Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Prikazujem Rezultate 1 do 35 od 64

Prispevek: Bilanca stroškov enega leta z XM V 6

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396

Bilanca stroškov enega leta z XM V 6

Stroški popravil in rednega vzdrževanja za XM V 6 1997 od 4.4.2002 - 4.4.2003 :

Maj 2002 :
    zamenjava vodila in vzvoda zadnjega korektorja višine( prejšni izrabljen ),popravilo zlomljenega vodila za vzdolžni pomik voznikovega sedeža,nastavitev mehanizma brisalcev
    ( delo opravil servis J Grosuplje)
    skupaj = 11.000 SIT,

Maj 02
    Menjava motornega olja in filtrov
    olje Total Activa 9000 7 l kupljen v Franciji
    = 8500 SIT,
    zračni+oljni filter(zamenjal sam z kolegom)
    =3300 SIT,

Jun 2002 :
    Nakup gumba za odpiranje vratc avtoradia
    ( prejšni gumb izrabljen )
    = 7000 SIT,

Jul 2002
    Zamenjava metlic brisalcev
    = 2800 SIT ( kupljeni orig.v Franciji).

Avg 02
    Nakup rabljenih mehanizmov za pomik prednjih stekel z motorčki pri prekupčevalcu z deli v Celju
    ( otrgane zajle ),
    = 10.000 SIT,( zamenjal sam s kolegom)

Avg 02 :
    Zamenjava motornega olja Total Activa 9000,zamenjava oljnega in zračnega filtra,
    polnjenje 4 vzmetnih krogel ,čiščenje posode in filtrov LHM olja,menjava centralne krogle Hidraktive spredaj z drugo napolnjeno .
    delo + material pri g.iz Šentilja
    skupaj= 29.000 SIT,

Okt.2002 :
    Pranje hidravličnega sistema z raztopino Hidrurincage ( naredil sam s kolegom)
    tekočina kupljena v Franciji :
    =7.000 SIT

Okt.2002
    Prva okvara :
    počila povratna cev LHM olja iz regulatorja v posodo z LHM,avto je bil vozen do servisa J v Grosuplju,istočasno so potem še zamenjali olje LHM in dali drugo cev
    delo+material skupaj: 19.000 SIT,

Nov 2002
    Nakup novega ležišča s pokrovčkom codne tipkovnice za vžig avta in prednjih zavesic ,
    skupaj: 9.700 SIT,

Feb 2003
    Zamenjava manšete leve volanske letve :
    = 1.400 SIT,
    zamenjava volanskih končnikov (imeli zračnost )z novimi original,( ni ponaredka)
    =12.000 SIT
    zamenjava prednjih zavornih ploščic z novimi Locheed
    =9.800 SIT,
    ( delo opravil kolega s mojo pomočjo ),

Feb 2003
    Optika vozila pri AMZS,
    =4.880 SIT.

Avto ima sedaj prevoženih blizu 350.000 km, v enem letu sem z njim prevozil skoraj 40.000 km,mislim da so stroški,ki sem jih imel z njim zanemarljivi glede na izredno vožnjo,ki mi jo nudi in pa vožen denar do sedaj vanj.(nakup+vzdrževanje).
    avto se je tudi izkazal kot zelo zanesljiv tudi na daljših poteh( Pariz,večkrat v Nemčijo,Italijo,Madžarsko..)

Seveda pa XM z veliko km ni avto za vsakogar,imeti morate vsaj malo električne in mehanične žilice in pa obvezno kakšnega prijatelja mehanika,ki vam no priskoči po potrebi na pomoč,ker če boste avto vozili na pooblaščene servise boste bankrotirali,.

Paziti je treba tudi pri nakupu nadomestnih delov in vedno poiskati najbolj ugodno varianto.
    Izkazalo se je tudi,da originalni deli niso vedno tudi najdražji.

Pozabil sem omeniti tudi nakup enega kompleta gum in platišč,samo to morate itak vzeti v obzir pri vsakem avtu,tako kot bencin in registracijo ter zavarovanje.

Upam ,da sem bil v pomoč kakšnemu bodočemu lastniku XM a.

CITROEN - JOI"DE VIVRE !!!!

Novinec
    Prispevki
    44
    Ni slabo za luxuzen avto z veliko kilometri .
    Jest bi nekoč vozil dizel :) takega brez turbo .Sem itak manijak za kaj razsšraufat če se kaj znuca.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    No ja. Tale seznam problemčkov, če izvzamemo tisto, čemur bi rekli 'redno vzdrževanje', je precej podoben tistemu na mojem BX-u, ki je sicer približno dvakrat starejši, a ima dvakrat manj kilometrov. Ali pa seznamu na XM-u od tistega mojega znanca, ki je po letih in kilometrih nekje vmes med temi dvemi.

Ali je veliko ali ne, je očitno stvar osebne, subjektivne presoje. Meni recimo ni všeč, da me avto vsaka 2 meseca razveseli z novim problemčkom. Bi me pa sigurno manj motilo, če bi imel svojo garažo in mi ne bi bilo treba šraufati na parkirišču pred blokom, kjer skoraj noben več ne šraufa svoj avto, pa se počutim kot tazadnji Ćefur. Petru se količina problemo zdi sprejemljiva. Kakšen tretji pol stvari ne bi porihtal, ampak bi jih kar pustil tako kot so, pa bi rekel 'nobenih problemov, avto pelje'. Vsak pač doživlja po svoje.

Objektivno gledano, seznam 'letnih problemčkov' na moji bivši Visi, na fotrovem GS-u in na kolegovem A6 je bistveno krajši. Ne ponujajo pa takega udobja, to je res.

Peter, nismo pa zvedeli, kaj je bilo s tistim motorčkom, ki šprica vodo na šoferšajbo. V tem seznamu ga ne omenjaš.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ah tisto smo samo spihali s kompresorjem,je bila samo cevka zamašena.

Če pa primerjam XM s toliko km pa novo Xantio za 6x višjo ceno ,se je tudi na Xantii HDi vsake 3 mesece pojavilo kaj za popravit.

Ker mene obupno moti,če je kaj narobe na avtu,če kaj npr.ne dela.In jaz vse sproti popravljam.
    Na mojem XM u dela popolnoma vse,O.K.
    občasno noče delati avtomatski pomik desnega ogledala navzdol ko daš v rikverc.,da lažje parkiraš ob robniku.
    ( bom zrihtal tudi to ko bom imel čas).

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Jaz sem pa živel v upanju, da bo, ko kupim Xantio, problemčkov bistveno manj. Zgleda da ne bo. Vseeno, upanje še živi ...

No, bomo videli, Peter, kako bo naprej.

Citroenovc, saj se strinjam s teboj. Ampak, tudi jaz sem na BX-u najprej porihtal vse, kar je bilo za porihtat. Pa sem mislil da bo za nekaj časa mir. Ampak ne, novi problemčki se redno pojavljajo, mene pa tudi moti, če so na avtu stvari ki ne delajo.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Moram omeniti ,da je bilo s mojo prvo Xantio ,ki sem jo imel veliko več problemov kot s XM om ,pa je bila ko sem jo kupil stara 3,5 leta in imela realnih 78 000 km.

Če kupuješ Xantio kupi obvezno fazo 2 !!!

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Bom pa še za primerjavo podal seznam problemčkov na GA v prvih 12-tih letih /140 tkm (tisti del vem na pamet, ker sem še živel pri fotru; spustil sem menjave olje in filtrov, ter 2 problema, ki so jih povzročili nestrokovni serviserji):

- 3. leto: v kabini se čuti vonj bencina. Serviserji trdijo da je to normalno. Problem je rešil foter sam kakšnih 10 let pozneje, ko se je naveličal vohat bencin (neka plastična posoda za odzračevanje tanka bencina)
    - 5. leto: zamenjane bunke
    - 6. leto: čiščenje sistema in nov LHM
    - 7. leto: zamenjane ene dihtunge na motorju, ki so puščale olje (standarden problem pri GS-ih); preventivno zamenjan akumulator (Vesna)
    - 8. leto: zamenjana sklopka, ki je začela drseti, platine in razdelilna kapa
    - 9. leto: nafilane bunke. Priviti vijaki voznikovega in sovoznikovega sedeža, ki tovarniško niso bili dobro priviti
    - 10. leto: zamenjana ena vzmet v ključavnici voznikovih vrat, ki se ni hotela več zakleniti
    - 11. leto: stikalo 'ekonometra' nima dober kontakt. Problem rešen tako, da smo ga 'za vedno vklopili' s kosom žice
    - 12. leto: zamenjana manšeta na levem sprednjem kolesu. Zamenjana usnjena manšeta na ročici menjalnika

To je to. Približno enaka količina problemov se je pojavila v naslednjih desetih letih. Imam občutek, da so na BX-u, Xantii in XM-u problemi dosti bolj pogosti. Se motim?

[Edited on 6-4-2003 by alex]

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ja samo tudi kasnejsi avti so imeli 10x več stvari ,ki se lahko pokvarijo....

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Se strinjam, normalno. Ampak, refilanje klime spada nekako v redno vzdrževanje avta, enako kot menjava olja ter še nekaterih stvari, ki jih ni v tistem mojem seznamu (zavorne obloge, izpušni lonci, zobati jermen ...). To ne štejem. Mislil sem samo na tisto,kar se je 'pokvarilo'.

Po drugi strani, manšete, vodila sedežev, mehanizem za odpiranje oken, mehanizem korektorjev, povratne cevke hidravlike pa ima tako GS kot XM.

Če se še komu ljubi, naj napiše še svoj seznam. Saj bi tudi jaz napisal seznam za svoj avto, ampak se bojim da bi zmanjkalo prostora na Citroenbiltenforum strežniku ...

Doktor Citronizma Andrej's Avatar
    Prispevki
    2,412
    JAZ:

Sem že napisal (zamenjava glavne gredi) (napaka v materijalu L1993) sedaj nova, olje filtri..., volanska ključavnica, končnik stabilizatorja (desni), menjava zadnjih lagerov na rokah (normalno), drugo pa vse sam, aja sedaj še menjava sprednjih zavornih diskov z ploščicami... Mislim, da ni tak hudo glede na to, da avto ni klasičen... in da naredim mnogo kilometrov...

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    No, ni slabo. Koliko časa jo pa imaš?

Saj mi je jasno, da pač vsi avti imajo tovarniške napake ali znane probleme, kot so npr. tisti ležaji zadnjih rok, tefloni pri BX-ih, glavna gred pri 16V mašini in podobno. Dobro, to enkrat poštimaš, plačaš tistih 1000 DEM ali koliko pač je in potem upaš da bo mir za nekaj časa.

Problem je v tem, da mene avto vsaka 2-3 meseca razveseljuje s problemčki, ki ne spadajo ne v kategorijo 'tovarniške napake' ne v kategorijo 'redno vzdrževanje'. Saj mi je bilo prve dve leti to v zabavo, po šestih sem se pa tega res že naveličal.

Prispevki
    2,412
    Vzami v zakup, da je avto star ne vem 10, 11, 12 let in to je to kaj pa če maš novega pa ti vsaki mesec nekaj crkne??? Malo to poštudiraj... Jaz imam sedaj avto 2.5 leti in finta je v tem, da sem ga jaz sedaj toliko k sebi spravil da je tak kakeršen je ker prej je bil totalno zjahan in ona babnica ni vedela glih o čem gre... To je to!

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Saj vem, saj vem, star je 14 let. Zato tudi kupujem novejšega. Samo Peter me je pač ustrašil s tem, da je tudi na novi Xantii bilo treba vsake toliko kaj porihtat.

Prispevki
    2,412
    Na HDI.ji ni imel nič sicer je res ni imel dolgo ampak nič... V oni prej 2.0 16V pa ima skozi neke pripombe apak kaj češ ko se enkrat avto porihta potem gre fajn... Saj ti pravim to niso klasični avtomobili pa je treba marsikaj vzet v zakup...

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Ja, kaj čmo.

Sem pa za finto danes prosil kolega, tistega ki ima A6, da mi pove kako je kaj pri njegovem avtu. Tip je prej vozil Cliota (ima ga še - vozi ga žena) in Chromo, torej ni eden tistih, ki so od rojstva mahnjeni na nemške avte. S Chromo je bil precej nezadovoljen in je potem od ene svoje tete kupil Audija. Auto je letnik 94, takrat je imelo 140 tkm, zdaj okrog 200. Seznam okvar v treh letih in pol, odkar ga ima:

- polomljen nosilec kompresorja (močno sumi, da so mu ga polomili v servisu). Cena novega 20.000 SIT
    - avto mu je to zimo nekajkrat cuknil (ni še peljal na servis)

To je vse. Pravi da bo naslednji avto obvezno nemški, s tem da ne bo Opel.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Nisem vodil evidence okvar takrat še za xantie,ampak takole na hitro po spominu:

pri prvi Hdi limuzini,stari približno 6 mesecev ,crknilo gretje oz.grelo je poleti in se ni dalo ugasnit,rešitev zamenjava računalnika oz.popravilo kontaktov od klime v garanciji,
    zatakne se ročka za žmigavce ,
    po približno 1 letu začne nekaj grozno ropotati spredaj pri motorju-odpade pokrov na vrhu motorja in plastični čepi ,ki ga držijo padejo nekam v motor,rešitev zamenjava 4 čepov,po 1 letu in pol začne ropotati nekaj v podvozju spredaj ,rešitev prej prodam avto preden ugotovijo na servisu kaj ropota."2x me še prej vmes pokličejo na nujno " izboljšanje kakovosti vašega vozila" prvič na zamenjavo tovarniško narobe vgrajenega zadnjega korektorja višine,drugič pa na pregled tesnenja common rail sistema.
    ( avto je bil v enem letu kar sem ga imel najmanj 6x na servisu)

2.Xantia HDi break ,ko jo kupim staro 3 mesece začne po 1 mesecu cviliti v motorju,ugotovljena napaka v posodi za naftni filter-zamenjano v garanciji,po ene 2 mesecih se sam od sebe zamakne volanski obroč,crknejo prednji zvočniki od original avoradia,popravljeno v garanciji,
    po 7 mesecih se odlušči barva na pokrovu motorja in zadnjem odbijaču,odgovor servisne službe : za odbijač kriva avtopralnica,za pokrov golobji iztrebek...
    Plačam barvanje sam.
    Po malo manj kot 1 letu neha delovati daljinsko zaklepanje,potrebno ponovno reprogramiranje modula RF,vmes me še enkrat pokličejo na " izboljšanje kakovosti vašega vozila " vzrok tesnenje sistema za vbrizg goriva common rail,ugotovi se ,da so šobe premalo zategnjene.( kot da se že od prejšnih serij niso tega naučili ),
    po 1 letu in 2 mesecih pridem v garažo in vidim približno pol metersko lužo LHM pod zadnjim delom avta,vzrok pušča razdelilnik za ABS zadaj ,potrebna zamenjava ,komaj si izborim zamenjavo pod garancijo saj je popravilo drago.
    začne tudi cviliti volanski mehanizem in pedal sklopke,takrat popravijo tudi to.
    1 mesec kasneje ugotovim da je zadnji del avta občutno prenizek,potrebno je b nastaviti zadnji korektor višine.( nastavijo jo kasneje previsoko,tako da je potreben ponoven obisk servisa ter veliko pregovarjanja kaj je prava višina in kaj ne )
    Vmes začnejo tudi cviliti zavore.
    Po enem letu in pol ter 55 000 prevoženih km,začne obupno ropotati pri vožnji po slabem cestišču spredaj v podvozju.
    Ugotovimo ,da imajo prečniki stabilizatorjev veliko zračnost ( problem pri HDi avtih zaradi velike teže spredaj zelo trpi podvozje),strošek zamenjave cca 40 000 SIT,prej prodam avto.
    Avto je v enem letu in pol kar sem ga imel potreboval cca 8 obiskov servisa,od tega 6 nepredvidenih!

To so problemi pri novih Xantijah kar se jih tako na hitro spomnem,našlo bi se pa še marsikaj,pa se sedaj ne spomnem.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Hvala, Peter.

No ja, Xantio si že kar nekaj časa želim, tako da zdaj verjetno ne bom več spreminjal odločitve. Vseeno pa moram priznat, da je moje navdušenje nad citroeni, nastalo po zaslugi GSA, pa tudi Vise, zadnje čase kar precej splahnelo.

Vse je odvisno koliko sreče si imel pri nakupu rabljenega avtomobila. Vsekakor znamka ni pomembna pri tem. Sam nisem imel večjih problemov z avtomobilom, je pa res, da bi bili določeni deli lahko bolj kvalitetni kot so, npr. izpušna cev,...

Glede A6 bom pa rekel takole - sigurno da ni glih za primerjat z BX-om, glede primerjave z XM-om pa samo tole - ko bo A6 imel toliko elektronike kot XM potem se bo lahko pogovarjati v tej smeri. Če pa bi XM imel domnevno kvaliteto A6 in z vso opremo ki jo premore, bi stal verjetno za 2 A6. Vsekakor se mi spisek res ne zdi pretiran, glede na stanje avtomobila in števila prevoženih km. Primerljivo bi bilo primerjati avtomobila pri 350k km. Verjami da se ti avtomobili pri 150k km šele dobro ulavfajo.

itaq,

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ja saj jaz še vedno pravim,da je Xantia odličen avto in je kar zanesljiv,samo vse te malenkosti kvarijo popolno sliko.
    Sploh si pa še bolj občutljiv ,če kupiš npr.novo Break HDi za 49 000 DM potem si pa vsaka dva tedna na servisu,kjer te pa obravnavajo kot da ti njih zafrkavaš.:P

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Bx_tge: mislim da je edina elektronika, ki jo XM ima, tisti A6 pa ne, elektronika od hidroaktive. Ima ajnšpric, ABS, avtomatsko klimo, el. šipe, zice, ogledala in kaj jaz vem kaj še.

Peter, razumem tvoje občutke. Sploh me ne preseneča, da vsake toliko kakšen lastnik novega avta zapelje v kakšno izložbo. Daš toliko denarja, potem pa jih moraš na kolenih prosti, da ti zrihtajo tisto, kar so pošteno plačal.

Sicer sem od enega ata, zadnjič ko sem po enih opravkih bil v Seat leasingu, slišal podobne 'serviserske štorije' v zvezi z njegovim Polotom in servisom na Bravničarjevi ...

Prispevki
    2,412
    Pero ti si sedaj kupil XM-a ki je bil last ene boljših firm v Sloveniji in sam bog ve kaj je bilo zamenjano in koliko so oni vložili že v ta avto in ti pojma nimaš in njih ni zanimalo ali pride del 10 jurjev ali 200 tisoč jurjev in koliko vem tudi tebe še čaka menjava gume na motorju ki ppride 100 000 SIT in ne vem, če sem prav povedal tak, da je to odvisno od koga avto kupiš in kdo ga je prej vozil in tvojega je samo ena oseba (šofer) ki je skoz enako vozil in naredil 300 000 KM in to je že en podatek ki ti veliko pove in imel je proste roke glede stroškov, njim je bilo vseeno koliko pride samo, da je avto izpraven in če je tak avto ki spada v višji razred in ki vsi vemo, da je križarka in koliko je prišel novi, da bi ti na vsakem ovinku crknu jih več nebi prodajali eno leto ne pa 10 ki je bil v prodaji. To so cestne križarke z vrhunsko tehnologijo, materijali in motorjem, ki mora zdržat milijon kilometrov (če se neguje) in to je to... Zakaj misliš, da je bil XM. tak drag glede na xantije? Matrijali, 2xudobje itd itd itd... In takšne avtomobile si niso kupovali ateji ki se v nedeljo peljejo v trgovino po kruh... To so bili avti ki so vedeli zakak so avti in so videli pol sveta in cest itd itd... To je to. Že Safranu se 100% boljše pelješ kot pa v Laguni... In tudi Safrane so imeli ljudje za gonit se mislim, da je naš še edini v Sloveniji z tako malo prevoženimi kilometri kot jih ima, če gledaš druge po oglasnikih imajo pribljižek ali več kot tvoj. To so avtomobili tapravi, drugo je razvajenost in še enkrat razvajenost. Mi imamo avto, da se v službo pelješ pa še kam na izlet, ne delaš pa vsakidan 2000 kilometrov tak kot nekateri pa jih nočejo delat ampak jih Morajo če hočejo prživet ker to služba zahteva... Moj stric ima križarko stara je 3 leta in ima 340 000 KM to ti lahko veliko pove in mu je vseeno koliko plača za servis in koliko mu avto pije pa ima glih tak 1000 problemov ki bi jaz za njih ubijal on jih sploh ne opazi.... To je to!

Tale A6 je pa svinsko dobr opremljen. Vsekakor je elektronika bila problem prvih XM-ov, prenovljenih, takih kot ga ima Peter pa na več, vsaj tako menje sem si ustvaril glede na serviserje, ki so vsi po vrsti preklinjali prvo serijo XMov.

Čisto tako, men je A6 (prvi, ki je nadomestil 100-ko) čist ušeč, pa še v verziji z 1.8 ga lahko dobiš, vprašanje pa je, če je to pametna izbira, za avto tega razreda. Sicer pa tudi pri A6 ni vse tako rožnato. Imam dva kolega, ki sta ga imela, pa tud nista bila 100% zadovoljna z njim. Eden je pač Audi fan in se sploh ne sekira, če mu kaj crkne, drugi pa je bolj racionalen in je uvidel, da nemci niso to, kar eni mislijo da so, pa je imel tudi BMW-ja in MB-ja in se sedaj vozi z velikim rabljenim francozom.

Torej ne zagovarjam nobenega od teh dveh avtomobilov, samo se mi zdi, da ti vseeno pričakuješ, da so avtomobili tega ranga praktično nepokvarljivi, kar pa je na žalost daleč od realnosti.

Pri 6-8 let starih ladjah z 350k km, so takšne okvare verjetno pričakovane in glede na to, da niso vse direktno pomembne za varnost in zanesljivost vožnje, je vsekakor seznam kar kratek, je pa res, da je bil Petrov XM tako zelo dobro servisiran, da bi težko našel podobno serviseranega kjerkoli v Evropi šalo na stran, malo pa je že na tem.

Pa še nekaj bednih avtov za primerjavo:

Fiat Uno v času med 97.000km in 141.000km je bilo zamenjano poleg rednih servisov:
    - el.pumpa za gorivo,
    - sklopka,
    - komplet z razdelilno glavo,
    - fuč je štarter (predviden za zamenjavo)
    - nekajkrat odpovedal, zaradi elektronike - samo njeno muhasto delovanje,
    - malenkosti, kot so sežgani kontakti za luči, centralno zaklepanje, ... (avto letnik 93.)

Alfa 155 1.7TS - v 60k km ni crknilo čisto nič ( stanje ob nakupu 27.000km, ob prodaji 87.000km)

G.olf 4 1.4i, nov, zaenkrat nič (prevoženih 12.000km, edina pripomba - zelo slaba lega na cesti).

C. Xsara 1.4i, nova, (prevoženih 34.000km), nobenih izrednih servisov in okvar.

C. BX: (l.91, od 156.000km ->197.000)
    - elektronika vžiga (Bosch)
    Druge stvari so bile pričakovane (srednji lonec, akumulator)

itaq,

Se strinjam z Andrejem o tem, da so ti avtomobili narejeni za tiščanje in so namenjeni veliko kilometrom.

Sicer pa poznam enega z XM-om V6 24V, pa je res skoraj da več na servisu kot ne, no tako hudo ni, ampak kadar sem bil na servisu - pa ne z svojim BX-om, ampak kar tako, sem ga srečal tam. Je pa res, da je tist avto že gorel in vprašanje v kakšnem stanju so lajtnge

Ni vse zlato kar se sveti.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    To je vse res.

Če bi moja sredstva bila neomejena, bi si kupil S klaso ali pa Phaetona in bi mi bilo povsem vseeno če na vsakem rednem servisu zamenjajo delov v vrednosti pol avta.

Žal moja sredstva, tako kod sredstva mislim da vseh na tem forumu, niso neomejena. Zato tudi tele debate in primerjave.

Vsekakor, zdaj vem več kot prej, kljub temu da nimamo vsi ravno enako mnenje.

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Glede tistega Audija, vsekakor ni nepomembno to, da ga je kolegova teta kupila in tudi servisirala v Nemčiji. Ženska je precej premožna in verjetno ni šparala na servisu. Zaradi tega je tudi dobro opremljen.

Seveda je dosti tudi odvisno od sreče. Ni pa rečeno niti da se naslednje leto ne bo 10 stvari naenkrat pokvarilo.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ja samo to pri avtu za tak denar kot sem ga kupil jaz sem pričakoval razne okvare ...

Pa se zelo dobro drži - zaenkrat?
    za naprej bomo pa videli .

Andrej kakšno gumo pri motorju imaš v mislih?

Če misliš nosilce motorja-te so bili že menjani,prav tako tudi šobe vbrizga,pa izpušni kolektor,katalizator....
    Samo to vse spada v redno vzdrževanje avta po tolikih km.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Pa tudi točno vse vem kaj je bilo do sedaj menjano na avtu,saj sem imel vpogled v servisno zgodovino na sevisu CS v Kopru.:P

Prispevki
    2,412
    Ja tale moj stric ima S klaso in je 320 in sem že večkrat pisal glede problemov, ki jih jaz nisem pripisoval prej Mercedesu. Prej je imel A8 3.7 in ni bilo pol toliko problemov ampak delo in deli so bili skoraj polovico dražji. Vsak avto crkne, vsak avto ima porodne krče in takšni avti ki se v sloveniji veliko kupuje imajo probleme samo zato ker jih lastniki povedo drugi jih tak NE. Imam kolega, ima passata 1.8 T HIGHLINE letnik 99 in 60 000 KM prevoženih (malo), avto ni videl dežja kaj šele snega ker ima drugi avto (dostavni) in ima gostilno in malo časa in kaj pravi? NIKOLI V ŽIVLJENJU VEČ NEMCA zakaj? Zamenjal je že polovico avtomobila in kaj je največni point? Da na večinih zamenjanih delov piše gor MADE IN CEHOSLOVAKIA (škoda) in take brutalne stvari.. Kaj jaz vem... Ima xenonske luči in tudi pranje... 2 x v življenju je spral luči s tistim hudičem pa sta mu oba motorčka crknila (bila sta od škode), prej je imel njegov foter HONDO ono 4WD (space) in so mu iz honde pisali, da je serijska napaka na enem od čipu in naj se oglasi pri servisu, da mu ga zamenjajo (avto je bil takrat star 9 let.... in so ga zamenjali ZASTONJ!!! To je razlika in vse bolj se tudi jaz nagibam na Japonca in sedaj me nenormalno mika mazda 6 ker dobiš vrhunski avtomobil z neuničljivim motorjem in svetovnim izgledom za 4 mio kar bi dal pri WV 6 mio pri Audiju pa 7 mio in tu je point... Čim manj elektronike tem boljše in to je to, najboljše LAND Rover Defender ki ima 2 kabla: 1 luči, 2 brisalci, in to je to! In taki avto NIKOLI ne crkne!!! To je to!

Vsekakor spet en post, v katerem se morem v celoti strinjati z Andrejem.

Ampak tu je spet vse odvisno od sreče. Do nedavnega sem delal v podjetju, kjer vozni park sestavljajo prevsem Škode Octavije Combi in lahko ti rečem, da so zelo zadovoljni. Imajo dve Octavije Combi, ena je 1.8T in druga 2.0, prva ima prevoženih 130k km in nobenih problemov z avtom, ki je star sedaj 3 leta. Druga pa je stara 1 leto in ima za sabo nekaj nad 30000km in tudi ni nobenih problemov z njo, razen tega, da je nagajala klima, ki pa je bila vgrajena naknadno, ter da popije nekaj več olja, kot bi se za nov avto pričakovalo, drugi problemov ni, avtov pa se ravno ne špara.

Zanimivo. Kupit Passata 1.8T z zelo dobro opremo (Highline) in z njimi narediti v štirih letih 60.000km, zagotovo ni racionalen nakup. Tak avto je zagotovo narejen za mnogo več kilometrov in za to, da je več na cesti, kot v garaži - ampak nakup je pač subjektivna odločitev vsakega kupca.

Kar se japoncev tiče - tud tle je veliko odvisn od sreče, vsekakor pa njim kvaliteta več ali manj ni problem, problem pa je oblika in ergonomija, ki pa po mojem ni tisto kar bi lahko bilo.

Tud mene zelo navdušuje Honda CRX VTI, sam problem je seveda cena in pa ponudba dobrih, ki je praktično ni.

To da je servis za A8 3.7 dražji od S 320 , bi se dalo še razglabljat, za dele pa ne vem, vendar ti že veš in verjetno je res tako.

Vedno je treba vzeti v zakup, da vsak avto potrebuje servis, vprašanje pa je če je vseeno ali ti vseskozi crkuje motor ali pa če ti crkujejo električni pripomočki (el. stekla, ogledala, sedeži, ABS,...)

Drži pa tudi to, da česar v avtu ni, tudi crknit ne more !

itaq,

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Ja, v tistem Audiju od kolega verjetno še ni veliko čeških delov, za razliko od novejših Audijev in Folksvagnov.

Ah, ta elektronika. GSA je imel 6 varovalk, za Xantio ne vem, Alfa 156 ih pa ima 36, najmočnejša 70 A.

Mene pa poleg Xantie še malo mika Toyota Avensis, samo to itak noben ne prodaja.

Zasvojenec z Citroeni skrt3's Avatar
    Prispevki
    1,196

butli, bi reku garac

tisti, ki kupi avto za 8 mio in več nima kej praskat in se prčkat in se pizdit in pihat in jokat ipd...
    kdor si kupi tak avto je bog i batina in mu ni problem ga tankat, servisirat alpa ga pustit en teden pri mehaniku, da mu nabije 100 jurjev materiala in 50 jurjev dela...

nauk te zgodbe:
    morš bit kreten, da kupiš tak avto in pol nimaš dnarja za ga vzdrževat...
    kaj šele, da si drzneš pihat, da kako so dragi deli in mehanik in bla ble blo blu...

če bi si jz kupil C6 za nevemkolk mio tolarjev bi se mi prou jebalo za vse skupi... očitno mam dnar za vse male pizdarije in popravila ipd

če pa hočete, da avto malo pije... da gledajo za vami... da je udoben... zanesljiv... da mate 90% popusta pri zavarovanju... da vas policaji redkokdaj kaznujejo... da se vozite not ko gospodje, mlade gospodične pa oke ven mečejo, ko grete mimo... da so deli poceni... delo poceni... in da mate eno goro ljudi, ki so pripravljeni vam pomagat... pol je rešitev na dlani... kupte si amija

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Če bi pa vsi mi bili radi gospodje in se vozili z limuzinami. Potem, ko je pa treba zadevo poservisirat, pa začnemo jokat in se izkaže, da nismo.

Prispevki
    2,412
    Tisto o servisu Audija in Mercedesa je njegova govorica... Ne vem sigurno se ni zlagal...

Zasvojenec z Citroeni
    Prispevki
    1,380
    Žal nisem bil zraven, tako da ti lahko povem, kako sem razumel njegov opis. Rekel je, da je nekje pri tanku ena plastična posoda, vezana na odzračevanje. Posoda naj bi bila iz dveh delov, ki so se na stiku, verjetno zaradi poletne vročine deformirali, pa so tam uhajali bencinski hlapi, ki so se čutili v kabini (najbolj, če si odprl okno). Sodeč po sliki bi lahko to bila št. 5, čeprav sem si to zamišljal nekoliko večje. Ni je zamenjal, ampak je zadevo uredil s silikonom.

'Strokovni' mehaniki so trdili da je to pač normalno pri GS-ih in da se ne da nič narediti. K sreči je en njegov znanec tudi imel GS-a in mu je zagotavljal, da se pri njemu bencin nikoli ni čutil, pa se je enkrat sam spravil raziskat zadevo.

Upam, da bo v pomoč.

[Edited on 7-4-2003 by alex]

Član Abraxas's Avatar
    Starost
    37
    Prispevki
    201
    Ojla!

Tista skica ni najboljša, posodica s št. 5 je v resnici dvakrat tako široka kot cev, tako da je verjetno to to. Bom kar poskusil srečo s silikonom.

pozdrav,
    rok

Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Podobne Teme

1. Enega prodam
    By jolbe in forum Citroën C4 - C4 Picasso
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 27-01-2012, 10:42
  2. Pritožba leta
    By robson in forum Ne vem kam bi napisal
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 12-06-2009, 06:27