Prikazujem Rezultate 1 do 14 od 14

Prispevek: Vse o BXu turbodizlu

Vse o BXu turbodizlu

zanimajo me vsi plusi in minusi tega avtomobila, kaksne posebne znacilnosti, na kaj je treba pazit ob nakupu in kaksna je povprecna poraba.

P.S. mogoce bo to moj prvi citroen

garacGost
    Gost
    poraba je lahko 4,2, če se voziš počas, pa močno preko 8, če se voziš 180. Minusi-turbina (mestne vožnje, segrevanje), rad se pregreje in skrivi glavo, ali prebije tesnilo glave.Plus? Udobje, kot vsi Bx! avto je audi killer! (Osebno sem s svojega snel tiste napise turbo pa to)V klanec vleče kot mlado tele. Verjetno boš v paketu dobil ša hidravličen volan in klimo. Nakup vsekakor priporočam. Glej, da motor ne bo poscan. Sicer je malce bolj zoprn za vzdrževanje motorja, ker ni prostora okrog njega.

Originally posted by garac
    poraba je lahko 4,2, če se voziš počas, pa močno preko 8, če se voziš 180. Minusi-turbina (mestne vožnje, segrevanje), rad se pregreje in skrivi glavo, ali prebije tesnilo glave.Plus? Udobje, kot vsi Bx! avto je audi killer! (Osebno sem s svojega snel tiste napise turbo pa to)V klanec vleče kot mlado tele. Verjetno boš v paketu dobil ša hidravličen volan in klimo. Nakup vsekakor priporočam. Glej, da motor ne bo poscan. Sicer je malce bolj zoprn za vzdrževanje motorja, ker ni prostora okrog njega.
    kaksno je pa povpecje porabe? recimo na 10.000 ali pa vec km? Kako dolgo zdrzijo te masine? turbina?
    na avto netu sem gledal, pa ni nic prevec pametnega...kolk priblizno so cene za te avte?

garacGost
    Gost
    cene so lahko tam okrog 300al pa manj, pa tud več. veliki servis turbine naj bi bil na 140taužnt. Pri nas majo vsi avti v glavnem preko 200taužent, sicer jih ta mašina ob radnih servisih brez problemov nardi 400.

Povprećno porabo, ti težko napovem, ker nikol ne merim, oz me niti ne zanima, ko je prazen natankam.

moj je l 91, 214 jurjov km, pa mašina ni bla tikana, vsaj kar ga mam jaz 4 leta in 60.000 km, s tankom delam med 1 in 1,15k km
    pazt je treba da ne prtiskaš hladnega, se pa da čist normalno letet tut če turbino ne odpiraš za brez veze

btw če kdo ve za kake BX feltne, lahk tut zarjavene, sam da niso krive, za male pare normalno

kolko literski tank pa ma?

TD-ji majo 66 l

garacGost
    Gost
    evo ga, pravkar dobil!
    zelo lepo ohranjen tzd letnik 1992 ohne rost.
    gsm 031 323 604

lahko napises kaj vec? kaksna oprema? barva? kaksna slika? cena? itd...

garacGost
    Gost
    poklič! pa ti bo vse povedal

Na Avto.net-u je en BXa TZD za 350 KSIT. Ali ga kdo pozna? Je iz CE, videti je dober z nekaj športnimi dodatki, je pa malce drag. Se to splača za ta denar. Vožnja je definitivno dobra, pa tudi podatki so obetavni (nova sklopka, obnovljena hidravlika). Kaj menite?

LP Darko

Član igorkr_im's Avatar
    Starost
    39
    Prispevki
    174
    Avto zgleda vsaj po slikah ok. Verjetno bi ga šel pogledat, če bi danes kupoval avto.
    Če je tisto kar slike kažejo in je res 1A, potem 350000 sploh ni toliko.
    Samo zanimivo da se od lanskega maja (maj 2004) že vsaj drugič prodaja.

Pa srečno pri nakupu.
    LP Igor

Dober Član salatöl's Avatar
    Starost
    38
    Prispevki
    309
    Po grbu sodeč je okolica šentjurja.
    Mogoče bo boss-tech kaj vedel.

Če si od kje daleč in ne najdeš nikogar drugega, bi morda lahko jaz skočil pogledat. Bom lahk primerjal s Xantio TD.

Kaj pa ta z okvaro mašine? http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=441269
    Kaj je sploh narobe? Pa še klimo ima.

garacGost
    Gost
    manjša okvara motorja je verjetno prebito tesnilo glave, dvomim, da ima res 19 motor, pa celo 95 KM? ne vem kje je našel dodatnih 5 konjev

Dovoljenja