Prikazujem Rezultate 1 do 6 od 6

Prispevek: Picasso 1.6

Samo Prijavljen
    Starost
    51
    Prispevki
    3

Picasso 1.6

Imam težave z svojo 9 mesecov staro Picassico. Od januarja mi odpove zavora recimo 1-2 krat na mesec. Ali ima sekundo da ne lovi kot kot ponavadi, ali pa ne lovi sploh. Ni pravila kdaj, kje i kako. Bil sam par krat na servisu in ti tipi pravcijo da je to nemogoče. Ima od Vas kdo take iskušnji, oziroma rešitve.
    Na valjkih so naslednji parametri leva sprednja 2650, desna sprednja 2150. Pravijo da je to normalno, meni se ne zdi ravno bleščeče.

Kaj naj naredim in kam naj grem? Shit je kaj sem skoraj pobral otroke na cesti zaradi tega pred tremi dnevi, zaletel se skoraj v tri aute. To pa do zdaj ni bil ravno moj stil vožnje....

garacGost
    Gost

Re: Picasso 1.6

če je avto star 9 mesecv, v garanciji, pa na servisu pravijo, da je vse ok, potem pokliči citroen hrvatska servisni inspektor.

Citroenar picdriver's Avatar
    Prispevki
    389

Je tvoj Picasso 1.6 bencin ali dizel?

Kako misliš, da ti pedala "ne lovi"?
    Ali pade not do tapete ali pa je tako trda, da je ne moreš pritisniti?

Se ti to dogaja v dežju ali v lepem vremenu?

Podobne probleme z 9 mesecev staro Xsaro Picasso imaš tukaj, če kaj pomaga:
    http://www.citroenpicasso.org.uk/pic...showtopic=9909

nekaj imaš še tukaj:
    http://www.citroenpicasso.org.uk/pic...opic=9361&st=0

in tukaj:
    http://www.citroenpicasso.org.uk/pic...wtopic=6916&hl

Lahko da je kaj v povezavi z ABS-om ali pa s podtlačno črpalko, ki je menda različna pri dizlih in bencincih. Več ti žal ne znam pomagati, ker nisem mehanik.

Sem pa tudi sam že nekajkrat opazil da zavore mojega Picassa zelo čudno odreagirajo v primeru nenadnega zaviranja posebej na kakšni zelo strmi ulici (cesti), ki ima po možnosti še zelo zglajen in zamaščen (spolzek) asfalt. V tem primeru postane pedal zavore nekam čudno "gumijast" in občutek imam, kot da ne zavirajo več vsa kolesa hkrati. Zdi se mi, kot da bi ABS "odklopil" zavorni cilinder posameznega kolesa, ampak brez tistega značilnega tresenja in ropotanja zavornega pedala.

To pa so samo moja sumljiva razmišljanja. Mogoče ni sploh nič nenavadnega. Drugače delajo zavore odlično in brez pripomb (razen pripomb moje žene, ko se zaustavim komu "na odbijaču").

Lp, Andrej
    Življenje je takšno, kot si ga naredimo. Eni v Banovcih, drugi v službi, tretji pa ...

Samo Prijavljen
    Starost
    51
    Prispevki
    3

Jaz sem pripeljal auto 15.03. na servis na 20000 km. Razložil sem problem in ko sem prišel po auto so mi rekli da nič ni narobe in da ne znam vozit, a problem je v tem kaj vozim več atomobilov pa ne ne znam prilagodit na picassico. (22 let imam vozniško in nobene nesreće). Turski kol za mučenje so žal ukinili.....
    Na servisu sem bil od 8.15 do 9.20 in za to vremene su mi naredili servis na 20000 km i po besedah CITROEN Hrvaška zelo pozorno pregledali zavore. Ne vem kak ih ni sram tega reči. Rad bi nekaj naredil da ih kaznujejo....

Novinec elko's Avatar
    Starost
    46
    Prispevki
    106

Pozdravljen.
    Z zavorami se ni za igrat...in če je to res(z otroci ali kakor koli že) bi jaz kar od tam poklical asistenco pa si naj avto peljejo.Pozneje pa bi zahteval zapisnik o opravljenem pregledu oz.popravilu,drugače avta ne bi dvignil.Povoziš koga,ali pa razbiješ avto in oni nič ne najdejo!!!???Če imaš pisno,da si jih na to napako opozarjal in da nič niso našli,je druga pesem če se kaj zgodi.Pa naj vse zamenjajo,če nič ne najdejo!!!!
    LP in počasi se vozi,dokler nič ne najdejo.

Zasvojenec z Citroeni tct's Avatar
    Prispevki
    1,077

Včasih je tista filc dihtunga na osi od servo bobna rada nagajala, ampak tvoj avto je nov. Serviserji so pa res za deset. Sem bral tisti angleški link in podobno omenjajo težave z vakumom in možno počeno cevjo.

Dovoljenja