Prikazujem Rezultate 1 do 7 od 7

Prispevek: Kiler je spustu...

Novinec MichoBX's Avatar
    Starost
    30
    Prispevki
    142

Kiler je spustu...

Včeraj sem ugotovil da mi kiler pušča. Zaenkrat še ni nič hujšega, vendar moram stalno dolivati vodo (še k sreči, da ni odzuni pod ničlo, drugače bi moral še antifriz dodajat...) Zdaj nevem koliko se to kaj splača popravlat, bom verjetno kr u žiri skoču mal pogledat.

Lep zimski pozdrav, da boste vedl da je zima, k zgleda pa prov nč ne!!!

Novinec djsly's Avatar
    Starost
    40
    Prispevki
    34

Re: Kiler je spustu...

če veš kje pušča pol ni pene. jaz sem ladilnik klime nesel enmu mujstru pa mi ga je "zalepil" z eno maso, drži tud kr nekaj pritiska. me je stalo cca. 3.000 sit pred 3 meseci.

Novinec MichoBX's Avatar
    Starost
    30
    Prispevki
    142

Dobil sem recept kako zatesniti kiler.
    Na petrolu se lahko kupi kar nekaj dodatkov, kateri naj bi preprečili puščanje kilerja. Le-ti pa ponavadi povzročijo več težav kot jih rešijo - zamaši se radijator za gretje kabine...

verjetno se bo tudi vam zdelo smešno, ampak deluje!
    Zadevo rešimo tako, da pri mrzli mašini, v kiler dodamo 2-3 žličke suhe mlete paprike (ja ni važno ali je blaga al pekoča), zapremo gretje kabine, vžgemo motor in počakamo da se segreje - da začne voda krožit, kasneje se zalavfa še ventilator na kilerju, kateri že ne pušča več!

Če se poglobimo v podrobnosti; Sama paprika je suha in je fino mleta. Ko začne voda krožiti po sistemu, in se tako segrevati, se začimba nabere ob luknjici/ah. Ko se voda dovolj segreje, paprika expandira, in poveča svoj volumen in tako zamaši luknjico.

Popravilo po tem postopku na lastno odgovornost

LP

Dober Član ZarA's Avatar
    Prispevki
    270

Ali lahko kdo kaj več pove o tej tesnilni masi, katero omenja djsly? Ker tudi meni pušča killer malenkostno (na mesec kakšen deci) in tudi popolnoma jasno vidim kje pušča (xsara 1.6, MK1)

Da razvijem debato naprej: ker se morda ne bo dalo prit do puščajočega mesta s strani ventilatorja, bo morda potrebno killer dol vzet. Pomeni itak: delo serviserja, nova hladilna+antifriz - ali ni bolje potem vseeno kupit celega hladilnika? Naprej so na citroenu orig. rezervni hladilniki kar dragi, dočim od valea jih na enaa.com prodajajo po cca 30ksit (ja 225 €). Lahko mirne volje katerega drugega not dam (pod pogojem da je enak jasno)?

Član Abraxas's Avatar
    Starost
    37
    Prispevki
    201

Pa hladilnik v avtomobilu ni kuhinjski hladilnik, zato ga jaz nebi popravljal z kulinaričnimi metodami(beri mleta paprika, jajčni beljak, itd.).
    Najdi kakega mojstra, ki ga bo popravil, tako kot se šika ali pa rabljen hladilnik.

Če boš zdaj nasipal notri mleto papriko, boš naslednjič recimo tesnilo glave flikal z testom za štrudelj, namesto motornega olja kar solatno,...
    Avto ni kuhinja!

Član Abraxas's Avatar
    Starost
    37
    Prispevki
    201

Pa hladilnik v avtomobilu ni kuhinjski hladilnik, zato ga jaz nebi popravljal z kulinaričnimi metodami(beri mleta paprika, jajčni beljak, itd.).
    Najdi kakega mojstra, ki ga bo popravil, tako kot se šika ali pa rabljen hladilnik.

Če boš zdaj nasipal notri mleto papriko, boš naslednjič recimo tesnilo glave flikal z testom za štrudelj, namesto motornega olja kar solatno,...
    avto ni kuhinja

Novinec Urko's Avatar
    Prispevki
    50

@Micho

Še rabiš kiler za bx-a?
    Mam enga v rezervi.

Podobne Teme

1. hmmmm cev za mali kiler gretje v kabini
    By damjanmb in forum Citroën Xantia
    Odg.: 2