Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Prikazujem Rezultate 1 do 35 od 55

Prispevek: C 2 Zelo drag

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396

C 2 Zelo drag

Ob pričetku prodaje letošnje leto bodo kupci izbirali le med dvema paketoma opreme in sicer SX (dokaj bogato opremljen vendar brez klimatske naprave) in VTR. Cena vstopnega modela C2 1.1i SX za slovenski trg znaša 2.132.000 tolarjev, za izvedenko C2 1.4 VTR pa se cena ustavi pri 2.434.000 tolarjev. Seveda pa pri slovenskem zastopniku niso pozabili niti na najcenejši paket opreme X, ki bo v veljavi v prihodnjem letu.

Doktor Citronizma Andrej's Avatar
    Prispevki
    2,412
    Malo je drag toliko pa spet ne... Saj je žemljica še vroča....

Uhhhh, majke, glede na to v kakem razredu je....absolutno predrag. Ajd do 1.8mio za osn. model bi še razumel.

mucyGost
    Gost

A so fuknjeni!

Najprej je nastradal Saxo (od 1.450.000 naprej) na račun C3 (od malo manj kot 2.000.000 naprej) in smo se tolažili, da bo Saxoja v tem cenovnem razredu itak zamenjal C2.

In se hohotali nad Volkswagnom, ki prodaja svoj shit od Polota od 2.000.000 naprej.

Za dva milijona naj mi C2 niti povohat ne nosijo. Kavsnejo naj se v rit, kurbe pohlepne.
    A so znorel...

Andrej: keri pek pa prodaja vroče žemiljice po dvojni ceni?! Ali še bolje: keri pek spusti ceno za 50%, ko se žemljice pohjadijo?

[Edited on 2-10-2003 by mucy]

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Odvisno kaj je v ceni osnovnega modela.
    Za dobit realno sliko, recimo vzameš 1.4 VTR z opremo ki jo ima v osnovni ponudbi za napisan dnar. potem pa vzameš recimo (ni ravno najboljša primerjava) Clio 1.4 16v in ga opremiš z istimi dodatki (dodatna oprema), pa potem vidiš ali je res (pre)drag ali ne.

Jaz sem enkrat delal tako primerjavo med Clio 1,4 in Hyundai Lantra 1,6 top-K.
    Iskazalo se je,da je bil Clio le za 50.000 sit cenejši:o:o:o

Toliko o poceni Clijih.

LP Čojko

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ja to že ampak, C2 je konkretno manjši od Clia in se lahko meri kvečjemu s Twingom.

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Zato sem napisl, da ni ravno najboljša primerjava. Ne vem pa ali obstaja twingo z 1.4 motorjem za dobit realno sliko.
    In pa je treba "zelo" upoštevat da je popolnoma nov avto svež na tržišču, pa inovtiven itd. (ne le nov model-redesign).

Lp Čojko

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Twingo obstaja z 1.2 16 V motorjem z 80 KM.

mucyGost
    Gost
    No, pa poglejmo takole:

C3 = 2.000.000

C2 = 2.000.000

Pa mi zdaj povej realno primerjavo

What the fuck!!!!!!!!!

Pa že C3 ni vreden tega denarja. Še posebej po tistem ne, ko so še za časa prototipa Lummiere obljubljali bistveno nižje cene.

[Edited on 2-10-2003 by mucy]

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    A je kdo sploh ze videl C 2 v živo ?
    Jaz sem ga danes in zgleda res MINI v pravem pomenu besede.
    Ker 3.6 m avta pa res ni vredno 2,2 MIO ?

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Tudi jaz sem ga videl danes. Ko sem šel prej na kosilo.
    Nasproti vozeči siv C 2. Videl sem ga samo za trenutek in se mi je zdel zelo simpatičen.

Kar pa se tiče cen vozil (pa tudi drugih artiklov) deluje ekonomija po principu (zopet grobo povedano) ponudba-povpraševanje.

Ponavadi na začetku na podlagi javnomnenjskih raziskav in razikave trga.

Verjamem, da je to Citroen predhodno naredil (ne mislim Citroen Slovenija ampak Citroen v Franciji) in na podlagi tega postavil prodajno ceno za Francoski trg.

Za Slovenski trg pa so se naredile korekcije glede na to kakšne so prodajne cene drugih vozil.

Se pa tudi jaz strinjam, da je za tak avto to dosti dnarja. Jaz osebno tudi ne bi nikoli dal toliko denarja za tak avto. Bomo pa videli po prodajnih rezultatih tega malčka ali so se na Citroenu kaj ušteli.

Meni je zelo všečen. In večina ljudi kupuje vozila po všečnosti, ali pa celo po modi.

Lp Čojko

mucyGost
    Gost
    Ma saj ne gre za dizajn. PO lepoti se marsikak vrstnik ne more primerjat s Citroënom.

Ampak cena je pa, kot da kupuješ švabsko sranje, ne pa žabarski šparovček.

O javnomnenjskih raziskavah pa si mislimo raje svoje... Še posebej pri odnosu do strank je Citroën itak carski: kupi naš shit, daj denar, pa hitro naj ti vse pocrka, da boš kupil drugega.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Če se ne motim, so ravno nekaj dni nazaj pri Citroenu obljubljali, da ne bodo ponovili Folksvagnove napake, ki je Lupota prodajal za približno isto ceno kot Polota in seveda popušil z Lupotom.

E.... a mi lahko kdo pove, koliko košta HDI. Ogrevam se namreč za enega takega, ki mi bo malo pokuril, da lahko kompenziram tisto njegovo ceno treh ali koliko že miljonov, + še 100 jurjev za čip in pot do Celja

jureaGost
    Gost
    Mucy, taka je dandanes ekonomska logika. Garancijsko dobo naj izdelek še nekako preživi, potem pa lahko začne crkovat, da se bo služilo z rezervnimi deli, pa kupec bo hitreje kupil novega.

Celo nemški proizvajalci so to pogruntali in zdaj tudi njihovi avti crkujejo. (-:

Citroen še zdaleč ni edini. Zadeva pa seveda deluje, ker je zdaj že večina industrije tako naravnana. Če bi bila večina proizvajalcev kvalitetnih, bi tistih nekaj nekvalitetnih pač propadlo. Ker je pa obratno, vsi lepo živijo naprej.

Še zdaj se spomnim naslednjega stavka iz najbolj osovraženega predmeta na našem (računalniškem) faksu, politične ekonomije:
    "Pretirano visoke kvalitete ne gre spodbujati, ker ni ekonomsko upravičena."

LP, Jure

[popravljeno dne 2-10-2003 od jurea]

BROJ JEDAN
    2cv's Avatar
    Prispevki
    3,455
    Blog Entries
    12

Ne vem sam se mi zdi

da sem nekje po koluarjih ujel da ne vem koliko tisoč Renaultov Megan kličejo na servis zaradi teške napake na računalniku, me zanima jkaj več tud o tem pod seveda drugo temo če kaj ve.
    Troej kvarijo se tudi ranoulti oz imajo napake ki jih teško priznajo sma ko jih ene par s tož bodo šli v miljonske stroške rajši ....

Član Francl's Avatar
    Starost
    47
    Prispevki
    164
    Zaradi mene ga lahko prodajajo po tri miljone, če ga bodo prodali...
    Se samo smejem folku, ki kupuje nove bolhce za toliko dnarja. Jest za tak dnar ne dam svoje barčice. Ni ravno čisto nova, je pa (skoraj) kot nova.

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Malo ekonomsko/organizacijskega razmišljanja Dr. Čojkota

Te izjave o nemški pogruntavščini pokvarljivosti vozil in (pretiranih) cenah novih vozil mi ni dalo ostati hladen.

Iz tega kar bom napisal ne razbirati, da zagovarjam proizvajalce/trgovce novih vozil, ampak zgolj pojasnjujem zadeve iz drugega zornega kota.

Morda najprej nekaj ugotovitev:
    1. Cene novih vozil v Sloveniji so nižje kot v Evropski uniji.
    2. Slovenski trg z novimi vozili se je od osamosvojitve dalje precej zasičil.
    3. Razmišljanje povprečnega slovenca se je začelo spreminjati. Počasi prihajajo do tega da je avto le ena izmed manj pomembnih stvari v življenju. Oziroma, je le sredstvo, ki ti omagoča, da prideš (kolikor toliko udobno) iz točke A v točko B.
    4. Pri nas imamo toliko trgovcev z vozili na miljon prebivalcev kot nikjer na svetu.
    5. Nemci se nič bolj ne kvarijo kot so se pred 20 leti.
    5. Povprečni kupec je postal zelo zahteven.

Iz teh trditev velja iskati povezave (najbrž se bo našla še kakšna).

Torej:
    Zakaj se nova vozila toliko kvarijo(beri evropska)?

Zaradi vedno bolj zahtevnega in bogatega kupca, velike konkurence vozil na trgu, so proizvajalci prisiljeni stalno izboljševat svoje produkte. To povleče za seboj ogromne stroške R&R (raziskave in razvoj).
    Evropski človek je zelo drugačen od aziata. To pomeni, da delavec ni sposoben in tudi noče tako hitro in kvalitetno delati za malo denarja.
    Iz tega sledi, da imajo Japonci/Korejci veliko bolj učinkovite delavne procese tako za vozilo kot tudi za sestavne dele.

Ali ste vedeli?
    Honda je proizvodno podjetje, ki pobere največji procent denarja od prodanega artikla na celem svetu. To je 36%.
    Za primerjavo vzemimo kozmetično podjetje ki proizvaja npr. ličila je to komaj 2% od prodajne cene.

Nadaljujem zgodbo:
    Proizvodne metode Kan Ban in Just in time so nastale na Japonskem. To pomeni da npr. vozila Honda nastajajo tako da ko potuje školjka vozila skozi proizvodni proces prihajajo sestavni deli ta isti moment na tapravo mesto. Fabrika funkcionira brez zalog.
    Se mi zdi da sem že malo zašel. Bluzim.

Ok, nadaljujem. Evropska Unija zaradi enotnosti deluje brez carin. Artikli iz neevropskih držav pa so močno ocarinjeni.
    Ampak za evropske proizvajalce to še vedno ni dovolj. Vozila iz Japonske/Koreje so še vedno zelo konkurenčna.

Torej so se mogli evropski proizvajalci vozil sprijazniti s tem da nonstop posodabljajo svoje avtomobile iz zadržujejo tržni delež v svojo korist. Pri tem pa se pojavljajo problemi s časovnimi stiskami in zaradi tega trpi KVALITETA! Najbolj in tudi vedno bolj je to očitno ravno pri novih modelih (vroče žemljice) ala C 2, Megane, Goolf V (ki prihaja-me prav zanima kako bo), Stilo, itd.

Torej na kratko: Novi avtomobili imajo vedno višje R&R stroške. Evropski zaradi neučinkovitosti tovarn še toliko večje. Zaradi časovne stiske vedno novih modelov začne šepati kvaliteta. In to je to....
    Novi avtomobili postajajo vse in vse dražji.

Pri nas pa je še ta fak, ker so zaradi našega standarda tukaj vozila recimo 15% cenejša kot v EU. Sedaj prihajamo v EU in se mora zadeva izenačit. Imam pa tak občutek, da bodo trgovci to delali z novimi modeli.

Recimo, da je eden izmed prvih takih poizkusov ravno C 2.

Bomo videli kako se bodo stvari obrnile. Dejstvo je, da v taki konkurenci vsak proizvajalec in trgovec hodi vedno po zelo tankem robu s katerega lahko globoko zdrsne. Tudi njim ni lahko.

Glede tistih primerjav prej bi bila morda dobra nova Nissan Micra 1.4 in C 2 1.4.

LP Čojko

P.S. Tisti kateri niste tega klobasanja prebrali niste nič življensko pomembnega zamudili. Dolgovezim. Vem.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Ja. Vse je to več ali manj res.

Japonci majo totalno drugačen način življenja kot mi. Sicer nisem bil tam, ampak od kolegice sestra študira na Japonskem in skoraj vsak dan slišim kakšne zgodbice. Zato niti ni čudno, da so japonski avti boljše narejeni kot evropski.

Evropejci so se polenili, vključno z Nemci, tako da je za pričakovat čedalje večji krš iz evropskih tovarn, našminkan z vsemi mogočimi modnimi dodatki da bodo lahko sploh še kaj prodali.

Pred časom smo se hecali in delali primerjave Windows <-> General motors, kao da bo avto vsake pol ure crknil, da za ugasnit ga boš moral pritisnit tipko Start, da če ne bo vžgal bo treba izstopit iz avta in ponovno vstopit in podobno. In glej ga zlomka, ni trajalo dolgo, pa se je tista tipka znašla v Renojih, še pred tem pa že v kakšnem Mercedesu, pa ko blokada motorja zafrkava (do sedaj me je že 2x v Golfu), ne pomaga drugo, kot zaklenit in odklenit avto in podobno.

Edino, Čojko, tvoja točka 5 ne drži. Vsi avti so se pred 20 leti manj kvarili, saj so imeli precej manj stvari, ki so se lahko pokvarile. Naš legendarni GA ni v celi svoji 22-letni življenski dobi videl toliko servisa, kot moj BX v prvih dveh letih.

Glede točke 6, kupci so si sami krivi, da so postali zelo zahtevni glede napačnih stvari.

DuLeGost
    Gost
    Prebral klobasanje in ne dolgoveziš. Kr tako naprej:)

Tista fora glede honde...to pomeni, da gre v sam avto 36% cene, ostalo pa pobere prodajna veriga?

P.S.
    Je bil dotični sivi C2 opažen v LJ? Zgleda je pol foruma videlo en in isti avto

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Vse ostalo gre v prevozne, manipulativne, oglaševalske, carinske, davčne in kaj vem še kakšne stoške.
    Honda ima Max. procent na svetu. Po moje Citroen (govorimo vedno samo o proizvodnem obratu-fabriki) nima niti 20% od prodajne cene.

Glede dotičnega C 2 sem ga videl v Kopru na Šmarski cesti, nasproti Tomosa oz. Hipermarketa od najtrbuljšega sosoeda.

Za točko 6 niso sami krivi pač pa narščajoči standard. Nujno zlo sodobnega časa.

Za točko 5 pa argumentiram takole. Če bi takrat imeli take teste uglednih moto hiš o pokvarljivosti vozil (koliko % prodanih vozil dotične znamke npr. v prvih 3 letih potrebuje seviserja) bi po moje prišli do istih podatkov. S tem, da bi morali upoštevati tudi tiste sevise domačih mojstrov. Pred 20 leti skoraj ni bilo moškega voznika, ki ne bi znal kaj pošraufati.
    In iz tega sledi, da moja 5 točka kar drži.

Lp Čojko

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Mogoče drži, mogoče ne. V našem primeru zagotovo ne, če primerjam število posegov v prvih desetih letih na njegovem Fiatu 1300, Stoenki in GA-ju s številom posegov v prvih petih letih na Alfi (pa P206 verjetno ne bo nič boljši).

Sicer je Fiata in Stoenko še nekaj sam šraufal (kar sem upošteval v primerjavi), GA se pa prvih 15 let niti dotaknil ni.

[Edited on 2-10-2003 by alex]

Novinec
    Prispevki
    44
    Je pa enako kot alex ugotovil tudi moj foter, ko je gs zamenjal z bx.In je po 6 mesecih modroval kak hudiča so mogli slabši avto naredit :o in je zato bx izgubil domovinsko pravico
    Verjetno nobena avtomobilska firma nima toliko denarja ,da bi njihovi izdelki kotirali zelo visoko na večini primerjalnih lestvicah.
    Renault favorizira varnost in to stane, za zanesljivost pa nameni nekaj manj.
    Za večino japoncev je še do pred kratkim veljalo, da imajo precej majavo strukturo karoserije, morda tudi zato ker so dajali prednost zanesljivosti.Toda to se spreminja, tudi zaradi evropskega denarja v japonskih avtih.Verjetno bodo črez nekaj let razlike v zanesljivosti in varnosti na primer še manjše kot so zdaj.
    Hm, ne razumem zakaj bi bil c2 bistveno cenejši od c3 ? :o
    Masa avta in število sestavnih delov sta skoraj ista :o Pa tehnika tudi .
    Ne verjamem, da so se citroenovi prodajniki zmotili pri ceni.Sicer je pa na ciljnih trgih za c2 standard znatno višji kot v slo

Originial je poslal Čojko
    Za točko 5 pa argumentiram takole. Če bi takrat imeli take teste uglednih moto hiš o pokvarljivosti vozil (koliko % prodanih vozil dotične znamke npr. v prvih 3 letih potrebuje seviserja) bi po moje prišli do istih podatkov. S tem, da bi morali upoštevati tudi tiste sevise domačih mojstrov. Pred 20 leti skoraj ni bilo moškega voznika, ki ne bi znal kaj pošraufati.
    In iz tega sledi, da moja 5 točka kar drži.
    Vse napisano je se dalec od argumenta, ki bi pokazal, zakaj tocka pet drzi.

Povedal si (originalna izjava): Nemci se nic bolj ne kvarijo kot pred dvajsetimi leti.

Nato pa si to trditev obrazlozil z izjavo, da bi ob primernih raziskavah to pokazali tudi podatki. S to izjavo pa nisi povedal nicesar drugega kot to, kako bi se ta pokvarljivost manifestirala - nic pa o tem, zakaj bi se avtomobili dejansko kvarili.

Cestitam! Odlicen politik bi bil. Kaj takega so sposobni povedati samo gostje v Odmevih (skratka - veliko besed za prazen nic).

No, pa salo na stran. O upostevanju domacih servisov bi se dalo razpravljati. Argument bi lahko za protiutez imel dejstvo, da se veliko ljudem avtomobila ne ljubi peljati na (izredni) servis, ce jim crkne npr. osvetlitev armaturne plosce ali kaj podobnega.

Teh "nemotece pokvarljivih" stvari je v novih avtomobilih toliko, da se stari nikakor ne morejo primerjati s svojim spiskom stvari, ki se lahko pokvarijo. Ob resnih okvarah pa je bila in je tako ali tako edina resitev obisk serviserja.

Pa se nekaj je - v treh letih pred dvajsetimi leti so avtomobili naredili povprecno 30.000 km ali manj. Sedaj jih naredijo 3x vec. Ze to ti pove veliko o tem, koliko se lahko kvarijo. Pa cedalje bolj zapleteni nadzorni sistemi, senzorji, racunalniki... Kje si ze videl koga, ki bi se pred dvema desetletjema pritozeval nad crknjenim racunalnikom? Razdelilna kapa je ze sla, to je pa tudi vse.

LP,
    Andrej.

mucyGost
    Gost
    Ameriški avti se prodajajo z 0 profita. Zato pa te odrejo z dodatki in servisom.
    Tega sicer ni za primerjat s Harley-Davidsonom, je pa podobno: ko kupiš HD, si kupil okvir in motor, ostalo potem dodajaš po svojem okusu - fabrika zasluži ko budala, ti pa imaš kastom bajk že fabriško. Ampak to je druga reč.

Rad bi čveknil nekaj, o čemer sem se včeraj menil z Binetom (btw menjava glavnega bremzcilindra je bila uspešna in je prišlo vse skup z delom vred 10 jurjev)
    Spomnite se Xsare. Dobil si jo že za ušiv milijon in pol, komaj da je bila dva. In kdor je bil pameten, jo je koj nabavill. Zato imajo še danes osnovni prvi letniki Xsar krasno nizko ceno. Potem pa je Saxo prišel v isti cenovni razred, Xsara pa je šla za cel milijon gor.

Ring any bells?

Do zdaj je bil C3 v rangu dveh milijonov, ko je prišel ven, je bil celo en firtl pod dvema. Zdaj je prišel C2 z isto ceno. Citroën NE BO ponovil Volkswagnove napake, ko je prodajal Lupo in Polo za isto ceno. Citroën bo elegantno dvignil C3 za pol milijona, v njegov cenovni razred pa spustil C2 in vsi bojo srečni: C2 bo za 2 milje, C3 za 2,5-3 nekje, Xsare od 3 naprej, Ojropa hir vi kam!

Zakaj imamo Slovenci (še) najnižje cene avtov? Ponudba in povpraševanje: če je trg zasičen, moraš naprej z nizkimi cenami. Ampak tu je obrat: kaj pa narediš, ko se vsi prodajalci skupaj kartelsko zmenijo, cene bojo take pa take, reklamne poteze take pa take pa kupuješ isti drek za isto ceno, samo značke na nosu so drugačne?

Nič ne narediš: hvaležen si rabljenemu trgu, ki je pri nas tak, da cene padajo s svetlobno hitrostjo, da lahko kupiš par mesecev star avto za 1/4 ceneje od novega. Hvala bogu!

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Meni se pa zdi logično, da mamo pri nas cenejše avte kot v EU. Določen del cene avta je namreč marža prodajalca. To pa med drugim sestavljajo plače zaposlenih v prodajnem salonu in servisni mreži, ter še kar nekaj stroškov, ki so pri nas manjši kot v EU, zaradi nižjeg standarda.

Razen tega, v EU je ponavadi osnovna oprema avta bila nekoliko bolj bogata, kot pri nas (sicer ne vem, če to še drži, včasih je pa bilo tako).

Tako da, če te stvari upoštevaš, se tistih 15% razlike, če je res toliko, nekoliko zmanjša.

Glede cene C2, C3, Xsare. Hja - ena je stvar, koliko tovarno stane izdelava teh avtov, drugo je pa končna cena na trgu. Stroški izdelave teh avtov se, seveda, manj razlikujejo od cene na trgu. Ampak tovarna ma potem svojo cenovno politiko, ki temelji na ponudbi in povpraševanju. Kupec je, jasno, pripravljen dat več denarja za večji avto, zato ker: več krame gre noter, bolj si komot, večja je varnost v primeru nesreče in konec koncev, bolj fovš je sosed. Itd.

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Ne dam se še.

Govorimo namreč o novih avtomobilih.
    Samo hipotetično.
    Dajmo rečt leto 1983. Goolfe sestavljajo v TAS-u (upam, da nisem zamočil in takrat še ni bilo ne Goolfov na TAS-a, želim pokazati point). Slovenski trg jih tisto leto pokupi 1000 komadov. Če bi spremljali vseh teh 1000 vozil tri leta in nadzirali nastale napake na vozilih, verjamam sa ne bi bil procent bistveno drugačnejši kot je to danes leta 2003.
    Danes slovenski trg pogoltne letno recimo 8000 goolfov in po treh letih spremljanja pokvarljivosti (obiskov servisov, ostati na cesti, itd.) je po moje to to.

Podatkov, da bi dokazal nimam in se zato laho strinjate ali pa ne. Kar pa s tiče lučk in podobnih malenkosti pa mislim da ko imaš do tri leta star avto gledaš za vsak detajl da ti dela tako kot je treba. Ne glede na to ali se piše leto 83 ali 03.

Zapisano:
    Nemci se nic bolj ne kvarijo kot pred dvajsetimi leti.
    bi moral najbž malo korigirati:
    Nemci se pred dvajsetimi leti niso bistveno manj kvarili kot se danes.

Če pa bi upoštevali prevoženost kilometrov bi bila slika še toliko slabša za letnike 83. Generalke na 200.000 km ipd.

Lp Čojko

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Od puncinega fotra Golf I (nemški, eden od prvih v SLO) je pri 250.000 km bil še daleč od generalke, ravno tako naš GA pri 200.000. Pa tut moj BX pri 160.000 ni še niti na pol poti do generalke. Pa verjamem da bo tvoja Xsara šla pri manj kilometrih na generalko kot BX (če ne motorja, potem Bosch-pumpe). Da dodam še, da fotr ni uspel skurit mašine v GA niti z enotedensko vožnjo brez ventilatorja (zračno hlajenje). Me zanima, če bi tvoja Xsara zdržala en teden, če bi crknila pumpa za hladilno tekočino.

Ne govorim tukaj o mehanskih delih, to je podobno kot prej, nič kaj bistvenega se ni spremenilo, ampak o elektroniki, s katero so avti zdaj nabasani in ki crkuje.

Pred 20-timi leti se ti ni zgodilo, tako kot tistemu atu, ki sem ga pol leta nazaj slišal jamrat na Porsche leasingu, da moraš 6x hodit na servis da ti najdejo napako na računalniku od Polota, in ko ti jo v garanciji popravijo, da ti 'slučajno' crknejo električne šipe, kar moraš potem sam plačat, ker je garancija ravno potekla. Noben od zgoraj omenjenih avtov ni mel nič drugega, kar bi lahko na tem področju crknilo, kot platine in cinšpula, hebl za šipe pa tut ni nobenem stran padu.

Če še lastniki nemških avtov, ravno tako kot mi lastniki francoskih, jamrajo da je kvaliteta avtov padla, verjetno je nekaj na tem. Veš da ti lastnik nemca še zlepa ne bo priznal, da se mu avto kvari.

[Edited on 3-10-2003 by alex]

Doktor Citronizma Andrej's Avatar
    Prispevki
    2,412
    Iz dosti virov glede Mercedesa ne rabite zgubljat besed ke so se poslabšali da glava boli..... O tem že pisal pa še imam kaj v rokavu... C 220 star 9 mesecev prodan... Kaj pa te si tak hitro prodal??? Ej pri avtokomercu se z vsemi tam že tikam..... Pol mi je vse povedal.... Samo kero tele ti bo povedal da ima mercedesa ki je za njega dal 10 mio pa je skoz na servisu????? Nihče.... Tak je...... Stric ima na njegovem že 380 000 KM pa je star sedaj blizu 4 leta 320 pa ni dela na avtu ki še ni bil zamenjan.... Generalke pa še nima.....

trolGost
    Gost
    Mimgrede - cvetka iz Celja: nov BMW serije 7, baje okol 11 milijonov, je crknil, ko ga je lastnik prevzel in naredil 30 km. Diagnoza po enotedenskem cakanju - racunalnik. Pustil ga je na cedilu na poskusni voznji na morje.

In ne strinjam se, da je pokvarljivost enaka, ceprav je res, da vcasih niso spremljali tega in da se je 3/4 napak popravljalo doma. O luckah leta 83 pa zdej pa nebi - vcasih jim pol armaturke ni delalo, pa je blo se vredu, zdej ena lucka crkne, pa je avto ze na servisu.

Dejstvo pa je, da se danes avti - bolj kvarijo. Ker vcasih je en avto delal 30 ljudi pol dneva, danes jih pa 30 nardi 500 avtov na dan, pa jim je se premalo.

Novinec
    Prispevki
    44
    Če je bila nekoč najcenejša xsara 1,5M bi razliko do 2M zlahka in še presegla visoka slo inflacija.Z leti je tudi dobila nekaj novih motorjev in izbpljšave pri izdelavi.Z vstopom slo v eu se bo tudi cena avtov verjetno do neke mere prilagodila evropski.
    Najcenejša honda jazz v ceniku stane 2990000sit.A ima sloves da ne bo zakarsibodi obstala na cesti.Jasno da hondi ostane precej denarja ,če proda tako mali avto za toliko denarja.
    Osnovni golf je po ceniku 3300000 sit, kar je precej več kot xsara.A lastniki teh avtov zadnje čase pogosto jamrajo da je pri vw trenutno hudič ker ne veš kaj imaš :o
    2M je po moje najnižja možna cena za c2 ali pa kupit lado ,maruti ali kaj takega.
    Lahko pa si potencialni kupec c2 premisli in za drobiš doplača za osnovno opel astro :) ki sodi v 1 in pol večji razred :) Vsi pa vemo zakaj ima astra ta hip tako ceno.

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Ne govorim o elektroniki, ampak o številu napak na recimo 1000 prodanih vozil. In še to o novih do treh let.

Res pa je da so nova vozila tako tehnološko sofisticirana, da avtomehaniki mehaniki s troletnimi poklicnimi šolami temu velikokrat niso kos (pa brez zamere - ni namen mehanike spravlajt v nič). Zaradi tega se tudi dogajajo take cvetke 6 X na servisu za isto stvar ipd.

Po tej vaši logiki, bi morali še vedno voziti avte brez servo ojačevalnikov, električnih pomagal, ipd. Manj kot je sestavnih delov in pomagal - manjša je verjetnost okvar.

Oče, ko je leta 91 šel iz stoenke na Hyundai Pony 1,5 GLS je bil ves skeptičen glede teh električnih pomagal in sem ga komaj prepričal za centralno zaklepanje in električne šipe. Za servo volan pa še slišati ni hotel. On je takrat pravil isto. Več kot ima avto dodatko več se ti lahko pokvari.
    Sploh pa ker je bil to neki zastarel Korejski avto. Vsi so mu pravili kaj ta zastarela jajca kupuje in da bo moral hoditi po rezervne dele na Korejo in podobne cvetke.
    Na koncu se je izkazalo, da je zadeva povsem drugačna. Foter se tem tipom še danes nasmiha ko kolnejo čez Ople in VW.

Trolovo "dejstvo" pa je tudi ena cvetka.
    Kdo dela napake. Človek ali stroj?
    Stroj jih dela samo, če ga človek slabo naprogramira.
    Avtomobili bodo iz tovarn prihajali brezhibni, ko ne bo več v fabriki prisotnega nobenega živega bitja.

Današnje pokvarljivosti gredo predvsem na račun pomanjkanja časa in vse večjega konkurenčnega boja, globalizacije in zniževanja stroškov.

Vedno bolj do izraza prihajajo (po alexovem izrazoslovju) otroške napake. Saj potem ko je avto 2 ali 3 leta na tržišču so ponavadi OK.
    Zato tudi moja odločitev za Xsaro. Tudi 110 KM HDi je že kar preizkušen motor.

Je pa res da nikoli ne moraš vedeti kaj bo. Lahko si ravno ti tisti srečnež ko zagrabiš za gnilo jajce.
    Gnila jajca pa imajo vsi proizvajalci, le verjetnost da ga zagrabiš ravno ti je pri nekaterih večja, pri drugih pa manjša.

To je to.

Lp Čojko

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Ok, Čojko. Saj je brez veze, da okrog tega zgubljamo besede. Izkušnje, zdi se mi, vseh nas na tem forumu pač ne potrjujejo tvoje točke 5. Zdaj, a je to slučajno, ali ne, ne vem. Očitno tukaj ne bomo prišli skupaj. Pa kaj potem. Bomo pač imeli vsak svoje mnenje.

Dej, raje nadaljuj zgodbo o XM-u.

trolGost
    Gost

Cojko...

Dej drugic preber, kaj sem napisal - je bilo slucajno kaj govora o tem, kdo dela napake? Rekel sem nekako takole: vcasih je 30 ljudi delal 10 avtov na dan (pustma zdej stevilke kak sm res rekel), danes pa dela 10 ljudi 300 avtov na dan, pa jim je se premalo.

Vsak, ki se s tem ukvarja, ti bo povedal, da hitrost pa kvaliteta NE gresta skupaj. Pika.

Poleg tega pa se ena (mogoce butasta) primerjava iz mojih logov: vcasih so zidal bajto pol leta, pa se ni bla gotova, pa se danes stoji. Danes zidajo celo bajto en mesec, pa stoji kolker dolg stoji, pa se vzdrzevat jo je hudo potrebno vsake par let. Ob tem nej omenim, da beton pridobiva na trdnosti 28 dni. Se ze komu svita?

mucyGost
    Gost
    Uh... filozofiramo lahko v nedogled.

Dejstvo pa ostaja isto - včasih so se avti kvarili enako pogosto, kot danes, le da so danes druge. Ne crkne ti avto, ker se je znucal kak zobček na FRTAJLERJU, ampak se je "pokvaril" softver. Ne crkne, ker ti je odpadel avspuh in so plameni skurili napeljavo, ampak zato, ker se je zapacala žbljambda žbljombda in ne pusti, da bi ti avto še kdaj vžgal...

Ampak kako srečen bi bil, če bi še zmeraj delali nekatere klasike, ki jih danes skoraj ni več videt. Prav rad bi kupil novega Amija ali GS-ko, Tractiona, kaj, C4 ali celo C6 (predvojni model, seveda). Ne zato, ker so klasika, ampak zato, ker so tako DOBRI in ZANESLJIVI avti. A mi KDO pri nakupu C2 lahko garantira, da bo čez 20 let še migal?

Če mi garantiraš tako trajnost, tudi 2 milji za C2 nista preveč.

...

Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    Sem se malo pozabaval s primerjavo nove Micre in C 2.

Ugotovil sem, da C 2 sploh ni drag

Osnovni model C 2 1.1 sx osnovna različica stane 2,13 miljona. Vsebuje servovolan s spremenljivo ojačitvijo, štiri zračne blazine, centralno zaklepanje, električne šipe in potovalni računalnik.

Osnovni model C 2 1.4 sx z isto opremo stane 2.22 miljona oz. 90 jurjev več.

Osnovni model Nissan Micra 1,0 oprema visia 65 KM. Oprema je recimo primerljiva z C 2 sx (nima potovalnega računalnika in le dve zračni blazini) stane 2.12 miljona sit.

Ali pa Nissan Micra 1,2 80 KM oprema Visia plus (še vedno nima štirih zračnih vreč, ima pa ročno klimo) stane 2.42 miljona sit.

Če bi, jaz že zbiral med tema dvema, bi se odločil za C 2. Pa ne zato ker je cenejši, ampak zato ker mi je bistveno všečnejši.
    In to celo toliko, da zanemarim 3 letno garncijo in bistveno večjo vzdržjivost Nissana proti Citroenu.

Je pa nekaj o C 2 napisano na www.finance-on.net - včerajšnja izdaja.

Lp Čojko

Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Podobne Teme

1. Zelo resno - tresenje
    By Andro in forum Citroën Xsara
    Odg.: 15
    Zadnje Sporočilo: 22-09-2006, 13:17
  2. DRAG RACE & styling show, 4.6.2006 letališče Slov.Gradec
    By majaCRX in forum ARHIV Foruma STAREJŠI do 2008
    Odg.: 14
    Zadnje Sporočilo: 02-06-2006, 14:04
  3. DRAG RACE Slovenj Gradec, 20. in 21.5.2006