Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Prikazujem Rezultate 1 do 35 od 37

Prispevek: CITROEN C3 PLURIEL

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21

CITROEN C3 PLURIEL

Ta teden sem postal ponosni lastnik novega Citroena C3 Pluriel 1.6 Sensodrive (slike bodo dodane v kratkem).

V avto sem se dobesedno zaljubil že na predstavitvi v letu 2004 in ker sem imel smolo s obstoječim avtomobilom (totalka) sem šel takoj v trgovino.

Glede na to, da do sedaj nisem bil lastnik nobenega novejšega Citroena (v družini smo že pred časom imeli BX in Viso) me zanima sledeče:

- ali pri tem modelu lahko pričakujem težave s tesnenjem platnene strehe;
    - kako je z vzdržljivostjo avtomatskega menjalnika Sensodrive;
    - ali se na splošno v tehniki C3 pojavljajo kakšne težave, na katere bi moral biti pozoren?

Za morebitne odgovore s strani lastnikov ali strokovnjakov se že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Lp

Zasvojenec z Citroeni skrt3's Avatar
    Prispevki
    1,196
    Pozdravljen in seveda dobrodošel v našo družbo

Glede Pluriela ti morm priznat, da močno dvomim, da je kdo na forumu, ki ga poseduje, iz tega izhaja, da boš iz prve roke bolj malo izvedel kako in kaj s to mašinco...

Lahko pa še vedno kako rečemo glede na objavljene članke, teste, ipd...

Fotr si ga je pa sposodil pred časom za en vikend in je bil ZELO ZELO navdušen... in ravno tega z 1.6 sensodrive varianto... malo je manjkalo, da bi ga domov pripeljal, kasneje se je pa za Xsaro odločil

Lep dan še naprej

Skrt

garacGost
    Gost
    tko je, da kar precej pije, sem ga imel možnost preiskusit, na testih menjalnik predvsem nemško naravnane revije opisujejo kot počasen, prav tako se pritožujejo nad tesnenjem strehe. mislim, da imam nekje članke, bom u3 probal poiskat, danes ne bo šlo
    sicer pa veliko veselja v vožnji

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Originally posted by garac
    tko je, da kar precej pije, sem ga imel možnost preiskusit, na testih menjalnik predvsem nemško naravnane revije opisujejo kot počasen, prav tako se pritožujejo nad tesnenjem strehe. mislim, da imam nekje članke, bom u3 probal poiskat, danes ne bo šlo
    sicer pa veliko veselja v vožnji
    Glede porabe bom še vidu (trenutno mi pije cca. 9 l), ko se motor uteče in se moje roke navadijo na menjalnik.

Sicer je menjalnik v avto načinu res počasen (prej sem imel Hondo CRV z odličnim avt. menjalnikom), tako da prestavljam na tiptronic varianto. Mislim da avto ni namenjen cestnim dirkačem, tako da mi je hitrost prestavljanja s pomočjo ročic zadostna (ni pa DSG).

Skrbi me predvsem vzdržljivost strehe in raznih el. pomagal.

Lp

Novinec
    Starost
    47
    Prispevki
    146
    Glede na to, da je tehnika prakticno enaka kot pri C2 (pri hisi imamo dva)...
    do 50.000 km in 38.000 km je bila edina stvar, ki se je pokvarla samo en ventilator prezracevalnega sistema (oba imata avt. klimo) pri prvem (so menjali v garanciji), pri drugem pa je enkrat klima "zablokirala" in se ni hotla vklopit (po ponovnem zagonu avta je vse delalo normalno). Sicer pa vse dela tip top, sta pa oba kar bogato opremljena (el. ogledala, avt. klima, radio 6 zvocnikov, avt. brisalci, progresiven servo, meglenke, avtomatski zmigavci ob hudem zaviranju, 4x airbag...). Kar se tice mehanike tudi ni blo nobenih problemov in oba delujeta super (1.1i in 1.4 HDi).

Zelim ti srecno voznjo s tem izjemno lepim vozilom!

[Edited on 1-12-2005 od mtX]

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Hvala vsem za lepe želje.

V primeru, da pa ima kdo še več praktičnih izkušenj, se seveda še vedno priporočam.

Lp

[Edited on 1-12-2005 od miha81]

gigoGost
    Gost
    Pozdravljen tudi z moje strani.
    Glede tvojga Plureička pa boš žal ti tisti, ki bo nam poročal info o stanju vozila, kajti kot ti je skrt povedal ga menda ni lastnika plureia na tem forumu. Kakršna koli vprašanja o servisiranju, poceni rez.delov, itd nam lepo kar tule gor pripopaj. in mi se bomo potrudili ti najbolje odgovoriti in te usmerjati.

P.S. Ni potrebno odpirati nove teme za kakšnakoli vprašanja o tvojem vozilu - kar tule naprej piši.

LP

Zasvojenec z Citroeni skrt3's Avatar
    Prispevki
    1,196
    No, evo konkreten podatek

garacGost
    Gost
    jah samo, da ima fant 1,6 motor in sensodrive

Še ena štorija o njenem avtu:
    ker nima serijskega radia, si ga je dala naknadno zmontirati v MS - Avtocit, kjer je avto tudi kupila. Po strokovni montaži pa se ji je avto čez par dni skoraj vžgal. No, problem v vezavi so ji rešili na Avto cityju - MB. Skoraj bi skurilo BSI.

Njen ljubljenec je vsak dan v pogonu po 45 km pozimi in poleti. Samo poleti brez lokov, zdaj pa je nekako takole:

[Edited on 2-12-2005 od DejanO]

[Edited on 2-12-2005 od DejanO]
    Attached Images Attached Images

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    No prevozil sem prvih 1100 km (večinoma dež in rahlo sneženje) in mislim, da so bojazni glede tesnenja strehe odveč. Zaenkrat se sploh ne opazi, da je platnena (edino pri hitrostih od 120 - 130 km/h dalje, ko počasi začneš zaznavati piš in sunke vetra - dober avdiosistem in vse je rešeno).

Zvok motorja je dober (ni V6 ali V8, ampak.....)in tudi poraba se je znižala na 8,5 L. Zadnji tank sem prevozil z 100 oktanskim bencinom (priporočilo proizvajalca v knjižici) in poraba je padla na 7,8 L ob dokaj dinamični vožnji.

Drugače pa komaj čakam konec zime in prve tople dni.

Upam, da bom slike uspel naložiti do večera.

Lp

[Edited on 3-12-2005 od miha81]

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    No super, da si tako zadovoljen. Kar se tiče prej omenjenih problemov s tesnenjem strehe itd. bi tudi že moralo biti odpravljeno saj je avto že nekaj časa na trgu.
    Kar se tiče 1.6 16v motorja (ga ima moj oče v Xsari) pa je nekakšna dvoživka. Do 4500 vrtljajev je zelo miren in že skoraj premalo odziven, nad to mejo pa je pravi dirkalec. Temu primerno se giblje tudi poraba. Z zelo umirjeno vožnjo po cestnih predpisih se da komot vozit okrog 7 litrov, ko pa ga priganjaš v visoke vrtljaje računaj z 9+ litri.

Svetujem ti, da ga lepo in počasi uvajaš. Po nekaj tisoč kilometrih boš odkril pravi karakter motorja in tudi poraba se bo bolj normalizirala.

Lp Čojko

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Slike dodajam kar v forum (žal se ne znajdem v galeriji). Sem jih zmanjšal na 800*600 in mislim, da ne bodo zasedle preveč prostora, drugače pa naj jih administrator premakne v album.

Lp

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Slike 2

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Slike 3

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Slike 4

gigoGost
    Gost
    Oho! Kaj se pa tam ozadaj za plurejčkom skriva? Visika?

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21
    Originally posted by gigo
    Oho! Kaj se pa tam ozadaj za plurejčkom skriva? Visika?
    Ja to je pa osebni avto za mojega psička (vožnja do hoste in nazaj). Visa 11 RE, letnik 88, mislim, da ima približno 42.000 km, prvih 12 let garanžirana (avto od pokojnega nonota).

Ravno danes je bila prodana za 110.000 SIT (žal ni dovolj prostora za ves pleh okrog hiše). Kupec jo pride prevzet v ponedeljek.

Mlajši brat mi že cel dan teži, zakaj nisem počakal, da on naredi izpit.

Če je kdo zainteresiran, lahko prilepim še par slik od Vise.

GoXGost
    Gost
    Lep Pluriel ..kar diši po novem ko gledaš slikce notranjosti

Veliko srečnih kilometrov...spomladi pa boš ja prišel na srečanje, da ga vidimo še zgoraj brez

LP
    Goran

Član esem's Avatar
    Prispevki
    208

Re: CITROEN C3 PLURIEL

končni dokaz, da tudi citroeni niso več to, kar so bili!

Wheels failing off Bentleys, Aston Martins that won't start and incorrect tyre pressure labels on Citroen C3 Pluriels are responsible for the latest safety recalls from car manufacturers.

Citroen has found that the labels on 6323 of its Pluriel convertibles tell owners to inflate the spare tyre to an incorrect pressure. The tyres need to be pressurised to 4.2 bar and not 2.5 bar as the label on the inside of the left-hand door pillar suggests. Cars with the VIN numbers VF7******28000180 to VF7*****280066166 are affected by the recall.

Bentley has discovered that the bolts on the wheels of 39 Arnage models could work lose and result in the wheel detaching from the car. Cars built between January 1, 2004 and May 31, 2005 are potentially affected.

Aston Martin is writing to the 131 owners of the new V8 Vantage coupe because they might be struggling to get the car to start.

The manufacturer says an electrical fault can cause wires to melt, brake lights to come on and make the model difficult to start. Cars built between May 23, 2005 and October 10, 2005 are subject to the recall.

Source : http://www.whatcar.com (2/23/2006)

bentleyu torej odpadajo kolesa, medtem ko mora citroen zamenjat nalepko. Svašta!

Novinec
    Starost
    37
    Prispevki
    9

Pozdravljeni še z moje strani,

Včeraj sem postal lastnik rabljenega C3-Plurela ( letnik 2004, 1.4 )
    in že je romal na servis oziroma se sploh nisem še pripeljal do doma.
    Na servisu v MB so reki, da je sel alternator in narocili novega saj
    je avto do 3.8.2006 se v garanciji.
    Upam , da je bil to slab zacetek in dober konec :),

LP

Tom

GoXGost
    Gost

Dobrodošel v našo družbo... upajmo da je to res bil slab začetek, pa dober konec

Ko pa avto dobiš, ga poslikaj pa predstavi še nam na forumu.

Kako pa kaj vožnja brez strehe? (lokov) Že preizkusil?

LP
    Goran

Novinec
    Starost
    37
    Prispevki
    9

Hvala za lep sprejem :)

Evo avto ima zamenjan ( nov ), alternator in je danes delal cca 6 ur kot svicerska urca.
    Ima 50.000 km, letnik 2004, motor 1.4, rocna klima...

Lokov se nisem uspel dati dol, ker nisem imel časa, bom ga poslikal
    v najkrajsem moznem casu in prilepil slike.

Lp,

Tom

garacGost
    Gost

takšna pa je najnovejša posebna serija pluriela

Stop for a Latte - Citroëns New Special Edition C3 Pluriel

Citroën has served up a hot and tasty new special edition for the summer in the shape of the C3 Pluriel Latte, which introduces a classy new body colour and leather upholstery as well as air conditioning as standard.

Stimulating to the eye, the C3 Pluriel Latte comes in a fresh new ‘Ivory’ body colour that is nicely complemented by a rich blend of stylish ‘aluminium’ roof arches, bumper inserts, side rubbing strips and door handles.

On the inside of this range-topping model, Citroën has introduced an attractive new leather finish - dark grey on the lower section of the seats and cream, to match the exterior, on the upper parts. To complete the reinvigorating look, the steering wheel and door grab handles are also finished off in leather.

Air conditioning and electric folding door mirrors are indicative of the C3 Pluriel Latte’s top-end specification list, which also includes variable power steering, remote central locking with deadlocks, four electric windows and a CD player. An impressive 4-star Euro NCAP rating ensures that the C3 Pluriel Latte not only looks great, but is one of the safest small cars around too.

A supermini during the winter months and a convertible during the summer, the C3 Pluriel offers customers real flexibility. With the roof up, the C3 Pluriel offers space for four occupants and a generous sized boot, yet the opportunity to choose from a variety of set-ups, including the option of removing the roof arches, ensures that passengers can enjoy real wind-in-the-hair-motoring come the warmer weather.

The Citroën C3 Pluriel Latte special edition is equipped with a 75hp 1.4i petrol engine that returns in excess of 52mpg in out-of-town motoring.

Doktor Citronizma Andrej's Avatar
    Prispevki
    2,412

Tomy srečno vožnjo pa daj se kaj videt po mariboru...

Novinec
    Starost
    37
    Prispevki
    9

ojla!

Ponovno se javljam, moj lepi pluriel se ponovno vraca v "bolnico"!
    Danasnji dez ga je poplavil v prtljazniku.
    Je imel kdo kaksne podobne izkusnje?

Tom

Član esem's Avatar
    Prispevki
    208

če slučajno koga zanima - test pluriela v hrv. izdaji Auto motor i sport

http://www.auto-motor-i-sport.com/default.aspx?id=752

Samo Prijavljen
    Starost
    32
    Prispevki
    1

Pozdravljeni!

Sem lastnica pluriela že približno osem mesecev (1.4., 2004). V tem času sem ugotovila, da navkljub izredno srčkani zunanjosti in vsem ima nekaj problemov z tesnenjem.
    Meni v dežju vedno naredi poplavo in v prtljažniku in na vozniškem sedežu. Tako da Tomy, mislim, da je to pač nasplošno za te avtomobile in dvomim, da bi to lahko odpravili.

Aja, drugače pa pozdravljeni, sem našla na internetu ta forum in me je malo zanimalo, s čim vsem se soočajo tudi drugi uporabniki tega avtomobila.

LP

garacGost
    Gost

Kot vidimo in kot sem spremljal po nemških straneh plurieli očitno imajo probleme s tesnenjem, mislim, da nekje na netu obstaja filmček iz pralnice

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21

Moj Pluriel je letnik 2005/10 in zaenkrat nisem imel težav s tesnenjem strehe (avtopralnica, nalivi, ...), je pa res, da je Citroen za modelno leto 2005 malce spremenil tesnila na spoju z vetrobranom.

Sem pa ravno včeraj, po 14.000,00 prevoženih kilometrih, doživel zelo neprijetno izkušnjo, v zvezi z delovanjem elektronike v vozilu. Menjalnik Senzodrive je namreč sredi prometne konice odpovedal in za povrh ostal še v 1 prestavi (avtomobila nisem mogel premakniti niti za centimeter).

Po klicu na asistenco mi je serviser svetoval naj odklopim akumulator, da se računalnik resetira. Menjalnik je začel ponovno normalno delovati, kot da se ni nič zgodilo.

V končni fazi so trpeli le moji živci in seveda zaupanje v avto, ki je padlo vsaj za 90%.

Razen te (velike) težave, sem imel eno skurjeno varovalko, in to je to.

Novinec
    Starost
    37
    Prispevki
    9

Evo mene nazaj, obljubljam, da bom v tem tednu dodal slikce avtomobila.

No imel sem neprijetno izkušnjo z avtom po dveh tednih ko mi je po močnem
    deževju preprosto zalilo zadnji del prtljažnika.
    Obenem sem pa imel neznannsko srečo saj mi je štiri dni pred iztekom garancije šel alternator in bil zamenjan pod garancijo.
    Dva dni pred pretekom garancije opazim po deževju lužo v pritljažniku.
    Ponovno na servis...kjer so mi danes zamenjali novo streho pravtako pod garancijo ( avto je letnik 2004 ).

Upam, da so sedaj, ko je pretečena garancija teževe le še preteklost.

Lp,

Tom

garacGost
    Gost

Mislim, da m0ra v takih primerih garancija veljati dlje, do odprave napake, če se le ta vleče še iz garancijskega roka

Novinec
    Starost
    37
    Prispevki
    9

Pozdravljeni,

Končno pripenjam slikco od avta.
    Z avtom sem zadovoljen zaenkrat dela brez problemov in tesnenje je tudi super
    seveda po uspešni zamnejavi strehe.

Rad bi pa povprašal, ker zraven nisem dobil nobenih navodil za avto in servisne knjižice, na kolk so servisi in če je res, da se pri 60.000 menja neka pumpa ( če se vodna mi ni jasno ker je pol treba menjat še zobat jerman, pri 60.000 je pa to mal smešno. )?

Hvala za inf,

Tomaž

Novinec miha81's Avatar
    Prispevki
    21

Evo, da se po dolgem času malo javim in poročam o delovanju Plurielčka.

Trenutno ima prevoženih 38.000 KM in je star 2 leti in 3 mesece.

Napake/težave v tem času:

- težave z elektroniko menjalnika Senzodrive (nova verzija softwarea je zaenkrat odpravila);
    - tesnenje na delu prednjega sovoznikovega ogledala (ko perem v avtopralnici, se pojavi kakšna kapljica - ni moteče);
    - tesnenje zadnje desne luči (menjana v garanciji).

Poraba se giblje od 6,5 do 9 l/ 100 prevoženih KM. Je pa seveda odvisna od letnega časa, načina vožnje in kraja vožnje.

Na daljših relacijskih vožnjah se poraba giblje okoli 7l, povprečje zadnjih 2000 KM (50km dnevno, od tega 30 avtocesta, ostalo mesto in lokalna cesta) znaša 7,7l/100 KM.

Lep pozdrav vsem forumašom. :)

Samo Prijavljen
    Starost
    45
    Prispevki
    4

Pozdravljeni!

Za ženo iščem C3 Pluriel 1,6 Sensodrive, vsaj letnik 2004 ali novejši. Ve kdo za kakšnega??

Hvala!!

Stran 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Podobne Teme

1. C3 Pluriel-Charleston
    By robson in forum C3
    Odg.: 0
    Zadnje Sporočilo: 05-09-2008, 11:49
  2. C3-pluriel original avtoradio
    By Tomy in forum Citroën Tuning, Syling, Akustika, itd...
    Odg.: 1
    Zadnje Sporočilo: 10-06-2007, 23:10
  3. C3 Pluriel 1.6i 16V SENSODRIVE
    By Mea23_3 in forum ARHIV Foruma STAREJŠI do 2008
    Odg.: 6
    Zadnje Sporočilo: 21-02-2006, 19:15
  4. Pluriel z avto pilotom
    By drugmirko in forum C3
    Odg.: 1
    Zadnje Sporočilo: 13-08-2004, 06:22
  5. Pluriel Proto
    By 2cv in forum Citroënovi prototipi in vozila prihodnosti