Prikazujem Rezultate 1 do 3 od 3

Prispevek: Xm 2.0 i

Xm 2.0 i

Živjo,
    Doma imamo xm letnik 91 2.0 injection...na avtu smo zamenjali že precej stvari zdaj nekako dela...problemi so pa sledeči...
    -ko avto zalaufa in stisneš na gas ga kr zmanjka in začne cukat...po parih minutah ko se ogreje se zadeva umiri, kaj bi lahko bil problem?
    -na levem displeju mi stalno gori defective side lamp, desni displej že dolgo ne dela...je to drago za zamenjat ?
    - pokazatelj bencina ne dela oziroma skoči na polno vsake toliko časa , včasih se ustavi na polovici ali pa ostane na prazno ( hvala bogu vsaj lučka za rezervo dela ) ali kdo ve kaj je lahko narobe ?
    Mal sm prebrou forum pa sm vidu da je kr precej ljudi, ki se spoznajo na xm-e...upam da niso preveč butasta vprašanja!
    Še nekaj me zanima glede na to da smo tega xm-a že pošteno preplačali...kateri xm ( mašina ) je najbolj zanesljiv, kako je z dizli, ker razmišljam da bi morda kupil še enega, ker je vožnja v njem res odlična ampak s kakšno boljšo mašino ?

Hvala za vse odgovore...super forum

niko i ništa Čojko's Avatar
    Starost
    43
    Prispevki
    2,693
    1. slaba mešanica - mehanski problem, ki ti ga bo upam bolje razložil kdo drug (nimam mehaničnega znanja)
    2. levi displej je opozorini displej, ki ti javlja napake in opozorila. Če ti piše defectiv side lamp pomeni, da ti ne delata zadnji pozicijski luči oz. so kakšni slabi spoji - preveri luči, predrsaj kontakte, pošprejaj in nazaj sestavi (v kolikor gorijo vse žarnice). Zadaj ima XM štiri pozicijske in dve štop luči, ki sra integrirani v stranski pozicijski - lahko da ti ne gorista notranji pozicijski, ki sta napeljani preko prtljažnika.
    Desni displej kaže podatke potovalnega računalnika in zunanjo temperaturo. Vsi originalni deli za XM-a so zelo dragi.
    3. Tist o pokazatelku bencina je klasična okvara prvih XM-ov. Problem je v navitju za kazalcem, kjer so slabe dijode in nagajajo. Zamenjava celega kosa (mislim, da je gor še kazalec za temp. motorja) je zelo draga. Kakšen električist z veliko volje bi bil sposoben zadevo tudi razdret in zamenjat dijode, ki stanejo 1 SIT/komad. Ko sem jaz imel iste težave se nisem odločil za nov števec (se je znalo kmalu ponoviti), ampak sem si dnevne kilometre ob tankanju vsakič resetiral in spremljal porabo po pot. rač. Sicer pa imaš lučko od rezerve, ki te opomni.

Mašina 2.0i je kar hvaležna mašina, drugače pa je daleč najboljša 3.0 V6 170 KM, vendar je znjo poezano tudi največ elektronike, največ senzorjev, hidroaktiva, itd. - veliko več in zelo dragih zadev, ki se ti jih lahko pokvari.

Od koga pa si kupil tega Xm-a, ter za kakšen denar (preplačal)?

Lp Čojko

Hvala za info....glede tega da smo ga preplačali sm mislu na to koliko je bilo že vloženega v njega kupili smo ga pa leta 92...menjana je bila hidravlika ( hidroktivna ) , enkrat so na cimosu v kopru pozabl nalit olje v mašino in je zaribu ...tako da smo dobil rabljenga iz francija...itd,itd...zdej pa še kr dela, morm potrkat...

Dovoljenja