo v povprečju 3-4x mesečno pripeljem na plano iz garaže pa malo premigam in pretegnem njegove krake in se vozim malo gor pa dol pa levo pa desno pa malo hidravliko niveliram, ipd - skratka vse skupaj traja toliko časa, da se vsaj ene 5-10x ventilator hladilnega sistema zažene pol pa lepo nazaj na varno ...

skratka BiXI še živi :) samo trenutno malo manj pogosto vidi cesto ....
    OK

LP

Citroënovc

Novinec MichoBX's Avatar
    Starost
    30
    Prispevki
    142

Se pravi da sva na tem forumu samo še dva bolj ali manj aktivna voznika BXov. Kar jih pa tako srečam, jih pa lahko preštejem na prste ene roke - odvisno od dneva.

Član pehorunkl's Avatar
    Starost
    40
    Prispevki
    199

hehe,
    jas pa s svojim naredim vsako leto po ene 15 al pa 20 taužnt kilometrof.

Novinec dario-p's Avatar
    Prispevki
    95

Citat Poslano od MichoBX Nov odgovor na sporočilo
    Se pravi da sva na tem forumu samo še dva bolj ali manj aktivna voznika BXov. Kar jih pa tako srečam, jih pa lahko preštejem na prste ene roke - odvisno od dneva.
    Kar nakaj bx-arjev je aktivnih. Bx je moj avto za vsak dan, tako da kar lepo nabiram km. Tudi spucam ga enkrat tedensko. Edino gretje me je.....e, pa nobeden ne zna popravit. Sem že omenil v eni temi. Aja, koliko stane filanje klime? bom v kratkem naredil nekaj fotk.

BX-ov je v pomurju malo morje, eni so zrihtani eni pač ne. MichoBX katera pa je tvoja dnevna relacija, da se ti ne splača vgradit plina? daš malo večji tank noter, BX ima velik prtljažnik in pač vmes skočiš kdaj na kavico v Lj in usput še natankaš. pol ko vidiš kolko prišparaš premišljuješ zakaj si čakal tako dolgo, pa tudi BX-i so primerni za navaden Venturi plinski sistem, kar pomeni tudi nižja cena vgradnje. pozanimaj se malo.
    lp

Novinec MichoBX's Avatar
    Starost
    30
    Prispevki
    142

Ser bom pozanimal - sedaj bom še kakšen tank prevozil z bencinom, da vidim kakšna je poraba olja (menjava teflonov) - če se splača potem to mašino na plin upgrajdat. Me pa zanima, kolko več pokuri, s tem venturi sistemom, pa koliko zgubim na moči? Cena vgradnje?

računaj na 10 % višjo porabo, za ceno nevem, povprašaj pri serviserjih, cene so zelo različne. Ja pogoj da se spustiš v to je seveda da motor dela tiptop, ker drugače res nima smisla.
    lp

BROJ JEDAN
    2cv's Avatar
    Prispevki
    3,455
    Blog Entries
    12

Ja ravno danes srečal svoejga sošolca in starega znanca Žoja žal le na cesti z BX..
    Res je to postal v Lj že redek prizor..

Samo Prijavljen
    Prispevki
    4

Meni so klimo za 32€ nafilal.
    Sicer pa moj break tudi še kar dela pri svojih 323000 km.

Dober Član vlado34's Avatar
    Starost
    46
    Prispevki
    266

Jih res ni več na cestah so že Xantie toliko poceni in še dobre tako da menjamo ni kaj.Je bil pa moj prvi kontakt s hidravliko nice in BP celih 76000km leto pa pol 1.5 TGE letnik 91, od 1 ga lastnika kul.

Dolgoletni Citroenar Tito's Avatar
    Prispevki
    521

Moj prijatelj je kupil BX-a 16 TZS, letnik 1991 z delujočo klimo. Sem ga imel čast peljati in bil navdušen. Tehnično tip top, vse deluje, ohranjenost v nulo nič zdrsano, vsa plastika cela (velika redkost pri BX-ih), le volan in armaturka sta pač po dolgih letih malce obledela.
    LP

Starost
    46
    Prispevki
    266

Health Re: kaj je z Bx-i

Citat Poslano od vlado34 Nov odgovor na sporočilo
    Jih res ni več na cestah so že Xantie toliko poceni in še dobre tako da menjamo ni kaj.Je bil pa moj prvi kontakt s hidravliko nice in BP celih 76000km leto pa pol 1.5 TGE letnik 91, od 1 ga lastnika kul.
    Evo od danes naprej spet en srebrni BX 1.5 TGE letnik 89 res nič rjav po koših in pragih odličen res. Slike pridejo, ko ga operem in spoliram, ker sedaj ima že zeleno okol letvic pač malokrat opran, barva/ lak pa je ohranjen.
    Vožnja pa carska za 20 let star AVTO !!!
    Xantia 2.0i 16v VSX Activa pač NI !!!

BROJ JEDAN
    2cv's Avatar
    Prispevki
    3,455
    Blog Entries
    12

Čestitam sicer pa bo počasi treba naredit že en spisek vseh ki se še vozijo oz rihtajo bx za voćnjo ,..koliko je spoh še registriranih

Dobro jutro.
    Evo še mene. Moj BX je model 16 TZS in je letnik 1992 s prevoženimi 235.00 km. Glih včeraj sem uspešno opravil tehničnega in veselo naprej na cesto. KO sem ga kupil (maja 08) sem bil skeptičen. Sem ga malce porihtal, napolnil klimo, servis in veselo nabira kilometre. Sem že tako fuknjen na BX-e da sem si še nabavil enega za rezervne dele - sistem "ako nešto zatreba".
    Me pa prav zanima koliko jih je še registgriranih.

Starost
    46
    Prispevki
    266

Citat Poslano od branko1 Nov odgovor na sporočilo
    Dobro jutro.
    Evo še mene. Moj BX je model 16 TZS in je letnik 1992 s prevoženimi 235.00 km. Glih včeraj sem uspešno opravil tehničnega in veselo naprej na cesto. KO sem ga kupil (maja 08) sem bil skeptičen. Sem ga malce porihtal, napolnil klimo, servis in veselo nabira kilometre. Sem že tako fuknjen na BX-e da sem si še nabavil enega za rezervne dele - sistem "ako nešto zatreba".
    Me pa prav zanima koliko jih je še registgriranih.

Tako je z BX , če so res ohranjeni invzdržvani pol ni dosti za servisirati je pa res ,da ga moraš spraviti v red, da pol lepo dela, sem malo gledal račune v tem našem novem članu in je dečko res lepo skrbel za njega .
    Xantia 2.0i 16v VSX Activa pač NI !!!

Dovoljenja