Prikazujem Rezultate 1 do 20 od 20

Prispevek: Problemi s C8!

Novinec
    Prispevki
    9

Problemi s C8!

Živijo vsem skupaj!

Imam problem - oz. moj prijatelj, ki je v začetku aprila kupil C8 ima problem. Avto je 2.0 HDI, letnik 2003 (oktober) - nekje iz uvoza - mislim da iz Belgije in kupljen za cca. 3.800k SIT pri Synchro Domžale in je imel (kao Confused ) servisno knjigo, pa nekaj čez 80k km-jev.

Ob nakupu je mislil avto peljat na servis v Grosuplje, da mu ga malo pregledajo, ker pa je malo odlašal je bil naročen šele za čez dober mesec...

No, v tem času mu je avto pa že začel ga hecat - in ga je moral urgentno peljat na najbližji servis - Novomeški Metro.... Tam so ugotovili, da je hin FAP filter (pri teh km-jih?) in mu ga zamenjali in potem noter nalili tisto tekočino - ne vem točno, kako je šel ta postopek;

Ko ga je mehanik prvič dal na tester je izgledalo vse v redu; ko je pa poskušal filter dol dobit je pa začel nekaj jamrat, da ima ta avto več km-jev kot tam piše, itd.

No, ko je zamenjal filter, je ugotovil, da čip (oz. računalnik), ki bi moral zaznati zamenjavo ne vzpostavi komunikacije - je naročil drugega; ga zamenjal, še vedno nič pogruntal - vmes so avto Shocked peljali na matični Merkur servis v Ljubljano - tam so ga danes po skoraj treh tednih, kolikor je tip brez avta in ko je moral dvakrat konkretno zatežit (by the way: kakšnega nadomestnega ni nihče ponudil, niti hotel dat...) kao popravili, AMPAK: ko so se peljali nazaj iz Lj v Nm, se je spet prižgala lučka ANTI Polution Fault in sedaj je spet ostal tam in se slišijo v ponedeljek?

Mislim pa je res mogoče, da v neki kao "tehnično napredni" državi kot je naša uradni serviser in zastopnik za Citroen ne zna zrihtat enga povsem običajnega aktualnega modela al kaj je zdaj to?

Kaj bi pa pri takšnem avtu tega letnika lahko bilo tako obupno narobe, da se ga ne bi dalo v treh tednih popravit - pa ne samo to, ampak tudi napake ne dokončno ugotovit?

A bi se mogoče v Grosupljem res kaj bolje spoznali, kaj bolj poglobili? Kaj bi bilo tu za naredit? Imate kakšen predlog?

Sorry za to dolgovezenje ampak ne znam na krajši način opisat situacije in zraven dat še vse relevantne podatke....

Hvala in lp,
    Benjo

Član igorkr_im's Avatar
    Starost
    39
    Prispevki
    174

Re: Problemi s C8!

Znane zgodbe na citroen forumu, ni prvič, da uradni serviserji se ne spoznajo na svoj posel

LP
    Igor
    Naj je bilo kakor je bilo, še nikoli ni tako bilo, da nekako ne bi bilo. - Jaroslav Hašek
    DOBRI VOJAK ŠVEJK

Dolgoletni Citroenar dvorjan's Avatar
    Starost
    37
    Prispevki
    580

Anti polution napako javlja tudi, ce je z LMM kaj narobe.

In ja, uradni servisi so z redkimi izjemamo vsi bolj zalost kot ne.

Samo Prijavljen
    Prispevki
    3

Citat Poslano od dvorjan
    Anti polution napako javlja tudi, ce je z LMM kaj narobe.

In ja, uradni servisi so z redkimi izjemamo vsi bolj zalost kot ne.

Kaj je to LMM?

Hvala za odgovor

Rafiki

Član
    Starost
    53
    Prispevki
    185

LMM je po nemško luft mass messer - oz po slovensko debimeter ali merilec masnega pretoka zraka. Ta stvar je postavljena takoj za izhodom iz zračnega filtra proti motorju (na vrhu ima el. konektor).
    Zna pa bit da ima tvoj tudi FAP filter - v Nemčiji so ga tudi 2.0 Hdi C5 imeli - tako, da je potrebno tudi to pogledat.
    No in nenazadnje - meni ko je to prvič javljalo so ugotovili, da je šla druga loputa zraka.
    LP
    Zadnji popravek od Tma : 12-06-2006 at 05:32
    Xsara Picasso 2.0 Hdi 2002

Doktor Citronizma Andrej's Avatar
    Prispevki
    2,412

Avto iz uvoza zdaj pa jokanje pa stokanje... Standard... A ni bil tale že enkrat tudi na avto citiyu? Tam je bil nekdo ki ima take problema, avto je sestavljen iz 3 razbit 2x več prevoženih... Ne vprašaj...

Novinec
    Prispevki
    9

Ne, Andrej, to ni isti avto; je pa res, da je možno, da ima avto več prevoženih kot je pisalo - samo sicer pa ni zmahan....

No, bomo videli, kaj bo iz vsega skupaj ratalo...

Lp

Novinec
    Prispevki
    9

Exclamation Re: Problemi s C8!

Evo, takole - po dobrem mesecu in pol (upamo da) epilog zgodbe....

Vmes so dali avto že trikrat domov; švasali so FAP filter in tiste priključke nanj, češ da nekje vleče zrak - 3x so na isti način "odpravljali napako"....

Na koncu pa (a vsi sedite?) so povedali, da je bila od vsega začetka napaka v tem, da so v filter ob menjavi NALILI NAPAČEN ADITIV!!!!

Halo!?

No ja, malo bomo še počakali, potem bomo pa videli, če je vse v redu in takrat se bodo pogovarjali za račun - me zanima kakšen popust bodo kaj ponudili - 100%?

Samo da res ni na avtu krivda ampak spet (kot po navadi) v naših bednih, povsem nesposobnih serviserjih...

Lp,
    Benjo

Član
    Starost
    53
    Prispevki
    185

Razlaga o napačnem aditivu mi je malo čudna - ker kar jaz vem je samo eden - in se ga niti ne da tako enostavno dolit - ker potrebuješ posebno cevko, ki jo dobiš zraven 5l flaške...
    LP
    Xsara Picasso 2.0 Hdi 2002

Novinec
    Prispevki
    9

Tudi meni se sicer zdi malo čudna - ampak po njihovi razlagi je bilo tako, da sta kao 2 aditiva - eden je novejši in se razlikuje ponevemčemže.... in tako so to oni zaribali - cevko so pa verjetno tako ali tako imeli...

Ne vem, tako so razložili in avto (zaenkrat!) hvala Bogu dela... bomo videli, kaj se bo zgodilo v prihodnje....

Lp, Benjo

Novinec
    Prispevki
    5

Res obstajata dve vrsti aditivov. Nekje do konca l 2002 (ne vem več točno datuma, mogoče tudi kasneje) so vgrajevali FAP filtre katere je bilo potrebno zamenjati po 80.000 km, po tem datumu pa se filtri menjajo na 120.000 km. Temu ustrezno je tudi drug aditiv.

Sicer pa obstaja mednarodni forum Eurovan2, kjer lastniki eurovanov (Citroen C8, Peugeot 807, Fiat Ulyse, Lacia Phedra) sami rešujejo težave s svojimi avtomobili. Kajti tudi v Nemčiji, Avstriji, Angliji in tudi drugod serviserji niso tako dobri kot mislite pri odkrivanju vzrokov napak. Tudi tam gre veliko denarja za nepotrebna popravila oz. nepotrebne zamenjave raznih delov in senzorjev, ko poskušajo odpraviti napake.

Na forumu lahko najdeš enostavne rešitve za nekatere težave za katere bi te na servisu kar pošteno ogulili.

LP, Marko

Povezava na forum: www.eurovan2.com

Dober Član Drager's Avatar
    Starost
    33
    Prispevki
    306

Ko sem kupoval avto sem šel k Synchro v Domžale gleda eno Alfo 147 2.0 t.s. selespeed z vso možno opremo. Imela je tistih značilnih ˝malenkost čez 80 tisoč˝ prevoženih. Ko sem malo pogledal naokoli sem videl da ima večina avtov ˝malenkost čez 80 tisoč˝ prevoženih. Bila je brez lmm-ja in podobno, tako da sem že videl da so to eni švercerji ki veselo vrtijo števce in lažejo v obraz strankam. Poleg tega je pod sovoznikovim sedežem ležal list na katerem so bili podatki o avtu z popolnoma drugačnimi kilometri. Poleg tega da sem mogel it avto gledat k enemu Daewoo servisu nekam sred gmajne.
    Kakorkoli mislim da so se napake na kolegovem C8 šele pričele. To se pač dogaja, poleg tega da so slovenski uradni servisi neglede na znamko avtomobila v kurcu (oprostite izrazu) pa je že splošno znano.
    Predlagam da odpelje avto k Citröen Merlak na Drenov grič kjer so zelo profesionalni in ustrežljivi in bi take stvari brez zapletov rešili na mnogo krajši in lažji način.
    L.P.
    Drager
    Če je ravno, ni zabavno!

Dober Član
    Prispevki
    308

Vsi tarnamo da so SLO servisi slabi...razen izjem. Potem pa pride Andrej in pravi, da kaj pa zdaj jokaš si pač avto kupu iz tujine.
    A so ti avti pol zakon. A se našim ne more zgoditi nič hudega. Ima servisno in vse kar češ. Zavrtenih KM pač ne. Po drugi strani pa ker vsi vemo, da se vse da zrihtat se da tudi v računalniku verjetno porihtat km-je in vpisat prave podatke. Se strinjamo. Pa je avto lahko iz SLO ali pa iz FRA. Nima nobene veze.

p.s.
    aja kolega iz ulice. Ma da vidiš kako je lepo vozil avto, res samo gledaš. Pol ga pa srečam na enem parkingu kako raztura ročno pa gume kako dobro cvilijo. BDW sem ga srečal pol še večkrat na parkingu, drugač pa miren voznik. Pa reči da ne veš kaj dela na parkingu, pa avto kupi od njega. Sigurno je bil super.

Še enkrat vsi avti se kvarijo ni važno od kje so. Res je da se na enih to ne sanira ampak kaj čmo. Tako je

(Andrej brez zamere, ker sem tebe vpisal ampak sej veš zakaj, ker itaq vedno praviš iz tujine zanič avto...res je da tudi je marsi keri niso pa vsi verjetno)
    Lp
    Zadnji popravek od Jerry : 07-02-2007 at 18:37
    Citroen kot citroen

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Dober Član vlado34's Avatar
    Starost
    46
    Prispevki
    266

Halo. To, da so skoraj vsi C8 iz uvoza ni nič čudno saj jih pri nas skoraj ne prodajo Novih.Verjetno je ta in podobni iz kakega Next ali pa National sistema
    zunaj lepi in tudi notranjost lepa samo km pa kar cež 50tkm letno.Do tukaj nič narobe samo zakaj je treba zbijat km pod 100 000 saj vemo, da vsak, ki ima 2,2 HDI ne dela 25 tkm letno ali pač????

Samo Prijavljen
    Prispevki
    3

Konec zgodbe:

- C8 zamenjal lastnika, stari lastnik kupil drugo znamko avtomobila

- novi lastnik popravil napako na NEPOOBLAŠČENEM servisu (v 4 urah), avto dela ko urca pol leta več kot 8000 km

- Uradni servis nima pojma, napako iskal 7 mesecev in je ni odkril, čeprav je fant gledal v računalnik in dajal vtis strokovnosti. Rezultat 2x aenjava FAP filtra in vse kar gre zraven, ogromno nepotrebno prevoženih kilometrov, prazna denarnica, načeti živci in izguba časa

Rafiki

Novinec
    Prispevki
    21

no in kaj je bilo narobe

lp gap
    Zadnji popravek od Gap : 21-03-2007 at 14:22

Samo Prijavljen
    Prispevki
    3

Menjava nekega ventila. Cena 16.000 SIT.

Prej sem se pa pol leta fural in dvakrat menjal FAP filter.
    Fino, ne?

Rafiki

Novinec
    Prispevki
    65

Jaz imam problem samo na avtocesti in sicer mi po nekaj minutah zapiska in zasveti lučak antipolution fault. Ko se ustavim za kakšno urico mi to ugasne. Na servisu so mi rekli, da je nek senzor "kaput" in če se bo to še ponavljalo da ga bo treba zamenjati. Če se vozim samo po "navadih" cestah mi to ne zasveti.

Novinec
    Prispevki
    65

Ko človek misli, da je z avtom vse OK se končno izkaže da temu ni tako. Sedaj se mi je pojavilo da se mi desno vzvratno ogledalo postavi v tak položaj da nič ne vidim nazam in nikakor se ga nedan naravnati v bilokakšen drug položal. Pri zaklepanju pa se mi "pospravi" samo desno ogledalo levo pa ostane odprto. Kak bi to lahko bilo ???

LP

Novinec
    Prispevki
    65

No ja tudi to smo rešili. Akomulator je bil že tako na koncu, da je vse skupaj delalo samo na pol...hi
    Zamenjava akomulatorja je rešila ves problem.

Podobne Teme

1. Problemi zx 1.9D
    By shoko in forum Citroën ZX
    Odg.: 8
    Zadnje Sporočilo: 08-03-2010, 17:55
  2. problemi s c2
    By bostjanpet in forum Citroën C2
    Odg.: 13
    Zadnje Sporočilo: 24-06-2009, 10:31
  3. C8 - problemi
    By franjo in forum Citroën C8
    Odg.: 4