Prikazujem Rezultate 1 do 8 od 8

Prispevek: poljubno nastavljanje visine XMa od tal

jurijGost
    Gost

poljubno nastavljanje visine XMa od tal

Nekje sem slisal, da se da pri XM-ih nastaviti tudi nizjo visino od tal in to samo tako, da prestavis rocico nekje med normalni nivo in tistega, ki je cisto spuscen. To naj bi zmanjsalo porabo pri voznji po avtocesti, drugje pa to najbrz ni priporocljivo. To sem slisal, da je mozno pri Hydractivi 2, ne vem pa, kako je to pri navadnih hidravljicnih XM-ih.
    Ali je to za hidravljiko kaj skodljivo ? Poznam ljudi, ki so to ze prakticirali pri GS-ih v 80. letih in tam ni bilo problemov - avto je postal s tem celo mehkejsi, do prebijanja pa ni prihajalo, ker je bil hod kolesa se vedno dovolj dolg.

caligulaGost
    Gost

itak da se da

Seveda se da, pa rocica nikamor ne pada-sem naredil vsaj 1000 km tako. Nic se ne kvari, vse dela normalno, avto se mehkejsi, pa to delas samo na cesti ker ni grbin pa se ce vidis da kje kaka prihaja malo pomigas z volanom ali pa minimalno pritisnes bremzo in avto postane trsi in tako ne bo nic udarilo pa tudi nasploh ni problema samo ne smes ga pa spustit pretirano nizko. Zabavno je tudi ce ga spustis pa das na sport-kot gokart.

Poraba je pa se za kak liter nizja.

Pa ce se vam gre za porabo, z odprtim oknom se aerodinamika porusi skoraj tok, da je poraba vecja skoraj za toliko kakor da bi mel prizgano klimi-ce mas tam nad 100 km/h...

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    To se ti samo zdi, avto ni nič mehkejši zato, ker si ga znižal, ker višina na to nič ne vpliva. Edino podvozje bo prej udarilo v končnike. Te stvari (dviganje in spuščanje) sem že zdavnaj sprobal na BX-u, pa se mi je tudi prvi dan zdelo da je mehkejši, čez dva dni mi je bilo pa jasno da ni.

O porabi manjši za liter pa tudi močno dvomim.

[Edited on 13-5-2003 by alex]

micek24Gost
    Gost
    Hmm...nekaj me zanima...pravis da so pri GS prakticirali to v 80ih letih. PRI Gs je najnizji polozaj tisti za normalno voznjo in rocice ne mores dati nikamor nizje. Ce je v tem polozaju je pri prizganem motorju najnizja visina, ko pa motor ne dela pa pocasi pade na tla. MOja Gs recimo rabi skoraj cel dan al se malo vec da cisto sede. POzdrav
    Mitja

Član Abraxas's Avatar
    Starost
    37
    Prispevki
    201
    Že res, da kar tako ne moreš spustiti GSke čisto dol, lahko pa se spraviš zraven s kako vbodno žago za železo, vrežeš malo večjo luknjo in malo premakneš ploščico bolj proti armaturki. Potem pa bi verjetno šlo. Če ti seveda ni škoda tako skanibalizirati avta... Še druga varianta pa bi bila premakniti objemke na korektorjih in znižati vse skupaj, samo potem bi se to poznalo na vseh treh višinah. Ali pa preprosto odšraufaš ventil na regulatorju pritiska in se nonstop voziš čisto na tleh edino bremz nimaš

pozdrav,
    Rok

[Edited on 14-5-2003 by Abraxas]

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    To varianto z žago sem tudi jaz predlagal fotru, da mu pajk ne more pobrati avta, ampak nekako ni pokazal pravega interesa za stvar.

DuLeGost
    Gost
    Če je avto v podnu imajo pajkci probleme? Zanimivo...menda je ena varjanta tudi z do konca zasukanimi kolesi, samo pri DIRAVIju to seveda ne funkcionira. Je pa vse na ravni gostilniške debate, kakšne posebne potrebe pa (še) nisem imel v antipajk tehnike se poglabljat.

caligulaGost
    Gost

pajkci ja

Pri XMu sem vedno lahko parkiral kjerkoli-ze ce pride pajk bo raje odpeljal tisti avto zraven kot se spuscenega citroena dotikal. Ce avto poskoduje, placa skodo on in spuscenega citroena prakticno ziher kje opraska,.. skratka raje pobere kaksno kanto. Preverjeno. Enako z lisicami. Se splaca met Citroena ze zato.

Ampak XM dejansko je mehkejsi ce je na vmesni stopnji. Ni samo obcutek tak.

Podobne Teme

1. Nastavljanje ventilov 1.9 Td
    By mack in forum Citroën Xsara
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 21-05-2009, 09:55
  2. Nastavljanje ventilov - Turbina
    By mack in forum Citroën Xsara
    Odg.: 3
    Zadnje Sporočilo: 18-11-2008, 22:50
  3. Nastavljanje žarometov Xantia I
    By ManInBlack in forum Citroën Xantia
    Odg.: 4