Prikazujem Rezultate 1 do 5 od 5

Prispevek: V6

V6

če koga zanima se v MS-
    http://www.ap-ms.si/sindex.htm prodaja en zelo lep primerek V6-XMa, črne barve, vsa oprema, tudi usnje, letnik 91 za 570KSIT.
    LP
    Prosil bi za kak info, če kdo ve za koga, ki prodaja kakega lepo ohranjenega XM-a(2.0 motor, ali dizel) letnik 94 naprej, za kako normalno ceno.
    LP

[popravljeno dne 11-1-2003 od andrej]

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    Ta bo pa tezka-najti novi model XM a ,sploh motor 2.0 ali diesel,saj jih je bilo XM ov po mojih virih iz CS v Kopru uvozenih v letih od 94-99 manj kot 20 avtov vse skupaj.
    Pa se te so pokupili ljubitelji,ki jih se ne prodajajo.

caligulaGost
    Gost

letnik 94 dalje

PA ne bodite prevec obsedeni z letniki-jaz preden sem nabavil mojega sem se pozanimal-mel clo neko brosuro o dobrih in slabih lastnostih avtomobilov po serijah in letnikih. Pred 93 naj bi mele neke serije nekaj tezav z motorcki stekel, sedezev,.. ampak ta serija ni sla v nas del Evrope. Pa zadnji konc prej poklekne kot po 94 ceprav tudi tistim. Meni na mojem se nikoli ni sel noben motorcek, prou veselo in tiho vsi sponajo.. tko da.. So meli pa 89 letnik neki sprednje zavore kilave pa prehitro so se obrabljale. Aja, ponavadi XMom voda uhaja v prtljaznik. Hiba ki jo majo pa vsi so pa zice in senzorji ABS- to zacne izklapljat ampak men se je to en cas dogajal potem pa spet nehal. V bistvu bi si pr XMu zelel izklopljiv ABS ker ma zlo dobre bremze ki jih he ful lahko dozirat in bi na suhi cesti skor raje imel izklopljenga ker vedno zaviram lih na meji in mam vedno obcutek da kadar je bil ABS izklopljen, da sm ga lahko se hirej ustavu kokr z ABSom-pa se bolj udobno je kokr cukanje ABSa.

Ce te zanima nakup XMa sam poglej kok ma kilometre prevrtene nazaj-to ma vecina vprasanje je pa samo za kok. Kaki majo iz 600000 na 150000 in podobne oslarije. Mors poznat avto da te ne bo pol glava bolela. 570.000 za V6 se mi zdi mal veliko za 91 letnik ce ni res lep ker V6 jih je kar nekaj na nasih cestah in je nekaj izbire. Sam ce bo Bush res kaj bombe metal in gre sodcek na 90 USD zna bit bolj v garazi pol.

Aja-usnje, XM je dost trpezen avto-precej bolj kokr usnje na sedezih tko da ta gre definitivno po gobe, zato je velur skor boljsi. Raztrgan usnje ni lih uzitek. Ce bi bil pa skos nov bi blo pa res lepo. Mam rad usnje sam sej vete-po 150.000 km je ze tko tko.

caligulaGost
    Gost

usnje

Cist mozno da pr kakih ce ga lepo namazejo pa skrbijo zanjga,dlje traja-verjetno pr tanovmu tipu kokr ga ma Peter sploh, ampak 1990 V6ke recmo so mele ze takrat po parih letih pr cca 200.000 km ze kr zjajcane usnjene zice pr prvih lastnikih brez obracanih kilometrov.

Je pa res pr stikalih, na volanu, menjalniku in zicih se najvec vidi. Moj ma 245000 km pa je sedez k iz dve let starga avta. Volan lih tok da se vidi da je pac rabljen, menjalnik nic zlizan in manseta nc obrabljena. Pol pa vidis kakega k ti prodaja tazga z razcefrani zicom, zguljenim volanom, razparano manseto,.. za avto k ma 170.000km. Sej pr kakmu drugmu avtu je to se res tko sam XMi kilometre zlo dobro skrivajo.

Citroenar Peter's Avatar
    Starost
    41
    Prispevki
    396
    jah tole usnje :

Sej ni neke velike koristi od njega,vse kar je to,da zgleda avto bolj drag-luksuzen ,ce ga ima not.
    Pa se skoz se je treba ukvarjati z njim:

Po navodilih od soferja ,ki je mojega XM a vozil skoraj 300 000 km,mazem usnje 2x letno z neko amerisko zavbo leather care,pa pred tem mazanjem je treba usnje ocistiti s krpo namoceno v milnico,pa potem obrisati z vlazno krpo in posusiti.

Ja res je ,da je v XM u bolj kvaliteno usnje kot pri Xantiji,ki sem jo tudi imel 16 V z usnjenimi sedezi,pri kateri so bili sedezi precej bolj zdelani po 140 000 km kot pa pri XM u z 344 000 km.

Ne morem se pa strinjati s tem,da so bili pri starih letnikih sedezi oz.usnje na njih slabse kvalitete,saj sem ne dolgo nazaj videl enega V 6 letnik 89 z preko 600 000 km,pa sedezi niso bili v dosti slabsem stanju kot pri meni. Vazna je nega.

Dovoljenja